Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 06:58 Bu haber 1912 kez okundu
 
Ardahan'da Faruk Demir dönemi başladı
Geçtiğimiz hafta sonu yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Ardahan Belediye Başkanlığına seçilen CHP'li Faruk Demir, görevine başladı.
SİYASET Haberi
Ardahan'da Faruk Demir dönemi başladı

Demir, akşam saatlerinde beraberindeki eşi Zuhal hanım, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve partililerle geldiği Ardahan Adliyesi'nde mazbatasını Ardahan Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Barış Durgun'dan aldı.
Yeni Belediye Başkanı Faruk Demir'e başarılar dileyen Durgun, Ardahan'da görev yapanların amacının Ardahan'a hizmet etmek olduğunu söyledi.

 

Ardahan Adliyesindeki törenden sonra yürüyerek Ardahan Belediyesi'ne geçen yeni Belediye Başkanı Faruk Demir ve partililer, bina girişinde belediye çalışanlarınca çiçeklerle karşılandı.

 

Belediye binası önünde kurban kesimi sonrası dualarla makamına geçerek burada görevi, selefi Faruk Köksoy'da devralan Faruk Demir, kendisine yeniden yetki veren Ardahan halkına teşekkür ederek şunları kaydetti:"O tertemiz oylarınızla beni 1999'da parlamentoya gönderdiniz, şimdi de yerel yönetimde düşündüğüm Ardahan'ın hayalini gerçekleştirmek için yetkilendirdiniz. Çalışmamızı yaparken kendileri izin verirlerse, hiçbir kompleks olmadan sayın Faruk Köksoy'un fikirlerinden, tecrübelerinden, naif kişiliğinden istifade edeceğim. Çünkü asıl olan Ardahan'dır." dedi.

 

Cumhuriyeti kuran Kuvayımilliye ruhuyla çalışacaklarını belirten Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Mustafa Kemal'in askerleri olan bütün partili yoldaşlarımı, aramızdan ayrılmış olanları rahmetle anıyorum. Tüm yoldaşlarımı sevgiyle saygıyla kucaklıyorum. 5 yıl sonra sayın Köksoy'un başlattığı ve bir noktaya getirdiği projelerin üzerine farklı bir Ardahan ile Ardahanlıların karşısına çıkacağız."açıklamasında bulundu.Demir, Köksoy'un siyaset yaparken ayrımcılık yapmadığını, hizmet ettiğini gördüklerini ifade ederek, "Diğer adaylara ve AK Parti'li arkadaşlara da buradan sevgi ve saygılarımızı gönderiyorum. Bugünden sonra bizde Mustafa Kemal Atatürk ve nefes almamızı sağlayan al bayrağımızın rozeti dışında hiçbir şey olmaz. Hiçbir hemşehrimiz arasında ayırımcılık yapmayacağız, eşit hizmet edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

 

Köksoy ise görevi devrettiği Demir'e çalışmalarında başarılar dileyerek belediye binasından ayrıldı.
Devir teslim törenin ardından CHP Gençlik Kolları tarafından organize edilen konser Ardahanlıları coşturdu.
CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan’ın selamlama konuşması ardından Faruk Demir’i tebrik etmeye gelen yüzlerce Ardahanlı, demokrasi coşkusunu yaşadı. Konsere gelen vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu. CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ve Başkan Faruk Demir burada halka hitap etti. Yerel sanatçımız Deniz Dark, birbirinden güzel türkülerle kalabalığı coşturdu. Ardahan’da yıllar sonra belediyeyi kazanan CHP’liler seçim sevincini meşalelerle kutladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, Faruk, Demir, dönemi, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı