Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 05:32 Bu haber 1372 kez okundu
 
Ardahan'da vatandaşın sağlığı kimsenin umurunda değil...
MİLLETVEKİLİ ORHAN ATALAY BU YAZIYI İYİ OKUSUN... ARDAHAN'DA HALKIN SAĞLIĞI BECERİKSİZ BİR YÖNETİCİNİN YÜZÜNDEN HİÇE SAYLIYOR.
SAĞLIK Haberi
Ardahan'da vatandaşın sağlığı kimsenin umurunda değil...

Ardahan'a atandığı günden itibaren 2.5 yılda Ardahan Devlet Hastanesinde 4 tane Başhekim değiştiren il Sağlık Müdürü en son Göle'nin sevilen Başhekimini de istifa ettirerek bir skandala daha imza atarken,bu zatın beceriksizliğinin en son örneği aşağıda yaşanan olayla iyice ortaya çıktı.liyakattan ziyade yandaş kayırmacılığıyla görev verilen bu insanların Ardahan'da ortaya koyduğu eser aşağıda duruyor.Milletvekili Atalay'ın elinden tutup getirdiği bu sağlık müdürü denen şahsın eseri bakın neymiş.
Ardahan Devlet Hastanesinin içler acısı durumunu anlatan bir babanın isyanı aşağıdadır,bu konuda yorumu okuyucularımıza bırakıyorum.Gerçekten anlatılanlar inanılır gibi değil ama gerçek.
İşte Mehmet Bulutlar isimli bir vatandaşın sosyal medyada bu durumu alatan yazısı
''Resimdeki cihazın adı Soğuk Buhar Makinesi. ARDAHAN HASTANESİ'ndeki bu cihazın eksikliğinden dolayı, acil serviste çalışan pratisyen hekim tarafından " bu cihaz bizde bulunmuyor, çocuğun kendiliğinden iyileşmesini bekleyeceksiniz" deyip; boğulurcasına öksüren çocuğumu taburcu ettiler. Olacakları daha önceden tecrübe ettiğim için araç kiralayıp çocuğumu Erzurum'da bulunan Özel Buhara Hastanesine götürdüm. Soğuk Buhar tedavisi ve Boyun-Boğaz Grafiği çekildikten sonra ARDAHAN HASTANESİ'nin kendiliğinden iyileşsin dediği çocuğuma Buhara Hastanesinden Erzurum Şehir Hastanesine sevk yapıldı. Yaklaşık 6 saat oksijene bağlı tedavi, 1000 ml serum takviyesi, Kan Tahlili ve Akciğer Röntgeniyle çocuğuma tetkik ve tedavi uygulandı. Çocuğumun durumu şuan gayet iyi. İsminin içinden DEVLET kelimesini çıkardığım ARDAHAN HASTANESİ'nin içler acısı bu acizliğinden sorumlu olan vekilinden - bürokratına, sağlık müdüründen - memuruna kadar kim varsa kursağından geçen her bir lokma haram olsun.
Memlekette sahipsiz kalıp 250 km ötede derman ararken gece geç saatte derdimizle meşgul olan başta kıymetli büyüğüm; Ak Parti Ardahan İl Başkanı a, değerli dostum, ağabeyim e, Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman'a teşekkür ederim. Yakın alakalarından dolayı Özel Buhara Hastanesi Acil Servisine ve Erzurum Şehir Hastanesi Çocuk Acil Servisi çalışanlarına ayrıca teşekkür ederim''.

 

Görüntünün olası içeriği: iç mekan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, vatandaşın, sağlığı, kimsenin, umurunda, değil...,
Yorumlar
Haber Yazılımı