Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 07:34 Bu haber 1016 kez okundu
 
Ardahan siyasetinde kazanan ve kaybedenler kimler olacak?
Ardahan'da her kesimle sorun yaşayan CHP'li Belediye Başkanının AK Partili Miletvekili Orhan Atalay'ı sürekli övmesinin altında yatan nasıl bir hesap var bilen varmı?
SİYASET Haberi
Ardahan siyasetinde kazanan ve kaybedenler kimler olacak?

Ben bu söylemlerin politik bir manevra olarak görüyorum,AK Partililerin övemediği ve 3 dönem kuralı nedeniyle artık aday olamayacak olan Atalayın çevresine verilmiş bir mesaj olarak görüyorum çünkü Faruk Demir Milletvekilliği için kartlarını oynuyor.Tüm hesaplar bunun üzerine kurulu.

 

Ardahan Kamuoyu 31 Mart seçimlerinden sonra büyük umutlarla seçip Başkan yaptığı Faruk Demir'in aylardır insanların gündemini meşgul eden her kesimle kavga eden bir görüntü ortaya koymasını kabullenemiyor.Ardahan'ın onca birikmiş sorunu varken ve Başkanın bu sorunların çözümüne odaklanıp bir ekip ruhu içerisinde herkesle güzel bir ilişki kurup çözüm üretmesi gerekirken dışarıya verdiği görüntü hiç hoş değil.

 

Ardahan küçük bir il,insanlar birbirini iyi tanır ve herkes ilde güzel şeylerin olmasını bekler,oysa ortaya konan tabloya göre Ardahan'da birşeylerin doğru gitmediğini gören insanların daha şimdiden karamsar bir ruh halinde olduğunu görmeyen var ise halkın içerisinde birazcık dolaşması yeterlidir,peki bunun düzelmesi için ne yapılması gerekiyor,işte burada iş gelip tıkanıyor.

 

Başkan Demir oluşan bu olumsuz tabloyu ters çevirmek için başta Partililerle istişare toplantıları düzenlemesi gerekiyor onları iyice dinleyip 15 aylık icraatının karşılığının ne olduğunu kendisi için gece gündüz çalışıp sonuçta başarılı olmasını bekleyen partililerle arasındaki uçurumu kaldırması gerekiyor,daha sonra STK Temsilcileriyle sürekli istişare halinde bulunması gerekiyor,daha sonra Kavga ettiği Muhtarlar dahil tüm muhtarlarla çok güzel ilişkiler kurması gerekiyor,Ardahan'da yerel Basınla iyi ilişkiler kurması ve onlarla da güzel işler yapması gerekiyor

 

Ardahan esnafı başta olmak üzere her kesime kucak açması gerekirken tüm bu anlattıklarımızı bir kenara atıp yanındaki siyaset bilmez,hakla ilişkiler konusunda tecrübesiz danışmanlıkla alakası olmayan kişilerin yanlış yönlendirmesiyle iş yapar durumda olan Başkanın acilen bu kadronun yerine daha sağduyulu,daha oturaklı ve daha çok iş üretecek yeni bir kadro kurması gerekiyor.

 

Beraber seçime gittikleri 3 tane meclis üyesiyle sorun yaşamasının Başkanın ne kadar yanlış bir söylemle bu insanları bu duruma getirdiğini artık görmesi gerekmektedir.

 

Başkanın yaptığı iş ve uygulamalar sonrası geçtiğimiz gün bir STK Temsilcisine ''Herkes bana karşı tavır almış,çok zor durumdayım ne yapacağımı bilemiyorum'' sitemi yukarıdaki saydığımız gelişmelerin sonucu olduğunu iyi bilmesi gerekmektedir.

 

Başkan Demir bu yazdıklarımızı dikkate alıp toplumun her kesimiyle güzel ilişkiler kurmak için hamle yaparsa bu kendisinin ve Ardahanın yararına olur yok bildiği yolda kırıp dökmeye devam ederse ona söyleyeceğimiz söz şu olacak,Ardahan'da hergün veya her hafta bir sorun veya sıkıntı basında yer alıyor,bunun kamuoyunda oluşturduğu olumsuz etki Ardahanlının şevkini kırıyor.Ardahan dışında yaşayanlarında gelişmelerden olumsuz etkilediğinide bllmesi gerekiyor.

 

Kendisinin AK Parti Milletvekilini övmesinin bizim açımızdan hiç bir sıkıntısı olmadığının iyi bilinmesi gerektiği bu süreçte Partililerinin ve kamuoyunun ne dediğinin bilinmesinde fayda olduğunu düşünenlerdenim.

 

Kısaca bizim önümüze gelen sorun içerikli haberleri yapmaktan artık gına geldiğinin bilinmesini istiyoruz.Ardahan hergün bir kavga-sorunla güne uyanmamalı,birlik ve beraberliğin olduğu güzel haberlerle uyanmalı.

 

Yoksa ben herşeyi bilirim kibir ve şımarıklılığı şu ana kadar Ardahan'a birşey kazandırmadığı gibi bundan sonrada birşey kazandırmayacak.

 

Ardahanlı İş,aş,hizmet ve huzur peşinde ama birileri kişisel hesaplarının peşinde kırıp dökmeye devam ederse burada söylüyorum,Faruk Demir ismi Ardahan siyaset tarihinde Öztürk Yılmaz'dan daha kötü anılacaktır onun bunu iyi bilmesi gerekmektedir.

 

Faruk Demir bu haliyle aynen devam ederse CHP Ardahan'da bırakın Belediyeyi bir daha kazanmayı,Milletvekilliğini bile kaybedecek durumda olacak.Bunun sebebi de yukarıda saydığımız gelişmeleri görmeyip başına buyruk bir tutum sergileyenler olacak.

 

Bu gelişmeler AK Parti ve HDP'nin ekmeğine yağ sürüyor ve yarın Milletvekili seçimi olsun AK Parti ve HDP sandıktan rahat çıkar.

 

Ama tüm bu anlattıklarımı okuyan huylu huyundan vazgeçecek mi onu bilemiyorum.

 

Tek bildiğim hiç bir şeyin doğru gitmediğidir

 

Benden söylemesi

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, siyasetinde, kazanan, ve, kaybedenler, kimler, olacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı