Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 06:22 Bu haber 2281 kez okundu
 
Ardahan'da bir hukukçunun çevre duyarlılığı
Ardahan'ın tanınmış ve emektar hukukçularından olan Av.Müzeyyen Çiftçi Yolaçan Ardahan Belediyesinin imar'a açtığı şehrin göbeğindeki park için ortaya koyduğu tepki çok ses getirdi.işte o tepki yazısı.
GÜNDEM Haberi
Ardahan'da bir hukukçunun çevre duyarlılığı

ARDAHAN’lıların MİLLİ EGEMENLİK PARK ları ile imtihan edilmeleri çilesi ne zaman bitecek ?
Ardahan belediyesinin şehir imar planı revizyonuna ilişkin ilan panosundaki krokiyi incelediğimde; kadim Milli Egemenlik Parkımızın önceki belediye başkanı Faruk Köksoy zamanında kapalı otopark yapılma bahanesi ile tahrip edilen kısmını bu defa yeni başkan tarafından imara açılarak ticari alan içine alındığını gördüm.

 

Bir memleket düşünün ki; 3 dönümlük ve şehrin simgesi haline gelmiş birçok anı biriktirilmiş minicik parkına bina yapmak için her gelen yeni belediye başkanı saldırsın.
Bu nedir sevgili hemşehrilerim; şehrin merkezinde diye rantı büyük diye bu kadar çirkin emele maruz bırakılmak parkın ve şehrimizin kaderi olmamalı.

 

Bence ilan panosuna asılan revizyon haritası bu şehrin geleceğine hizmet etmekten uzak yalnızca seçim vaadlerinin yerine getirilmesi uğruna geleceğimizin peşkeş çekilmesinin belgesidir.

 

CHP li belediyeler şehir ormanları kurmaya çalışırken sizin avuç içi kadar parkı yok etmeye Çabanızı nasıl açıklayacaksınız bizim güzellikleri hak etmediğimizi mi düşünüyor sunuz?
Hayata geçirilmek istenen bu projeye karşı çıkmayan herkes haksız saldırı ve göz dikmenin suç ortağı olacaktır.

 

Ardahan’ın güzelliklerinin daha çok izlenebileceği, tarihi dokusu olan kura nehri, demir köprü, kale gibi mevkiler turistik amaçlı yöresel ürünler çarşısı yapılmak için daha uygundur. Milli Egemenlik parkı bu seçenekler arasında yoktur, olamaz.

 

Daha uzak görülü yüksek vizyonlu seçenekleri denemeli ve parkımızdan uzak durmalısınız.
Huzur içinde yaşadığımız bu şehirde, bizi tedirgin etmeye imtihana tabi tutmaya hakkınız yoktur.

 

Yettiniz, biraz öteye gidin lütfen!!!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, bir, hukukçunun, çevre, duyarlılığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı