Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 12:27 Bu haber 1469 kez okundu
 
Ardahan'da bir gazeteci olarak Fakir Yılmaz'ı arar olduk
Son günlerde Gazetecilik mesleği zor bir sürece girdi,mevcut iktidar veya taraftarları hakkında bir eleştiri yaptığınız zaman tehdit ve küfürle muhatap olunuyorsunuz.Bu yazımda bu konuda etliye,sütlüye karışmayan yerel basına uyarılarım var.
GÜNDEM Haberi
Ardahan'da bir gazeteci olarak Fakir Yılmaz'ı arar olduk

Bir toplumda herkes çıkar ve menfaatine zarar gelmesin diye susarken,bilinmesi ve konuşulması gereken gerçekleri cesurca yazan ve yazdıklarıyla o topluma mal olmuş kişilere karşı,yazdıklarının bazılarından,işine gelmeyen konulardan rahatsız olan her devrin yalakalarının,kralın soytarılarının o kişiye karşı yaptığı tehdit ve hakaretler o topluma mal olmuş kişileri daha'da güçlendirir ve o kişinin doğru işler yaptığını ortaya koymuş olur.

 

 

Bizlerde bu toplumda herkesin sus-pus olduğu,korkusundan ağzına dahi alamadığı gerçekleri yazdığımız için tehdit ve hakarete uğrarken,bu toplumun yazar ve çizer geçinen bazı şahsiyetlerinin neden ortalıkta olmadıklarını merak ediyorum.

 

Kalemini birilerini övme ve o kişiler üzerinden yaptıklarını kişisel kazanç kapısı olarak gördüğü için,mürekkebini bu yolda kullananlar,birgün bu toplumda itibarlarının olmadığını anladıkları zaman iş işten geçmiş olacaktır.

 

Biz işimiz gereği yazıp-çiziyoruz kimsenin şeref ve haysiyetine dil uzattığımız yok,siyaset yapan kişilerin eleştiriye ve yazılanlara karşı olgun olması gerektiği noktada bu kişilerin,kabadayı,ahlaki seviyesi dibe vurmuş bir söylemle tehdit dilini kullanarak bizlere ayar vermeye çalışma gayreti içinde olmaları beyhude bir çabadır.

 

Ardahan'da gerçek gündemden uzak,yazılması gereken doğrulardan bi haber ve bu toplumda saygınlığını yitirmiş bazı meslektaşlarıma şunu söylemek istiyorum,bizim yazdıklarımızı kabullenmek zorunuza gidiyor,sizler küçük olsun bizim olsun anlayışını bırakın bu toplumun sizden beklediği doğru haberciliği yapın,kamuoyuna doğru bilgi verin,bizlerde sizi örnek alalım ve yolunuzu açalım bu konuda sizlerden başka bir şey istemiyorum.

 

Ama gördüğüm gerçekler beni maalesef derinden etkiliyor,Ardahan seçime gidiyor bir tane köşe yazısı,eleştiri,övgü vs hiç bir şey yok,bu sebeplerden dolayı Ardahan basını bu haliyle hiç iyi imtihan vermiyor.

 

Ardahan'da basın susmuş,çakallar meydanda at oynatmaya başlamış durumda,bazıları anadan doğma gazeteci olduğu havasında o yüzden bizi bu meslekten saymak istemiyor,ama ortada gazetecilik adına bir şey de yok.

 

Bu arkadaşlara uyarım şu olacak,artık silkinip kendinize gelin,Bir gözü kara yazılar yazan, cesur yürekli Fakir Yılmaz arkadaşımız vardı oda bir kaza geçirmesi nedeniyle şimdilik yazmaz oldu, sağlık sorunlarıyla uğraşıyor, o yazılarıyla bu toplumun hislerine tercüman oluyordu,peki o bir süre olmayacağına göre,kim bu boşluğu doldurup bizlere destek olacak,onu oturup bir düşünsün gazeteci meslektaşlarımız.

 

Bugün beni tehdit edip hakaretleriyle susturmaya çalışanlar,yarın sizlere de aynı muameleyi yaparsa yanınızda duracak kimseyi bulamazsınız.

 

Ardahan gündemi yoğun ve okuyucu bu konuda gerçek haber,yorum ve analiz bekliyor,birilerinin hoşuna gitmezse de.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, bir, gazeteci, olarak, Fakir, Yılmaz'ı, arar, olduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı