Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 06:34 Bu haber 364 kez okundu
 
AK PARTİ ARDAHAN'DA YENİDEN ESKİ GÜNLERİNE DÖNMEK İSTİYORSA...
Bugün Ardahan'ın yetiştirdiği bir değer olarak herkesin sevip saygı duyduğu Avukat Fatih Rüştü Yılmaz'ı anlatacağım.
SİYASET Haberi
AK PARTİ ARDAHAN'DA YENİDEN ESKİ GÜNLERİNE DÖNMEK İSTİYORSA...

Yılmaz, Ardahan'da doğup büyüyen ilk-ortaokulu yine Ardahan'da okuyup ardından Ardahan İmam-Hatip lisesini bitiren, Üniversiteye KTÜ Orman Mühendisliğinde başlayıp sonuçta İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirip Serbest Avukatlık yapan Ardahan'ın bir değeri olan Fatih R.Yılmaz'ı tanıyanlar iyi tanır.
Yılmaz ile ben 2011 Milletvekili seçimlerinde yakınen tanıştım,Yılmaz'ın ne kadar birikimli ve donanımlı olduğunu o zaman gördüm.Ülke sorunlarına yaklaşımı,Ardahana hizmet etme gayreti ve duyarllılığı beni hep etkilemişti listede yer almasını çok isterdim ama 2 dönem aday adayı olmasına rağmen listelerde yer verilmeyişi Ardahan için çok büyük bir kayıptı ve yanlış adayda ısrar etmesi AK Partinin bugün Ardahan'da içine düştüğü ve yaşadığı sıkıntının sonucu Yılmaz gibi toplumda sevilen şahsiyetlerin devre dışı bırakılmasının sonucudur.
AK Parti inatla dediğim dedik politikaları sonucu bugün Ardahan'da var olan sıkıntılara davetiye çıkarmıştır.Sonuçta kamuoyunda istenmeyen birileri yüzünden parti çok zor bir süreçle yüzleşmiş bugünkü sonuca razı olmuş durumdadır.
2011 seçimlerinde AK Parti'den bizimle birlikte Ardahan Milletvekili aday adayı olan ve ayrıca 2015 seçimlerinde yine aday adayı olan fakat listede yer alamayan İstanbul Barosu Avukatlardan Av. Fatih Rüştü Yılmaz, AK Parti'ye her zaman sahip çıkan ve politikalarının savunucusu olarak kamuoyunda tanınan ve sevilen birisi olarak biliniyordu.
Yılmaz'ın aday olmasının nedeni olarak Ardahanlı bizi tanıyan hemşerilerimizin isteği ve ısrarları sonucu Ardahan'a ve Ardahanlıya hizmet etmek için bu göreve talip olduğunu söyleyen Yılmaz 2011 ve 2015 seçimlerinde listede yer bulamamıştı.Oysa AK Parti Yılmaz'ı aday gösterip seçilmesini sağlasaydı bana göre Ardahan'da aylardır konuştuğumuz Milletvekili Atalay'ın maceralarını konuşmuyor olacaktık.
Av Yılmaz seçilmiş olsaydı 10 yıldır Ardahan siyasetinde boy gösteren Atalay'ın kırıp,döktüklerinin tam tersi bir yol izlerdi,toplumu kucaklayıcı,birleştirici ve AK Partiyi zirvede tutan politikalar izleyeceğine emindim.Ama olmadı Ardahan'ın yılları bana göre çar-çur edildi şimdi ortada duran bu siyasi enkazı kimler kaldıracak çok merak ediyorum.
Külliyenin atadığı Valiye,AK Parti il Başkanına Darbeci diyecek kadar işi şirazesinden çıkaran Milletvekili Atalay'ın bu süreçten sonra halen daha Ardahan'da AK Parti adına siyasete devam edip buna müsaade edilecekse Av Yılmaz ve diğer aday olmayı düşünenlere kapılar tekrar kapatılırsa o zaman vah Ardahan'ın haline,Ardahanlının haline demekten başka söz bulamıyorum artık.çünkü AK Parti Ardahan'da bu haliyle seçim kaybetmek üzere.
AK Parti Ardahan'da eski günlerine dönmek istiyorsa 10 yıl boyunca bu ilde yaşananlardan ders çıkarıp yoluna yıpranmamış adaylarla devam etmelidir diyorum.
Zafer Tahiroğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, ARDAHAN'DA, YENİDEN, ESKİ, GÜNLERİNE, DÖNMEK, İSTİYORSA...,
Yorumlar
Haber Yazılımı