Haber Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 07:17 Bu haber 4743 kez okundu
 
AK Parti Ardahan'da İl Başkanı Hakan Aydın ile yollarını ayırdı
AK Parti Ardahan'da il Başkanı ile yollarını ayırdı.AK Parti kendisine çok büyük emek veren il Başkanı Hakan Aydın'ı ben AK Partinin Valisiyim diyen ve tayini çıkıp giden Vali Mustafa Masatlı'nın tarafında olduğu iddiasında ısrar eden Milletvekilinin isteği sonucu bu görevde kalmasını istemeyen Milletvekili Orhan Atalay'ın dediğini yaparak Aydın'ı görevden aldı.
SİYASET Haberi
AK Parti Ardahan'da İl Başkanı Hakan Aydın ile yollarını ayırdı

AK Parti Ardahan il Başkanı Hakan Aydın geçtiğimiz hafta Ankara'ya görüşmek üzere çağrılmış bu durumu biz haber yapmış ve görevden alınıp alınmayacağını bu görüşmenin sonunda belli olacağını yazmıştık.Önce görevden alındığı haberini yapmış daha sonra kararın ertelendiğini duyurmuştuk.aradan geçen bir hafta sonra Hakan Aydın kendi sayfasında kamuoyuna yaptığı duyuruda il Başkanlığı görevini bıraktığını ve önümüzdeki ay yapılacak il kongresinde aday olmayacağını açıkladı.

 

Ardahan kamuoyunda herkesin sevip saygı duyduğu Aydın'ın böyle bir karar almasında ana etkenin AK Parti Genel Merkezinin verdiği bir karar sonucu bu açıklamayı yaptığı gözükmektedir. 

 

Aydın'ın yaptığı çalışmalarla Ardahan'da AK Partiyi derleyip, toparlayan bir kişi olarak tarihe geçtiğini belirtmekte fayda var.

 

Aydın'ın gerek herkesle kurduğu iyi ilişkiler, gerekse olgun ve mütevazi kişiliği ile ortada duruşu Ardahan kamuoyunda Hakan Aydın'ı her kesimin desteklediği bir konuma getirmiş ve AK Partiyi önümüzdeki seçimlerde başarılı kılacak bir noktaya doğru götürmüştü.

 

Şimdi ise böyle bir kararın alınması Partiyi çok zor bir duruma sürüklerken bu işin bu noktaya gelmesini isteyen Milletvekili Orhan Atalay'ın ısrarı sonucu  görevden alınan Hakan Aydın'ın yerine muhtemelen İnşaat Mühendisi Kaan Koç'un atanacağı bilgisine ulaştık.

 

Ahde vefanın ve emeğin yok sayıldığı, insanların itibarının bir anda yerle bir edildiği böyle bir karar karşısında söyleyecek söz bulamıyorum, sırf Milletvekili istedi diye böyle bir yanlış karara imza atan AK Parti Genel Merkezinin ilerleyen süreçte Ardahan'da parti içerisinde nasıl bir kavganın başlayacağını görmeleri fazla sürmeyecektir.

 

AK Parti bu sıkıntılı dönemde Hakan Aydın ile yaptığı başarılı çalışmayı bir daha yakalayabilirmi onu zaman gösterecek ama bu işin bu noktaya gelmesinde büyük bir payı olan Milletvekilinin bu karardan sonra Ardahan kamuoyunda nasıl bir karşılık bulacağını hep birlikte göreceğiz,bu karar sonucu AK Partili seçmen tabanı kendine başka bir yer arayacaktır.

 

Umuyor ve temenni ediyorum ki Aydın'ın yerine atanması muhtemel  olan Kaan Koç'un bu işte başarılı olup Ardahan'da Aydın'ın bıraktığı bayrağı biraz daha yukarıya taşıması temennimizdir.

 

AK Parti Hakan Aydın'a yanlış yaptı demek üzerimizde bir görev olarak duruyor, başka söze gerek yok.

 

AK Parti Ardahan'da eski günlerini çok arayacak...

 

Yıllardır adam harcamaktan bıkmayan, kendi isteklerine uymayanları partiden bir bir uzaklaştıran bu kısır döngü siyasetçilerinin ortaya koyduğu bu tabloyu Ardahanlının kolay kolay kabulleneceğine inanmıyorum.

 

Hiç bir şeye saygınız yoksa bari insanların emeğine saygınız olsun,maalesef onu da şimdilik göremedik.

 

Kimse şunu unutmasın ki bu yeryüzünde insanları bilerek üzen ve herşeyden soğutanların işlediklerine karşı ilahi hesabın sorulacağı birde yeraltında hesap verme günü var.

 

Bir dava böyle ucuz hesaplarla adam harcayarak yol almaz ve taraftar bulamaz. 

 

Ardahan'da dava adamları yıllardır bir bir harcanıp bir köşeye atılıp ötekileştirilirken ve kimse bunu sorgulamazken, bugün yolda bulduklarıyla yol yürüyenlerin yola beraber çıktıklarını bir çırpıda nasıl harcadıklarını toplum ibretle izliyor.


Bu konuda yazılacak çok şey var ama şimdilik bu kadar yeterli

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Ardahan'da, İl, Başkanı, Hakan, Aydın, ile, yollarını, ayırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı