Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 07:50 Bu haber 1398 kez okundu
 
ARDAHAN'A GELECEK OLAN ''DOĞU EXPRESİ'' NEREDE MOLA VERDİ...?
Ardahan'da geçtiğimiz yıl içerisinde Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan ve ESOB Başkanı Mustafa Morkoç,Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci ve diğer sivil toplum kuruluşları aracılığıyla Kars'a kadar gelen ''Doğu Expres treninin Ardahan'a kadar gelmesi'' için çok yoğun bir çalışma başlattıklarına herkes şahitti.
GÜNDEM Haberi
ARDAHAN'A GELECEK OLAN  ''DOĞU EXPRESİ'' NEREDE MOLA VERDİ...?

Bu çalışmalar devam ederken bu ekip Ankara'ya bir heyetle gidip ilgili yerlerle görüşme planı yapmak için hazırlıklarını yaparken ,AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay bu heyetin Ankara'ya gitmesine fırsat vermeden konuyu Ulaştırma Bakanıyla ve DDY Genel Müdürüyle görüştüğünü ve bu görüşmelerde projenin ele alındığını ve en kısa sürede çalışmaların başlayacağını belirtmiş ve kamuoyuna bu konu ile ilgili bir açıklama yapmıştı.Aradan geçen 1.5 yıla rağmen ortada bu konuda ne bir çalışma var ne de bir gayret sadece kağıt üzerinde birşeyler görüşülmüş ve kamuoyunun gazı alınmış bir durum ortada gözükmektedir.
Ardahan-Göle Karayolu'nun yılan hikayesine dönen ve bitirilmesi 10 yıl süren bu yol macerası gibi daha 31 km'si yeni bitirilen bu yolun akibetine benzeyecek olan Tren yolu isteğinin ne zaman ele alınacağı belli değil.
Ardahan'da ki STK'ların heyecanını frenleyen ve Ankara'ya gitmelerini gereksiz gören Atalay'ın bu hamlesinin şimdiye kadar neden bir gelişme göstermediğini kamuoyu merak etmektedir.
Bu cuma günü 10 yılda ancak zoraki bitirilen 31 km lik Ardahan-Göle Karayolunun açılışını yapacak olan Atalay'ın Doğu Expresinin Ardahan'a gelmesi için yaptığı görüşmelerin ve sonuçlarının neler olduğunu bu açılış töreninde kamuoyuna açıklarsa herkes bilgi sahibi olacaktır.
Yoksa gördüğüm ve duyduğum kadarıyla STK'lar bu konuyu yeniden ele alıp Ankara'ya kadar gidip konunun takipçisi olacaklardır benden söylemesi.
 
Sahi,
ARDAHAN'A DOĞRU YOLA ÇIKAN ''DOĞU EXPRESİ'' NEREDE MOLA VERDİ...?
 
Zafer Tahiroğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: ARDAHAN'A, GELECEK, OLAN, , ''DOĞU, EXPRESİ'', NEREDE, MOLA, VERDİ...?,
Yorumlar
Haber Yazılımı