Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 08:23 Bu haber 1387 kez okundu
 
AK Parti Ardahan'da yeni il Başkanıyla bu işi başaracak...
Dün, Ardahan'da AK Parti'nin il Başkanlığı kongresi vardı.Eski il Başkanının adaylıktan el çektirilmesi üzerine yerine aday edilen İnşaat Mühendisi Kaan Koç liderliğinde yapılan seçime baktığımızda AK Parti'nin önceki seçimlerinden bir farkı oldu.
- Haberi
AK Parti Ardahan'da yeni il Başkanıyla bu işi başaracak...

Bu sefer Genel Merkez denetimli yönetim listesi oluşturuldu ve toplumun her kesiminden insanlar ve ilçelerden tanınmış kişiler listeye konularak yeni yönetim oluşturulup bu şekilde seçim sonuçlanmış oldu.

 

Bu yılki kongre bir sürü farklılıklarla doluydu, birincisi kongreye direkt yön veren Erdoğan'ın canlı yayına bağlanıp konuşma yapmasıydı ,ikincisi Milletvekili Atalay'ın partiden dışladığı ve bugüne kadar yakın durmak istemediği Eski Belediye Başkanı Faruk Köksoy,Eski il Başkanları Yunus Baydar ve Nusret Koyuncu'nun kongreye davet edilmesi ve Erdoğan tarafından isimlerinin anons edilmesi herkesin dikkatini çekmiş oldu.Burada Erdoğan'ın yeni il Başkanına Ankara görüşmesinde ''git Ardahan'da dağınık halde olan partiyi toparla ve bunun sonucunda 2023 ve 2024 seçimlerinde senden başarılı bir sonuç bekliyorum'' demesinin bir sonucuydu dünkü yaşananlar.

 

Ayrıca il Yönetimini oluşturan listede göze batan birşey vardı. Büyük Kurultay  delegesi olarak eski il Başkanı Hakan Aydın'ın yer alması Ardahan'da AK Parti Genel Merkezinin duruma direkt müdahale ederek insiyatifi kimseye bırakmadığını ve Milletvekilinin kaprisleri yüzünden ilde dağınık bir halde olan AK Partinin yeni il başkanıyla artık herkesi kucaklayıcı ve birleştirici bir yapıya büründüğünü ortaya koymuş oldu.

 

Coşkulu geçen kongrede konuşmacılar kalabalığı coşturan konuşmalar yaparken AK Parti Milletvekilinin ''AK Parti'den evvel Ardahan Köy görünümündeydi''demesi insanların canını sıktı ama bu tür sivri çıkışlarına alışık oldukları bir insanın dediklerine fazla kulak asmadıkları görüldü.

 

Ardahan'da genç ve vizyon sahibi bir il Başkanını Ardahan insanı çabuk kabullenip destek vererek il'in geleceğine katkıda bulunması için onay verdi.Umuyoruz ve diliyoruz ki Kaan Koç Başkanlığındaki AK Parti bundan sonra herkesi kucaklayıcı, birleştirici bir süreci başlatır ve bu haliyle toplumun her kesimine hitap eder,son 2 yıldır partiyi yaptığı kavgalar ile kamuoyu nezdinde içinden çıkılmaz bir hale getirenlere inat Koç ve ekibinin daha şeffaf ve daha kucaklayıcı bir dil kullanarak her kesimin derdiyle dertlenir,haliyle hallenir beklentisindeyiz.

 

Ardahan'da gördüğüm tablo şu, son yıllarda çok yıpranıp seçmen nezdinde büyük oy kaybeden AK Parti bu sefer yapılan kongrede ortaya koyduğu tutum ve davranışla yeni il başkanının olaylara yaklaşımıyla çok farklı bir yapıyla yoluna devam edecek gibi görünüyor.

 

Ardahanımız için hayırlara vesile olması dileğiyle AK Partinin genç ve vizyon sahibi yeni il Başkanı Kaan Koç ve ekibine başarılar diliyor,bu partiye geçmişte çok emeği olup birilerince ötekileştirilen insanları unutmayarak birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürümelerini temenni ediyor ve çıktıkları yolda başarılar diliyorum.

 

Bir AK Parti il kongresi'de böylece bitti,hadi hayırlısı diyelim.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Ardahan'da, yeni, il, Başkanıyla, bu, işi, başaracak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı