Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 09:04 Bu haber 2483 kez okundu
 
Dursunoğlu: Ardahan'da AK Parti Başarılı olmuştur
AK Partinin genç ve başarılı siyasetçisi Halil ibrahim Dursunoğlu ile buluşup Ardahan siyasetini konuştuk,çok ilginç konuları konuştuğumuz genç kardeşimiz bilinmeyen perde arkası gelişmeleri anlattı.
GÜNDEM Haberi
Dursunoğlu: Ardahan'da AK Parti Başarılı olmuştur

Ardahan AK Parti'den 24 Haziran 2018 yılında yapılan seçimde Orhan Atalay ile birlikte 2.sıra adayı olarak seçime girip az bir oy ile milletvekilliğini kaçıran Halil İbrahim Dursunoğlu dün nezaket gösterip bizi ziyaret etti.Hoşsohbet birisi olarak karşımda duran bu genç siyasetçinin eğitim hayatı büyük başarılarla geçmiş.

 

1989 yılında Erzurum’da doğan Halil İbrahim Dursunoğlu, Ardahan Dedegül köyünden Dursunoğlu ailesine mensup birisi.

 

2006 yılında Erzurum Fen Lisesi’nden mezun olan Halil İbrahim Dursunoğlu, aynı yıl Türkiye 5000.ncisi olarak Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni tam burslu olarak kazandı. Başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren Halil İbrahim 2011 yılında Finlandiya’ya Erasmus öğrencisi olarak gitti. 2012 yılında üniversiteden mezun olan Halil İbrahim 2013 yılında Amerika’nın Michingan Eyaleti Kalamazoo şehrinde bulunan Western Michingan University’de tam burslu olarak yüksek lisansa başlayıp bitirmiş.

 

Kısa öz geçmişini yazdığım bu genç ve başarılı siyasetçi kardeşimiz'in ileriye dönük projelerini dinledim,hayli donanımlı olan ve Ardahan için bir şeyler yapma gayretinde olan bu kardeşimiz 24 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasını ve yaşananları bana anlattı,.

 

Yapılan ihanetleri anlatan genç kardeşimiz,o seçimde aday edilmedi diye Partiden küsüp giden birileri ve ekibinin AK Parti'ye çalışmadığını gördüğünü,bu nedenle seçimi az bir farkla 2-0 yapma fırsatını kaçırdıklarını anlattı,buna rağmen bunların bir yolunu bulup Belediye Başkanlığı için sahaya çıktığını anlatarak ama geçmişte yapılanlara rağmen Partimizin başarılı olması için sahaya indiğini ilçelerde bir sorun görmediğini,il Genel Meclis üyesi seçimlerinde AK Partinin gereken başarıyı yakaladığını ama Ardahan Belediye Başkanlığı seçiminde kamuoyunda birileri hakkında oluşan kanaatler nedeniyle başarıyı yakalayamadıklarını söyledi.

 

Dursunoğlu,İYİ Parti'nin 24 haziran'da aldığı 1222 oyun,31 Mart seçimlerinde 390'a düştüğünü bu aradaki farkın birileri ve ekibinin 24 Haziran'da oyunu kime kullandığının göstergesi olduğunu bu durumun parti içerisinde herkesin dikkatini çektiğini belirterek 31 Mart seçimlerinde gerek Milletvekili Atalay,gerek kendisinin,gerek İl Başkanının,ve partili herkesin canla başla çalıştığını ama Ardahan kamuoyunda oluşan kötü algı imajının bu yenilgiyi de beraberinde getirdiğini anlattı.

 

Ardahan'da birilerinin artık siyaset sahnesinden çekilmesi gerektiğini belirten Dursunoğlu,Ardahan'da AK Parti gelecek seçimlerde aynı başarıyı yakalayacak güce, ekip ve kadrolara sahiptir dedi.

 

AK Parti'nin başarısı için ve Ardahan'a hizmet getirmek için Milletvekili Atalay ile çok yoğun çalışmalar yaptıklarını belirten Dursunoğlu genç yaşta siyasetle uğraşmasının kendisine büyük bir güç verdiğini belirtip iş dünyasında yaptıklarını anlattı.

 

Belarus devletinin yetkili organlarıyla Erzurum merkezli Ardahan'ı da içine alacak yatırım hamlesi başlattıklarını belirten Dursunoğlu iş bitince Ardahanlı bunu görecektir dedi.

 

Daha özel ve yazılmaması gereken konuları da görüştüğümüz bu buluşmada kimlerin nasıl ihanet içerisinde olduğunu,kimlerin Ardahan'a hizmet için yarıştığını özetlediği bu görüşmede yazılması gerekenler bu kadarla sınırlı tutuldu.

 

Zafer Tahiroğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: Dursunoğlu:, Ardahan'da, AK, Parti, Başarılı, olmuştur,
Yorumlar
Haber Yazılımı