Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 23:21 Bu haber 594 kez okundu
 
Ardahan'da Siyasi Boşluğu Dolduran il Başkanları...
Ardahan'da Siyasi boşluk almış başını gitmiş durumda, Mecliste Temsil edilen siyasi partilerin Ardahanda ki teşkilatları AK Parti,CHP,MHP,HDP ve İYİ Parti kendi gayretleriyle bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.yeni kurulan ve Ardahan'da il teşkilatlarını yeni kuran Yeniden Refah Partisi,Gelecek Partisi ve Genç Parti kendilerini kamuoyunda tanıtmak için hayli gayretliler.
SİYASET Haberi
Ardahan'da Siyasi Boşluğu Dolduran il Başkanları...

Ardahan'da CHP'nin Milletvekilinin Partiden ihraç edilip bağımsız kalmasının getirdiği boşluk CHP'ye hayli kan kaybettirirken aynı şekilde Vali ile kavgaya tutuşup Ardahan ile ilişkilerini koparan ve ilde yaşanan bu olaylar nedeniyle AK Parti'nin güç kaybetmesinin mimarı olan Milletvekili Orhan Atalay'ın partisini düşürdüğü durumu önemsemeyip vurdumduymaz tavrı karşısında AK Parti'yi Ardahan'da toparlamaya çalışan AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın'ın çalışmaları gözle görülür bir başarıyı da beraberinde getirmektedir.

 

Hakan Aydın'ın il Merkezinde gerek Merkez ilçe Başkanıyla uyumu,gerek Kadın Kolları ve gerekse Gençlik Kollarının yaptığı başarılı çalışmalara verdiği destek göz doldururken,ayrıca ilçelerdeki ilçe başkanlarıyla kurduğu sıcak ilişkiler herkesin dikkatini çekmektedir.

 

Aydın'ın sosyal bir kişiliğe sahip olması,teşkilattaki uyumu arka planda farklı hesabı olanlara bile hoşgörüyle yaklaşıp yapıcı tutumunun yanında inşaatını bitirdiği ve AK Partiye kazandırdığı yeni il binasının teşkilattaki partililerin motivasyonunu arttırması herkesin dikkatini çekmektedir.

 

İhtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlar ve bu yardımları kapılarına kadar götürdüğü insanların takdirini toplayan Aydın,iktidar olmanın vermiş olduğu avantaj ile AK Partiyi halkın nezdinde eski günlerine getirme noktasında ciddi emekler verdiği apaçık ortada durmaktadır.

 

Ardahan'da Valinin aldığı bir karara kızıp ilin sorunlarıyla ilişkisini kısıtlayan Milletvekili Atalay'ın kendisinden rahatsız olduğunu bilmesine rağmen bir partili ve dava adamı sorumluluğunda bu olayı önemsemeyip işini iyi yapmaya çalışan Hakan Aydın il'de oluşan Siyasi boşluğu ciddi ciddi doldurmakta ve Partililere özgüven vermektedir.

 

AK Partinin ülke genelinde puan kaybetmesinin nedenleri arasında bulunan ekonomideki sıkıntıların Ardahan'da da kendisini iyi htirdiği geçmiş günlere nisbet olsun diye her alanda çalışmasını yürüten Aydın'ın gelecekte yapılacak seçimlerde başarıyı yakalayacak organizasyonlara imza atacağı süreci iyi yönettiği ortada durmaktadır.

 

Kısacası AK Parti ve CHP den seçilip Ardahan ile bağlarını koparan Milletvekillerine İnat AK Parti İl Başkanının kendi Partisi adına bu boşluğu doldurduğu ortadadır,CHP'de ise perde arkası gelişmeler ile perde önü gelişmelerin ve ayak oyunlarının hayli etkin olduğu süreçte başarıya götürecek kapıların kapanmaya başladığını gördüğümüz bu süreçte,HDP'nin hukukçu il Başkanı Av Yaşar Kaya'nında önümüzdeki seçim için başarılı çalışmalara imza attığı kamuoyunda gözle gözükmektedir.

 

Ardahan'ın genç ve dinamik kişilerle önümüzdeki seçimde siyasete yön vereceğini görebildiğimiz bu süreçte eskilerin artık toplum tarafından kabul görmediği herkesçe dile getirilmektedir.

 

Kısaca AK Parti ve HDP'nin il başkanlarının aktif olduğu bu süreçte,CHP'den istifaların sürdüğü ve topluca Gelecek Partisine gitmelerinin bir açıklamasının olması gerekiyor ama bu konuda CHP'den ses çıkmaz oldu,onuda başka bir yazıda ele alacağız.

 

Kısaca Ardahan'da Siyaset kaygan bir zeminde ilerliyor ayakta duranlar yürümesini iyi bilenler olacak

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, Siyasi, Boşluğu, Dolduran, il, Başkanları...,
Yorumlar
Haber Yazılımı