Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 08:20 Bu haber 609 kez okundu
 
ARDAHAN'IN AŞMASI GEREKEN ÖNEMLİ SORUNLARI VAR...
Dün Korkmaz Karacayı yazdım,yazımın altına yorum yazan birileri çantacılara Ardahan da yer yok dedi.Anlamadığım şu,o memlekette yıllardır çantacıların peşinden koşanlar şimdi kendilerini oyalamak-aklamak için yeni manevralar yapıyorlar,kim çantacıymış,neden bahsettiklerinin farkında bile değiller o yüzden gel de gülme.
GÜNDEM Haberi
ARDAHAN'IN AŞMASI GEREKEN ÖNEMLİ SORUNLARI VAR...

Daha seçimlere 3 yıl kalmasına rağmen şimdiden memleket çocuklarına bu çirkin yakıştırmaları yapanlara sözüm şu, kimsenin endişelenmesine gerek yok,çantacılar günü geldiğinde ortaya çıkar ve o en çok eleştirdiğiniz konuda bir bakmışız çantacı dediklerinizin çantalarını sizler taşıyorsunuz bu hep böyle olmadı mı.

 

Ardahanlı olup önemli bir kişilik taşıyan insanlara bu tür yakıştırmayı yapanlar,şunu iyi bilmeliler ki Ardahan'ın yetişmiş nitelikli evlatlarına bu tür yakıştırmaları yapmak ne insani,ne de ahlakidir.

 

Ardahan'ın yetişmiş nitelikli çocuklarına sahip çıkmamız gereken bu günlerde bizler neyin hayal dünyasında yaşıyoruz?

 

Madem Ardahan'a orada yaşayan,oranın karını-kışını ,soğuğunu,çamurunun derdini çekenlerin siyasette öncülük etmesini istiyorsanız buyrun meydan sizin,sizi bu konuda tutan yok ama geçmişten bu güne kadar siyasette kazananlar hep çantacı dediğiniz,Ensar Öğüt,İsmet Atalay,Saffet Kaya,Öztürk Yılmaz,Faruk Demir,Orhan Atalay bunlar Ardahan il olduktan sonra seçilen Milletvekilleri idi o zaman bunların hiçbirisinin Ardahan'la o dönem bağlantıları yoktu,bir Taşkın Aktaş ve birde Kenan Altun vardı Ardahan da oturan onlarda malum siyasetleriyle unutuldu gitti.

 

Şimdi yukarıdaki tabloya göre bu vekiller çantacımıydı asla bu sözü söyleyemeyiz,şartlar,koşullar siyasette bunların önünü açtı seçilen her vekilin o memlekete yaptırdığı önemli işler muhakkak olmuştur bunu hiç kimse inkar edemez.

 

Korkmaz Karaca siyasette zirvede uğraşan biri,kendini aşmış entellektüel biri,şimdi bu insan aday olmadığını bas bas söylemesine rağmen önüne 2 koyun bıraksan onları otlatamayacak derecede zavallı diyeceğim birilerinin kalkıp ileri geri yorum yapmalarına sadece gülüyorum.

 

Ardahan bu tür kısır tartışmalarla değil,o ilin yarınlarını inşaa edecek adımlar atacak işlere odaklanmalıdır,böyle sokak ağzıyla siyaset yapmaya çalışanlara da fırsat verilmemelidir.

 

Her geçen gün o memleketin faydasına olacak işlerle şekillenmeli,onu yapacak kadrolarında Ardahanımızın yeni genç kuşağından çıkacağına inanıyorum ve bu kuşağa da Z kuşağı gençlik diyorum.

 

Ardahan'ın gururu olan Z kuşağı gençlİği, Ardahan'ın yarınlarını inşa edebilmek için sahaya inmeniz gerekiyor.

 

Ardahan insanı bu konuda üzerine düşen vazifeyi yerine getirecektir.

 

Zafer Tahiroğlu.

 
 
action="https://www.facebook.com/ajax/ufi/modify.php" id="u_fetchstream_16_5" method="post">
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ARDAHAN'IN, AŞMASI, GEREKEN, ÖNEMLİ, SORUNLARI, VAR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı