Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 07:21 Bu haber 4498 kez okundu
 
Atalay:Yapılan iş ''Bürokrasinin Siyasete darbesidir, bunu kabul edemeyiz''
AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay dün AK Parti'nin yeni il Başkanlığı binasının temel atma törenine katıldı,tören bitimi sonrası Parti yöneticileri, eski ve yeni belediye Başkanlarını da yanına alarak İl Genel Meclisine gitti.Atalay burada kendisini kapıda karşılayan tüm il Encümenleriyle tek tek tokalaştıktan sonra konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı.
GÜNDEM Haberi
Atalay:Yapılan iş ''Bürokrasinin Siyasete darbesidir, bunu kabul edemeyiz''

Atalay kürsüde konuşurken hayli kızgın ve her şeyi açık açık konuştu.konuşmasında öne çıkan husus şuydu.

 

Atalay,kısaca ben projeden anlamam, Anıl hanım bunları yapar ben takip eder sonuçlandırırım bana değil Anıl hanıma teşekkür etmemiz lazım.

 

Özel idarede ne yolsuzluk var nede usulsüzlük sadece bütçe açığımız var onu da biliyoruz de. Bu yapılan '' bürokrasinin siyasete darbesidir'', bu yanlıştır ve ben bunu kimsenin yanına bırakmam. Acik varsa devletinde açığı var ne yapalım kilit mi vuralım,hizmet etmeyelim mi? borç varsa bunu yerine koyacak olanda benim. Keşke hizmet için çıktığımız bu yolda daha fazla borçlansaydık ne yapalım devletin devlete borcu var ne yani tefeciden mi borç almışız?

 

Atalay bu konuşmanın devamında Özel idarenin yaptığı tüm iş ve işlemlerden haberi olduğunu,Genel ve yerel seçimlerde bu kurumun imkanlarını kullandık ve hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürdük,şimdi birileri kalkmış kendilerince işgüzarlık yapıyor.Özel idarenin sonuna kadar arkasındayım varsa bir yolsuzluk hesabını soralım fakat birileri biz siyasilere rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyorsa biz o zaman gereğini yaparız diyerek Anıl Aksel'in arkasında olduğunu açık açık beyan ederek tüm encümenlerin kendisini ayakta alkışlamasının sonucunda gözüken odurki burada Atalay CHP'li encümenlerinde desteğini arkasına almış çünkü CHP'li Encümenler ''bu parti meselesi değil Ardahan meselesidir ve biz CHP'liler olarak rozetlerimizi çıkarıyoruz yanındayız'' demişler.

 

Atalay buradan topluca çıkıp yetkileri alınan Anıl Aksel'e destek ziyaretinde bulunmuş ziyarette Milletvekili,İl Encümenleri,AK Parti il ve ilçe Başkanları,Göle,Çıldır,Posof Belediye Başkanlarının yanı sıra Faruk Köksoy'un da bulunduğu heyet Aksel''in ziyaret edilmesiyle birlikte kamuoyuna birlik ve beraberlik mesajı vermişler.

 

Sonuç'ta bir tarafta bütçe açığı olduğu gerekçesiyle Milletvekiline rağmen İl Genel Sekreterinin yetkilerini elinden alıp kendince haklı gerekçelerle bu durumu savunan Vali Masatlı,diğer taraftan bu duruma çok büyük bir tepki koyarak yapılan işlemin bir darbe olduğunu söyleyecek kadar kızgın bir Milletvekili'nin açıklamaları ortada dururken şimdi bundan sonra nasıl bir gelişmenin yaşanacağını bizlerde merak ediyoruz.

 

Çünkü kavga hayli büyümüş durumda.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atalay:Yapılan, iş, ''Bürokrasinin, Siyasete, darbesidir,, bunu, kabul, edemeyiz'',
Yorumlar
Haber Yazılımı