Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 08:56 Bu haber 1054 kez okundu
 
Atalay,Arakan Müslümanlarının derdini dinledi
AK Parti Ardahan Milletvekili, İslam İşbirliği Teşkilatı Türkiye Parlemento Başkanı ve Ak Parti Hukuki işler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Atalay, Arakanlı Müslümanları Bangladeş'de ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Atalay,Arakan Müslümanlarının derdini dinledi

inandıkları gibi yaşamak istekleri ve inançlarından dolayı dünyanın gözleri önünde asimile edilmek için zülüm gören Arakanlı Müslümları Orhan Atalay sığındıkları Bengladeş'te ziyaret etti.

 

Ak Parti Ardahan Milletvekili Ve İslam Prlementerleri TTürkiye Parlemento Başkanı Prof. Dr. Orhan Atalay ülkemizi temsilen onların sesi olmak, seslerini dünyaya duyurmak için Arakanlı müslümları sığındıkları Bengladeş'te Türk heyeti ile ziyaret ederek sorunlarını bizzat onlardan dinledi.

 

Atalay, gittiği Bengladeş'te önce Meclis Başkanı ve Dışişleri Bakanı ile görüşerek Arkanlı Müslümanlar ile ilgili bilgi aldı.

 

Atalay sosyal medya hesebından konu ile ilgili şu açıklamada bulundu. "kimliklerini isteyip asimilasyona karşı çıkmak olan Arakanlı Müslümanları hicret ettikleri Bangladeş'te ziyaret edip sorunlarını önce Bangladeş Meclis Başkanı ve Dışişler Bakanı'ından sonra da bizzat kendilerinden dinlemek üzere kamplarını ziyaret ettik."

 

Haber: Şanlıbey Alabay

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atalay,Arakan, Müslümanlarının, derdini, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı