Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 08:12 Bu haber 2032 kez okundu
 
Ardahan'da bir dönem kapandı,yeni bir dönem açıldı
Dün,Ardahan'da Belediye Başkanlığına seçilen Faruk Demir'in mazbatasını almasını ve Belediye Başkanlığı görevini devralmak için yapılan törenleri izledim.Ardahan halkının büyük bir coşku ile törende ortaya koyduğu tablo görülmeye değerdi.
SİYASET Haberi
Ardahan'da bir dönem kapandı,yeni bir dönem açıldı

Tören'de eski Başkan Faruk Köksoy'un yaptığı konuşma ve devamında çiçeği burnunda Başkan Faruk Demir'in yaptığı konuşma siyasette özlediğimiz bir dayanışma ruhunu ortaya koydu.

 

Tören bitimi yeni Başkan Faruk Demir'in düzenlenen etkinliğe katılıp orada güzel bir konuşma yapması ve meydanda bulunan kalabalığa yapacaklarını anlatması ve yapılan bu etkinlikte çıkıp türkü söylemesi bile görülmeye değer görüntülerdi.

 

Ardahan'ın çocuğunun,Ardahanlılardan büyük bir destek alıp Başkan seçilip,onlarla birlikte sevinip,onlarla birlikte üzülüp,onlarla birlikte Ardahan'ı yöneteceğine şahit olduk.

 

Ardahan 1992 yılında il olmuştu,o günden beri CHP hiçbir zaman Belediye Başkanlığını kazanamamıştı,92 yılından bugüne kadar geçen sürede bir dönem Sosyal Demokrat olarak DSP adayı Teoman Güngör bir dönem Belediye Başkanlığı yapmıştı,2 dönem Mikail Kayatürk ve 2 dönem'de Faruk Köksoy bu görevi yürütmüştü.

 

CHP onlarca yıldır kazanamadığı seçimleri bu sefer Faruk Demir'in akıllı ve dengeli siyaset yapması ve herkesi kucaklayıcı politikaları sonucu kazanmış ve Demir bu büyük başarıya imza atıp dün akşamki coşkunun oluşmasına sebep olmuştu.

 

Faruk Demir'in bu işi başarabilecek bilgi ve birikime sahip olmasının ötesinde,etrafına yaydığı pozitif enerjiyle çok büyük işlere imza atacağından kuşkumuz yoktur.Demir, Ardahan siyasetinde bundan sonra önemli pozisyonların karar vericisi konumunda olan birisi olacağını bu başarısıyla ortaya koymuş oldu.

 

Ardahan'da onlarca yıldır Belediye Başkanlığında bir başarısı olmayan CHP,bu saatten sonra Faruk Demir'in çalışmaları ve ortaya koyacağı performans neticesinde geleceğin siyasi çalışmalarında bu etkenin faydalarını görecektir.

 

Ardahan, yeni bir yüz ve yeni bir vizyonla ortaya çıkan bir adayın seçimi kazanmasının heyecanını yaşarken halkın vermiş olduğu bu kararın Ardahan'da değişimi ve dönüşümü birlikte sağlayacağını görecek ve kentin geleceğiyle ilgili çok güzel günler geçireceğine inanmış bir coşkuyla dün akşamki tabloyla yeni döneme merhaba dedi.

 

Burada Başkan Faruk Demir'in çok büyük bir sorumluluk altına girdiğini ve bu işin altından anlının akıyla çıkacağından endişemiz yok.

 

Ardahanlılar ele ele,gönül gönüle birlik içerisinde olurlar ve Başkan Demir'e destek olurlar ise o şehrin çehresinin çok kısa zamanda değişeceğine hep birlikte şahit olacağız.

 

Yeter ki birliğimizi ve beraberliğimizi kaybetmeyelim.

Zafer Tahiroğlu
action="https://www.facebook.com/ajax/ufi/modify.php" id="u_gk_6" method="post">
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, bir, dönem, kapandı,yeni, bir, dönem, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı