Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 06:55 Bu haber 3839 kez okundu
 
CHP,Ardahan'da Belediye seçimine Ensar Öğüt ile gidebilir
Yerel seçimler öncesi Ardahan'da Partiler Belediye başkanlığı adayları için nabız yoklayıp aday belirlemeye şimdiden başladılar bile,dün CHP Genel Merkezinden arayan ve Ardahan'da olası adaylar için fikrimizi soran önemli bir kişiyle yaptığım görüşmede böyle bir çalışmanın yapıldığına şahit oldum.
GÜNDEM Haberi
CHP,Ardahan'da Belediye seçimine Ensar Öğüt ile gidebilir

Bu konuda edindiğim intibaya göre halkın sevdiği,Ardahan'da CHP 3.dönem Milletvekilliği yapan Ensar Öğüt ile Ardahan için sürpriz bir çıkış yapabilir,bu durumda AK Parti mevcut Başkan Faruk Köksoy ile yoluna devam etmek zorunda kalabilir,çünkü kamuoyunda ciddi bir halk desteği olan Ensar Öğüt'ün karşısında Faruk Köksoy'dan başka kamuoyunun desteğini alacak aday yok gibi.burada Mevcut Başkan Köksoy Ensar Öğüt'e karşı dişe diş bir mücadele verir ipi kim göğüsler diye sorulursa,ona Ardahan insanı karar verecektir demek düşer bize.

 

Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın CHP Genel Merkezinde artık elinin çok zayıfladığını,etkisinin dibe vurduğunun ortaya çıktığı bu süreçte Ardahan'da Belediye Başkan adayının belirlenmesinde artık bir etkisinin olmayacağını belirten CHP de siyaset yapan kişilerle yapmış olduğumuz görüşmede vatandaşın Ardahan'da Ensar Öğüt konusunda olumlu görüş belirttiğini söylediler.

 

Ardahan'da 2 dönemdir AK Partiden Belediye seçimlerini kazanan Faruk Köksoy'un 3.dönem aday olup eğer görev verilirse devam eden işleri tamamlamayı planladığı biliniyorken bu durumda AK Parti'nin Ardahan'da sürpriz bir aday arayışı içerisinde olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Bana göre 2019 yerel seçimleri Ardahan'da AK Parti'den Faruk Köksoy ile CHP'den Ensar Öğüt arasında geçecek gibi,gözüken tablo şimdilik böyle.

 

Siyasette 24 saat süre çok uzun bir zaman ama bakalım şimdiki tablo böyle şekillenmiş durumda,fakat burada Ensar Öğüt adaylık konusunda ne diyecek bu konuda açıklama yapmasını bekleyelim.

 

Ardahan şimdiden bu mücadeleye hazırlıklı olmalı,bana göre bu ikilinin yarışı dışında sürpriz bir durum olmayacak.

 

Şimdilik bizim gözlemlerimiz ve bize gelen bilgiler bunlar.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP,Ardahan'da, Belediye, seçimine, Ensar, Öğüt, ile, gidebilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı