Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 06:42 Bu haber 809 kez okundu
 
Ankara Göle Derneği gecesinde herkesi şaşırtan konuşmalar yapıldı...
Ankara Göle Derneği bu yıl Eğitime destek ve kültür gecesi adı altında bir etkinlik düzenledi,önceki yıllara göre heyecanın olmadığı bu gecede dernek başkanı Hüseyin kızılateş ve ekibi elinden gelen çabayı gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Ankara Göle Derneği gecesinde herkesi şaşırtan konuşmalar yapıldı...

Dün gece Ankara Göle Derneğinin ''Eğitime destek ve Kültür gecesi'' vardı,geceye bende eşimle birlikte katıldım,geceyi tertipleyen Başkan Hüseyin Kızılateş ve ekibi gecenin iyi geçmesi için elinden gelen gayreti gösterdiler.Geceye katılım önceki yıllara göre azdı sanırım bunda Kaz gecesi ve ikramı olmamasının etkisi de vardı.

 

Geceye Milletvekili Orhan Atalay,eski vekil Saffet Kaya,Prof Dr Metin Toprak,eski Göle Kaymakamı İsmail Çetinkaya,Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin vs Federasyon başkanları Erdoğan Yıldırım ve Ergüder Şimdi ve ekipleri katılım sağlamıştı.

 

Gecede çok ilginç gelişmeler gözlerden kaçmadı,kürsüde konuşma hakkı verilen konuşmacılardan newton gibi ağacın altında başına elma düşen Saffet Kaya ilk defa ne olduysa bilmiyorum konuşmasında Milletvekili Orhan Atalay'a övgüler yağdırırken,rahmetli Sırrı Atalay'ı övgüyle anarak bir yerlere barış mesajı vererek gecenin sürprizini yaptı,KAI Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım'ın konuşma yaptığı gecede Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüder Şimdi konuşmasında üstü kapalı KAI nin Ardahan'ın yakasından düşmesi gerektiğini Ardahan'ı halen daha ilçe görenlerin bu sevdadan vazgeçmesini Mart ayı sonunda yapacakları Ardahan Tanıtım günleri etkinliğine Gölelilerden destek istedi.

 

Göle Belediye Başkanının salonda bulunan tüm masaları tek tek gezdiği ve güzel bir konuşma yaptığı gecede,Milletvekili Atalay'ın Ardahan eğitimi ve Göle adına bana göre abartılı konuşmasının ayağı yere basan somut bir örneği yoktu,çok bildiğimiz ve insanların boşaldığı Göle'ye yaptırdığı birkaç bina nedeniyle çok farklı portre çizmesi izleyenlerde gülümsemelere neden oldu,sanki göç veren,işsizlikten kıvranan Ardahan ve Göle yok,herşey güllük gülistan ve burada yaşayan insanların çok mutlu olduğu bir yeri anlattı,ayrıca farklı bir Göle tablosu ortaya koyması beni şaşırtmadı çünkü Ardahan'da Vali ile yaşadığı sorunlar nedeniyle toplumdan kopuk bir siyaset yürüten Atalay kendini bu yolla tatmin ediyordu. ama konuşmaları gerçeklerle bağdaşmıyordu ve geceyi yine bildik kürsü Edebiyatıyla geçiştirdi,

 

Gecede eski yılların Göleli coşkusu yoktu,eğitime destek amaçlı yapılan bu gecede 12 adet Projeksiyon cihazı alımı sözü veren iş insanlarının bu sözü vermeleri sonucu gecede morallerin yükselmesine neden oldu.

 

Gecede ne Gölelilerin eski neşeleri vardı ne de bu yönde bir gayret vardı herkeste bir yorgunluk,yılgınlık ve soğukluk göze çarpıyordu ama yinede her şeye rağmen başarılı bir organizasyon yapılmıştı.

 

Bir Göle Klasiği daha bu yıl bitti bakalım yazın yapılacak Festivalde Göle eski günlerine dönecek mi? çünkü ne Göle eski Göle,ne de Göleliler eski neşesinde beni korkutan tablo işte bu.

 

Göle'de aile boyu siyasetin nimetlerinden faydalanan tuzu kuruların anlattığı Göle ile mevcut Yaşayanların yüzlerinin gülmediği Göle'de her şey ters-düz edilmiş durumda.

 

Beyaz Göleliler,Zenci Göleliler adına yorum yapıp karar vermeye başlamışlar bile.ama gerçekler tabii ki bunların anlattığı gibi değil.

 

Gecede beni mutlu eden sanatçı Mehmet Kılıç'ın söylediği türküler oldu.

 

Birileri,İster kızsınlar,ister üzülsünler gece ile ilgili

 

Kısaca gözlemlerim bunlar oldu.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Göle, Derneği, gecesinde, herkesi, şaşırtan, konuşmalar, yapıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı