Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 09:38 Bu haber 700 kez okundu
 
Ardahan 2006 yılında Bilişim altyapısını bitirmişti
Biz, Ardahan'da Türk Telekom'da il Müdürlüğü yaptığımız dönem olan 2005-2009 yılları arasında Ardahan'a yaptığımız çalışmalar ile çok büyük emek verdik.müthiş projeler yaptık.
GÜNDEM Haberi
Ardahan 2006 yılında Bilişim altyapısını bitirmişti

Türkiye'de ilk olarak örnek bir çalışmayla 2005 yılında bırakın köyleri Posof ilçesinde bile internet yok iken 1.5 yıl gibi bir sürede yaptığımız projelerle Ardahan da internet altyapısını 2006 yılında tamamlayan ve tüm il,ilçe ve köy okullarında internetsiz bir yer bırakmayan bir başarıya imza atmıştık bu yüzden ülke genelinde MEB ile yapılan protokol gereği sadece Ardahan'da altyapı çalışması bitmiş ve tüm okullara internet hizmeti vermiş bu konuda ödül almış,Fransa gezisiyle ödüllendirilmiştik ve bordeaux kentine gitmiş Galatasaray-Bordeaux maçını izlemiştik..

 

Geçtiğimiz cumartesi yapılan Ankara Göle derneği yemeğinde konuşmacılardan Milletvekili Orhan Atalay sanki bu altyapıyı kendisi yaptırmış gibi bir konuya girdi bana göre bu işlerle uzaktan,yakından alakası yok,ayrıca eski Haberleşme Genel Müdürü Göleli Ensar Kılıç'ın katkısından bahsedildi şaşırdım bu insanlar 2006 yılında piyasada yokken bizler ilin altyapısını tamamlayıp Ardahanımız insanına hizmet vermeye başlamıştık,anlamadığım şey şu bu projedeki emekleri olmadığı halde neden yalan söyleyerek kendilerine mal ediyorlar?

 

Sonuçta şu kanaate vardım siyasetçiler başkalarının ürettiği projeleri sahiplenip yalan söyleme konusunda mahirleşmişler.

 

Ardahan'da bu projeleri bitirdiğimde MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ardahana gelmiş beni görmek istemiş ve Çıldır'da göl kenarında buluşmak ve balık yemek için o zaman Göle Kaymakamı olan Çıldır Kaymakamlığına da geçici olarak bakan Ali Uysal beni davet etmiş orada tanıştırmış ve Genel Müdürle hoş bir sohbetimiz olmuştu.

 

Genel Müdür bana Türkiye'de ilk olarak altyapıyı bitiren il Ardahan oldu sana teşekkür ederim demişti.daha sonra MEB tarafından Antalya'da yapılan Bakanlık Toplantısında Ardahan'ın altyapısının tamamladığını İTÜ Mezunu bir arkadaşın(ismimi vererek) Ardahan Telekom'da şaşırtıcı projelere imza attığımı söylemiş ve bu toplantıda bulunan Göleli Bakanlık Müfettişi Çelik Demir'in verilen arada beni arayıp müthiş bir esere imza attığımı ve gurur duyduğunu belirterek ilgili Genel Müdür tarafından övgüyle anıldığı mı anlatmıştı.

 

Göle gecesinde bunları hatırlayınca memleket kimlere kalmış demekten kendimi alıkoyamadım.

 

Biz eserlerimizle anılıyoruz birileri hayallerinde bile yapamayacakları işlere hazır konup gündem oluşturmaya çalışıyor.

 

Ardahan benim dönemimde haberleşmede çağ atlamıştı bizim bir vizyonumuz vardı,ve misyonumuz yaptığımız hizmetlerle şekillenmişti.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, 2006, yılında, Bilişim, altyapısını, bitirmişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı