Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 06:44 Bu haber 2123 kez okundu
 
ESOB Başkanı Morkoç'tan Cumhurbaşkanına çağrı:Ardahan'a pozitif ayrımcılık yapılsın
ARDAHAN ESNAF ODASI BAŞKANI MUSTAFA MORKOÇ'TAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI, ARDAHAN ESNAFI ÇOK ZOR DURUMDA BİR DEFAYA MAHSUS BORÇLARIMIZ SİLİNSİN
EKONOMİ Haberi
ESOB Başkanı Morkoç'tan Cumhurbaşkanına çağrı:Ardahan'a pozitif ayrımcılık yapılsın

Sayın Cumhurbaşkanım,seçildiğim ilk günden beri hergün bir esnafın çayını içer derdini sıkıntısını dinler elimden geldikçe yardımcı olurum.
Son 10 gündür cadde cadde esnafı geziyorum tüm esnafın ortak sorunu ekonomi ,2019 da kış bitti iş yapamYn esnafımız 2020 yazın da iş yapacağı zaman Kovit-19 belası çıktı, gurbetçi memlekete gelmedi, her köye birkaç yaşlı geldi gitti sezonunda iş yapmadan kış geldi. Bu arada esnafımız vergi, bağ-kur SSK primlerini ödeyemedi
Şimdi bu esnafımız devlete olan borçlarının 18 taksidini nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor, eğer esnafımız bu taksidi öderse normal her ay ödeyeceği primleri ödeyemeyecek .
Burada Ardahan esnafları olarak sayın cumhurbaşkanımızdan ricamızdır, Ardahan esnafına pozitif ayrımcılık yapılsın. Biz serhat Ardahanlılar olarak ülkenin en uç noktadaki sınırının bekçileriyiz bir defaya mahsus olmak kaydıyla esnafımızın borçları silinsin, çünkü gerçekten esnafın ödeme gücü yok Esnaf bu sıkıntılı süreci atlatamazsa iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır ,iş yerini kapatırsa ailesine bakmak için batıya göç etmek zorunda kalacaktır,il olduğu 1992 yılında 180 bin nüfus ile il olan Ardahan'ın şu anki nüfusu 90 binin altına düştü Daha fazla göç verirse İl olma durumu tartışılacaktır.
Saygılarımla
Kaynak: Editör:
Etiketler: ESOB, Başkanı, Morkoç'tan, Cumhurbaşkanına, çağrı:Ardahan'a, pozitif, ayrımcılık, yapılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı