Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 08:03 Bu haber 1524 kez okundu
 
Ardahan'da Millet Parkı Bilmecesi Nasıl Çözülecek?
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Millet Parkını imara açma kararında ısrar edince dün ortalık bir anda karıştı,Ardahan kamuoyu olan bitenleri izlemekte ve sonucun ne olacağını merak etmektedir.
GÜNDEM Haberi
Ardahan'da Millet Parkı Bilmecesi Nasıl Çözülecek?

Hatırlayanlar bilir,eski Başkan Faruk Köksoy bu Parkın bir köşesinde otopark yapacağını açıkladığında başta CHP'liler olmak üzere önemli bir kitle bu parkta protesto eylemleri yapmıştı,aynı kişiler bugün nedense bu parka yapılması düşünülen dükkanlar için sessizliğini korumaktalar acaba neden,bunu benim gibi herkes az çok tahmin edebiliyor.

 

Bence burada sıkıntı şu, Başkan Faruk Demir bu imar iznini neden almak istediğini geniş bir basın toplantısı yaparak ve gerekçelerini de anlatarak kamuoyuna anlatması gerekirken bunu yapmayıp dünkü meclis toplantısını dahi yapamayacak
duruma gelmesi sıkıntının ana kaynağıdır.

 

Vatandaş sizin bu kararı almanıza tepkisini koyabilir,eleştirebilir hatta çok üzerinize gelebilir çünkü o hakkı size oy verdiği için kendinde görebilir ama bir ilin Belediye Başkanının böyle köşe bucak kaçmasını ve kamuoyuna gerekli açıklamalar yaparak yapmak istediklerini açık seçik anlatmaması ister istemez insanlarda büyük bir tepkinin oluşmasına neden oluyor.

 

Başkan Demir'in kendisine bu seçimde destek ve oy veren HDP'lilerin bile desteğini çektiği,CHP tabanında ciddi destek kaybına uğradığı bu süreçte böylece halkla ve beraber çalıştığı Meclis'teki mesai arkadaşlarıyla bu konuda ortak bir yol bulmak için gayret sarfetmemesi ister istemez kendisini eleştirinin odağına koyacaktır ve şu an onun sıkıntısını yaşamaktadır.

 

Oysa bir ilin belediye başkanı çözüm odaklı işlere ağırlık vermeli ve yaptığı her işin gerekçesini kamuoyuyla paylaşması gerekirken dün yaptığı gibi vatandaş meclis salonunda konuşulacakları dinleyeceği için toplantıyı iptal edip sessiz kalması hoş bir durum değildir.

 

Ardahan'ın gündemi bence böyle çözümü kolay konular olmamalı,bu işlerin çoktan halledilmesi gerekmekteyken halen daha bu konunun etrafında dolaşılıyor olması ibret verici bir durumdur.

 

Ardahan insanına bu Millet Parkına bu imar izninin verilme gerekçesini Başkan Demir çıkıp kamuoyuna açıklayıp bu halkı ikna etmediği sürece bu sıkıntı gündemdeki yerini koruyacaktır.

 

Belediye kendi açısından aldığı kararı haklı bir karar olarak görebilir,vatandaşta kendi penceresinden haklı bir tepki koyduğunu söyleyebilir ama burada asıl mesele ortak paydada bir karar verilmesidir toplum bu adımları beklemektedir.

 

Benim gibi herkes bu ortak aklın ne zaman çözüm üretmek için ortaya çıkacağını merak ediyor.

 

Yoksa bu kavganın ne Ardahan'a ve nede kimseye bir hayrı olmaz.

 

Siz eğer bir ilde bir sorumluluk üstlenmişseniz ve karşınıza aldığınız bir karardan dolayı bir sorun gelmeye başladıysa onu çözmek bu sorumluluğu üstlenen kişilerdedir ama şu an bunu maalesef görememekteyiz.

 

Vatandaş parkı ma dokunma diyor ise siz o vatandaşla oturup konuşmak mecburiyetindesiniz yoksa bu işi oldu bitti ye getirirseniz bu tepkilerle de karşılaşmak durumunda kalırsınız.

 

O zaman farklı dedikodulara kapı aralamış olursunuz bu durumda birileri için hoş bir durum olmaz.

 

Kısaca hem Başkan Demir hemde bu konuya duyarlı insanların bir araya gelip bu konuda çözüm odaklı bir görüşme yapmalarında fayda vardır diyorum.

 

Kavganın Ardahanlıya bir yararı olmaz,

 

Gerektiğinde belediye bu kararından vaz geçmeli ve halkın taleplerine kulak vermelidir.

 

Başka çözüm yolu varsa onuda anlatsınlar biz bilelim.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, Millet, Parkı, Bilmecesi, Nasıl, Çözülecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı