Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 10:09 Bu haber 3601 kez okundu
 
ARÜ'de neler oluyor?
Öğretim üyesinden Üniversite yönetimine isyan gibi açıklama ve 2017 yılında ARÜ'ye Rektör olan Mehmet Biber hakkında şok suçlamalar.
GÜNDEM Haberi
ARÜ'de neler oluyor?

Ardahan Üniversitesinde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Erdoğan Altınkaynak geçtiğimiz gün beni aradı,isminin yazılmasında sakınca görmediğini belirten bu hocamız Rektör Mehmet Biber'in ARÜ'yü bitirme noktasına getirdiğini belirterek,Üniversite'de eski Rektör Ramazan Korkmaz'ın ortaya koyduğu çalışmaların bir bir yok edildiğini ve öğretim üyelerinin buradan kaçmak için çare aradığını belirterek,baskı ve sindirme politikaları bizi canımızdan bezdirdi,çalışmalarımızın yönetimce engellenmesi ,Yurt dışında yaptığımız çalışmalardan dolayı hakkımızda soruşturma açıldığını,savunmamızda sunduğumuz belgelerin delil olarak kabul edilmediği ve hukuksuz bir ceza aldığını söyleyen hocamız konuyu yargıya taşıdığını belirtti,kapanan bölümler,kapısına kilit vurulan ilçelerdeki yüksek okulların durumu,yabancı uyruklu öğrenciler,uygulanan baskı sonucu artık ARÜ'ye gelmediğini,ARÜ'de öğrenci sayısının ciddi ciddi azaldığını,eski Rektör'ün getirdiği Öğretim üyelerine karşı bir tavır takınıldığını,dahada çarpıcı bilgilerin anlatıldığı geniş kapsamlı haberimizi birde bizim kalemimizden duyun.

 

Kurucu Rektör Ramazan Korkmaz'ı çok arıyoruz diyen Altınkaynak,''olan bu güzelim memlekete oluyor'' dedi.

 

Emekli olduğunda Ardahan'a yerleşmeyi düşündüğünü belirten bu açık sözlü hocamızın anlattıklarını dinleyince ben çok şaşırdım,sizlerde okuyunca bakalım ne düşüneceksiniz?

 

Erdoğan Altınkaynak hocanın bize gönderdiği belgeler şaşırtıcı,konunun Ardahan kamuoyunca bilinmesini istiyor

 

Bu iddialara Rektör Mehmet Biber nasıl bir cevap verecek onada bakacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARÜ'de, neler, oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı