Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 09:35 Bu haber 1592 kez okundu
 
ANKARA'DA HAREKETLİ GÜNLER YAŞANIYOR
Dün İstanbul ve başka yerlerden gelen misafirlerimle beraberdim,siyasi kişiliği olan ve bu dönem aday olacak bu dostlarımızla hasbihal ederken konu dolanıp Ardahan siyaseti üzerine geldi,
SİYASET Haberi
ANKARA'DA HAREKETLİ GÜNLER YAŞANIYOR

Ardahan ve Göle üzerine yaptığımız değerlendirme konuşmasında,adaylar kim olacak tahminini yaparken Göle'de AK Parti'nin adayının kesin olarak İstanbul'da oturan İnşaat Mühendisi Abdurrahim Karakoç'un olacağını,Ardahan'da ise AK Parti'nin mevcut başkan Faruk Köksoy ile yoluna devam edeceğini konuştuk.

 

CHP'nin Ardahan adayı konusunda kafasının karışık olduğunu değerlendirdiğimiz konuşmada CHP'nin Göle adayı kim olursa olsun AK Parti Abdurrahim Karakoç ile seçime giderse rahat kazanacağı değerlendirmesinde bulunduk.Sabah bu değerlendirmeyi yaparken öğlen Meclise gitmek için bizden ayrılan misafirimiz Milletvekili Orhan Atalay ile görüşmek için gittiğinde danışmanı ve etrafındaki çalışanları tarafından görüştürülmediğini,Ardahan'dan AK Parti'den Belediye Başkanlığına aday olan kişilerin Ankara'ya geldiğini ve bunların bile Atalay'la görüşemediğini beni arayarak söyledi.

 

Ben bu haberi alınca şaşırdım,o arada AK Partinin grup toplantısını televizyondan izliyordum. Başkan Erdoğan'ın ''herkes kendi yoluna'' çıkışını dinlerken MHP ile yaşanan sıkıntının ittifak'ın dağılmasına neden olduğunu ve Başkan Erdoğan'ın bu hamle ile Kürt seçmene mesaj verdiğini ve bu seçimde bu kartı yeniden çıkarıp oyun oynayacağını göstermiş oldu.

 

MHP Lideri Bahçeli'nin ANDIMIZ ve AF konusundaki çıkışına aynı sert uslupla cevap veren Erdoğan hem AF konusunda,hem de ANDIMIZ konusunda geri adım atmayıp kamuoyunda yeni bir algı oluşturup seçimlere öyle gideceğinin mesajını verdi.

 

Yukarıda'ki kavga yeni beklentileri de beraberinde getirirken Acaba ''Çözüm süreci'' yenidenmi başlayacak,AK Parti MHP'yi sırtından kaldırıp atmayla kimlere ve hangi kesime mesaj vermeye başladı diye sorular sormaya başladık.

 

Bizim'de şimdilik tam olarak göremediğimiz bu sürecin sonunda ne olabilir sorusuna henüz bir cevap bulamadığımız için,bundan sonraki gelişmeleri hep birlikte izleyip göreceğiz.

 

Ankara'da Meclis ve Partilerin Genel Merkezleri çok hareketli,her seçim öncesi yaşanan bu hareketlilik sonunda,Ardahan için nasıl bir tablonun ortaya çıkacağını az çok tahmin etmeye başladık,AK Parti Ardahan'da beklenen sonucu alacak gibi,CHP ve HDP bugünkü ortaya koydukları tablo ile AK Parti'nin ekmeğine yağ sürmeye devam ederse bahsettiğim sonuç ortaya çıkacak gibi.

 

Ankara'da siyasi trafik hızlanırken buna yetişmek ve kulislerden bilgi toplamak çok yorucu, ama zevkli bir iş.

 

Bir Ankara sabahında şimdilik bunları yazabildim.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANKARA'DA, HAREKETLİ, GÜNLER, YAŞANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı