Haber Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 07:36 Bu haber 1363 kez okundu
 
Atalay'dan AK Partinin Valisiyim diyen Masatlı'ya ve il Başkanına ağır suçlama..
Ardahan AK Parti Milletvekili Orhan Atalay geçtiğimiz yıl il Genel sekreterini görevden alan Ardahan Valisi Mustafa Masatlıyla yaşadığı kavga nedeniyle Vali gittikten sonra şimdi bir gazeteciye bu konuda ağır ithamlarda bulunan açıklamalar yapmış,
GÜNDEM Haberi
Atalay'dan AK Partinin Valisiyim diyen Masatlı'ya ve il Başkanına ağır suçlama..

Atalay,bakın giden Vali için neler söylemiş neler, bu açıklamalar yenilir yutulur iddialar değil. Atalay'a göre Ardahan'da Karanlık ve gizli eller siyasete ve hükümete darbe pozisyonu almışlar iddiasında bulunmuş,kimmiş bunlar ima ettiği kişi ve kurumlar kimlermiş.Bu tabloya göre Vali Mustafa Masatlı ve destekçilerini doğrudan hedef almış.İşin içerisinde AK Parti il Başkanı ve kadrosuda var çünkü Atalay'a göre bu kadrolar kendisine cephe alan ekiplerdi.Atalay'ın suçladığı bu kadrolar AK Parti için çalışan kadrolar idi peki nasıl oluyorda bu kadrolar AK Partiye darbe yapmak için çalışmışlar bu iddialar biraz gayri ciddi iddialar olarak ortada duruyor.
İşte Atalay'ın çok büyük bir tartışmayı başlatan o açıklaması
'' AK Parti ilkelerinde atanmışlarla seçilmişlerin yeri ve konumu farklıdır. Ardahan’da parti fark etmeksizin seçilmişler halkı yanı iradeyi temsil eder, iradenin üzerinden Allah’tan başka hiçbir güç yoktur. Birileri kendilerini iradenin üzerinde görmemelidir. Benim için iradeye saygı göstermek Ardahan halkına saygı göstermektir. CHP döneminde valiler devletin değil, CHP’nin valileriydi. AK Parti ilkelerinde bu yanlış algı ortadan kaldırdı. Vali devleti temsil eder, milletvekili siyaseti ve ülkeyi yöneten hükümeti temsil eder. Ancak geçmişte birileri kendilerini siyasetçinin yerine de koymaya başladı, yerelde bizim cenahımızda bu işe çanak tutanlarda oldu. Benim başarısız olmam için her yolu denediler. Hal böyle olunca Ardahan zarar gördü. Karanlık ve gizli eller, siyasete ve hükümete darbe pozisyonu almaya başladılar” dedi.
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
 
 
 
1Alpaslan Pehlivan
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Atalay'dan, AK, Partinin, Valisiyim, diyen, Masatlı'ya, ve, il, Başkanına, ağır, suçlama..,
Yorumlar
Haber Yazılımı