Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 06:44 Bu haber 3120 kez okundu
 
ARDAHAN 31 MART SEÇİMLERİNDEN SONRA NEYİ KAZANDI,NEYİ KAYBETTİ?
31 Mart Seçimlerinden çok önceleriydi,Ankara'da Partilerden Ardahan adayları kimler olacak diye kulisleri yoklarken her şey toz bulutu içerisindeydi.
GÜNDEM Haberi
ARDAHAN 31 MART SEÇİMLERİNDEN SONRA NEYİ KAZANDI,NEYİ KAYBETTİ?

AK Parti'den Milletvekili Atalay o anki başkan Faruk Köksoy ile yola artık devam edemeyeceklerini açık açık söylemiş,gündemde Fevzi Karakoç ve Erdal Başdemir'in ismi dolaşıyordu,Fakat son dakika gelişmesi olarak Yunus Baydar aday başvurusu yapmış ve liste açıklanınca Baydar'ın aday edildiği kamuoyuna açıklanmıştı.

 

CHP kanadında ise şimdiki Başkan Faruk Demir,Mete Özdemir,ve diğer adaylar başvurusunu yapmış CHP İl Başkanının etrafına söylediği,Mete Özdemir ile seçimi kazanırız sözlerine rağmen Faruk Demir bir şekilde adaylık listesini alıp sahada çalışmaya başladı.

 

Bizlerde Gazetecilik mesleği gereği adaylar arasında değerlendirme yaptığımızda Ardahan'da AK Parti adayının yanlış bir tercih olduğunu yazmış ve uyarılarımızı kamuoyu ile paylaşmıştık.

 

CHP adayı Faruk Demir'in hem eski Milletvekili olması,hem sanatçı kimliği,hem yıpranmamış bir kişiliği olması nedeniyle desteğimizi açık açık Demir'den taraf kullanmış ve seçim sürecince yazılarımızla,haberlerimizle Demir'e destek sunmuştuk, biz yazdıkça Ardahan yerel medyası da bu desteği sahiplenmiş seçim sürecince Demir'e destek artarak büyümüş ve sonuçta tarihi bir farkla seçimi CHP adayı olan Demir kazanmıştı.herşey buraya kadar güzeldi,Başkan koltuğuna oturdu çalışmaya başladı,kendine göre kadrosunu kurmaya başladı ve bugüne kadar sesimizi çıkarmadan gelişmeleri izledik.

 

Geçtiğimiz gün sosyal medyada Demir'in danışmanlarıyla ilgili haberleri görünce,Ardahan da görüştüğüm gazeteci arkadaşlar ve bazı önemli kişilerden aldığım bilgiler üzerine bir uyarı haberi yaptım,vay efendim sen nasıl böyle bir haber yaparsın diye kendini bilmez,ne idüğü belirsiz tipler ile CHP Gençlik kolları eski Başkanı ve şimdiki gençlik kolları başkanı bize verip veriştirmişler,bizim Ankara da oturup Ardahan hakkında yazılar yapmamızı kabullenemediklerini belirten açıklamalar yapmışlar,bana göre bu açıklamayı yaptıran belli,çıkıp bu habere konu olan iddialara cevap veremeyen Başkan Faruk Demir'den başkası olamaz.

 

Ardahan'da olan bitenleri bir haberci olarak dilimiz döndüğünce yazarım,AK Partilileri de eleştirdim,ne Milletvekili nede diğerleri trollerini toplayıp bize karşı topyekün saldırıda bulunmadılar,birkaç münferit olaylar hariç.fakat destek verdiğimiz,günlerimizi,aylarımızı seçilmesi için harcadığımız ve kamuoyunda her türlü desteği apaçık ortaya koyduğumuz CHP'li Belediye başkanı Faruk Demir ne yazık ki seçildikten sonra farklı bir tutum ve hal içerisinde davranış sergileyerek,bizleri üzen ve şaşırtan davranışları ortaya koymaya başladı,Başkanın çıkıp bu konuda çıkan haberimizde iddia edilen konulara açıklama yapacağına başkalarını üzerimize salarak bize hakarete varan açıklamalar yaptırmasını anlamış değilim.

 

Bu duruma şaşırmıyorum sol gelenek ve CHP siyaseti güç elinde yokken mazlumları oynar,gücü eline geçirince en yakınındaki beraber yola çıktığı arkadaşlarına bile eyvallahları olmaz bu yapı yıllardır hiç değişmemiş belli ki.

 

Ben yazmaya,haber yapmaya devam edeceğim fakat kamuoyunun sesini kısmaya kimsenin gücü yetmeyecektir bu böyle biline.Bu saatten sonra Başkan Faruk Demir ile ne işimiz olur nede muhabbetimiz biz sadece işimiz gereği haberimizi yapar geçeriz,CHP ve siyasetiyle de bu saatten sonra işimiz olmaz.

 

Ben Ardahan kamuoyundan geçmişte yazdığım CHP adayına destek yazılarım için çok geçte olsa yanıldığımı anladım ve özür diliyorum ben bu konuda çok büyük bir yanlışın altına imza atmışım,onu anladım.

 

Ardahanımız bu seçimler sonrası neyi kazandı,neyi kaybetti diye soracak olursak,

 

CHP Siyasette kazandı,fakat ahde vefa'da ve insanlara saygıda çok şey kaybetti.

 

Makamların insanı bu derece değiştirdiğini ve insanları tanınmaz hale soktuğunu bu süreçte gördüm.

 

hepsi bu

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARDAHAN, 31, MART, SEÇİMLERİNDEN, SONRA, NEYİ, KAZANDI,NEYİ, KAYBETTİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı