Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 06:18 Bu haber 518 kez okundu
 
Ardahanlılar; Genç, dinamik ve vizyon sahibi insanları siyaset sahnesinde görmek istiyor...
Ardahan'da birilerinin artık bu milletin yüzüne bakacak hali kalmadı. Birileri artık bu millete inandırıcı gelmiyor ve bu millet bu kişilerden bir an evvel kurtulmak istiyor.
SİYASET Haberi
Ardahanlılar; Genç, dinamik ve vizyon sahibi insanları siyaset sahnesinde görmek istiyor...

Siz İslamın o temiz ve pak yüzünü kullanarak bu halkın temiz duygularıyla oynayarak kendinize makam sahibi olun,ama İslam'ın ne kadar haram kıldığı iş varsa perde arkasında onu yapın,perde önünde İslam adına ahkam kesip bu milleti uyutun,hal böyle olunca günün birinde yüce Allah bir deli dumrul gönderip sizlerin tüm yanlışlarını ortaya çıkarır.Artık sizlerin bu saatten sonra bu topluma vereceğiniz bir şey kalmaz,şimdi onu yaşayıp görüyoruz.

 

Yola çıktığı saf ve temiz insanları yarı yolda bulduğu ne idüğü belli olmayan insanlarla değiştiren ve onlara itibar edip yol yürüyen bir anlayışın geleceği nokta budur.

 

Geçtiğimiz gün yazdığımız Ardahan Valisi konuştu,Milletvekili dinledi ve sustu yazımız çok büyük bir ses getirdi,Ardahan kamuoyu perde arkası gelişmeleri bizim kalemimizden öğrendi ve şu an herkes hayretler içerisinde Ardahan'da neler oluyormuş haberimiz yokmuş dercesine herkes birbirine sorar olmuş.

 

Yazdığımız yazıdaki konular hakkında kimse bir açıklama yapamadığı gibi bu konuyu da unutturup gündemden çıkarmaya çalışacaklar,çünkü birilerinin çok zor bir durumda oldukları belli artık, bunların bu millete verebilecekleri bir cevapları yok,kamuoyu nezdinde itibarları yerlerde sürünüyor.

 

Bizi geçmişte''Başkalarının sofralarında ekmek kırıntısı peşinde koşan zavallı adamlar'' diye karalamaya çalışanlar,şimdi ''Başkalarının ekmeğine göz dikmiş zavallılar'' durumuna düştüklerinin farkındalar mı bilmem ama her zaman demişimdir,''Yanlışların kendiliğinden ortaya çıkma gibi bir huyu var'' şimdi bu bahsi geçen adamlarında yanlışlarının ortaya çıkması sıradan bir olay değil.Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kendilerine bir hak olarak gören zihniyetin,şimarık ve kibirinden geçilmeyen bir anlayışın nasıl bir kayaya tosladıkları ve bu toplum nezdinde itibarlarının yerle bir olduğu bir zaman diliminden geçiyoruz.

 

Göle'de ve diğer il ve ilçelerde insanlar yoksulluğun ve işsizliğin pençesinde kıvranırken,İslamın bu konudaki hükümleri belli iken, sen hem bu garip gurebanın oyuyla seçil,dön aileni ihya et,dön kendine saray yavrusu yaptır,benim gariban hemşerilerim perişan bir vaziyette iken, iş bulamadığı için evine ekmek götüremeyen ve bu konuda perişan bir halde olan Göle'lim,Ardahan'lım,Çıldır'lım,Posof'lum,Hanak'lım,Damal'lım çoğu zaman yatağa aç girsin,sen bunların bu halini bile bile,göz göre göre bu insanların hakkı olan şeylere el uzatıp sırça köşkler yaptırıp orada gününü gün etmeye çalış,sonra dönüp bu insanlara hak ve hukuktan bahset,var mı böyle bir şey?

 

Allah bu konuda her şeyi gören ve gözetendir,bir insanı rezil ederse onu kimse engelleyemez,bir insanı vezirde ederse onu kimse engelleyemez buradaki meselenin özü bu.

 

Ardahan'da birilerinin devri kapanıyor artık,Ardahan'da yeni siyasi yüzlere ihtiyaç var,genç ve vizyon sahibi Ardahan'ın yetiştirdiği temiz,dürüst ve herkesi kucaklayacak insanlara siyasette ihtiyaç var.

 

Ardahan insanı bu saatten sonra yıpranmış,defolu,halktan kopuk içi ayrı dışı ayrı insanlarla yol yürümek istemiyor.

 

Bunları birilerine hatırlatayım dedim.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahanlılar;, Genç,, dinamik, ve, vizyon, sahibi, insanları, siyaset, sahnesinde, görmek, istiyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı