Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 09:20 Bu haber 1696 kez okundu
 
FARUK DEMİR; ''ARDAHAN'A HİZMET ETMEK BENİM İÇİN BİR ŞEREF OLACAKTIR''
Geçtiğimiz gün dayımın vefatı nedeniyle beni arayıp başsağlığı veren CHP'nin Ardahan adayı Faruk Demir ile yaptığım görüşmede Ardahan'da yaşanan siyasi gelişmeleri kararlı ve kendinden emin bir şekildebana uzun uzadıya anlattı.
SİYASET Haberi
FARUK DEMİR; ''ARDAHAN'A HİZMET ETMEK BENİM İÇİN BİR ŞEREF OLACAKTIR''

Seçime günler kala önemli açıklamalarda bulunan Demir,Ardahan'da yaşananları ve bilinmeyenleri özellikle altını çizerek anlatması bir haber değerindeydi ve onu yaptım..

 

Seçim çalışmalarına 3 ay önce başladığını belirten Demir,adaylığı açıklandıktan sonra çalışmaya başladığı Ardahan'da halkın büyük bir teveccühüyle karşılaştığını belirterek,Ardahan insanı bize sahip çıktı ve bu şehrin Belediye Başkanı olmamı sağlayacak kararlılıktadır ve bu halk artık kim nasıl baskı kurarsa kursun 31 Mart günü yapılacak olan seçim zamanını beklemektedir dedi.

 

Ardahan'da çiftçi ve esnafın şimdiye kadar görülmediği kadar çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu belirten Demir,Çiftçinin artık dermanı kalmadı hayvanları para etmiyor,Esnafın durumu içler acısı bir noktada, Ardahan gençliği işsiz ve perişan insanlar artık yaşananlardan bıkmış durumda,İŞ-KUR üzerinden işe alınanların hepsi AK Partiye yakın siyasi kişilerin yakınları,torpili olmayanlar ise işsizliğe mahkum durumda işte ben böyle bir il'de halkımızın desteğiyle 31 Mart akşamı bu gidişatı değiştirecek tablonun ortaya çıkacağına candan inanıyorum.

 

Ardahan'daki seçimlerde Devletin Kamu görevlilerinin AK Parti için seçim çalışmaları yürüttüğünü ve bu konuda gerek il merkezinde gerekse köylerde ''AK Parti'ye oy vermezseniz hizmet gelmez'' propagandasıyla vatandaşın baskı altına alındığını söyleyen Demir bu tablonun ters tepmeye başladığını ve vatandaşın kamu görevi yapan bu kişilerin siyasete yön vermeye çalışmalarını doğru bulmadığı için çok kızgın olduğunu anlattı.

 

Ardahan halkının yaşanan son siyasi gelişmelerden dolayı çok büyük bir bıkkınlık içerisinde olduğunu ve bu durumdan bir an evvel kurtulmak istediklerini belirten Demir,Ben Ardahan'da seçimi çok büyük bir farkla kazanıp Ardahan'ın insanına layık oldukları hizmeti getireceğim diyerek,vatandaş arasında ayrım yapmadan,kimseyi üzmeden,kırmadan baskı altına almadan,ötekileştirmeden,ayrıştırmadan bu ilin insanına hizmet yapacağım dedi.

 

Kendisinin her şeyi elinin tersiyle bir kenara itip Ardahan'a büyük hizmetler yapmak için bu göreve talip olduğunu belirten Demir''Ardahan'a ve Ardahanlıya hizmet etmek benim için çok büyük bir şeref olacaktır'' dedi.

 

Kendisi hakkında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algının Ardahan halkı tarafından dikkate alınmadığını da belirten Demir,ben kimin,nerede neyin karşılığı olarak bu yalan haberlerin piyasaya sürüldüğünü de çok iyi biliyorum,ve dikkate almıyorum diyerek,Ardahan halkı artık kararını vermiş durumda biz seçimi çok büyük bir farkla kazanıp Ardahanımıza tarihi hizmetleri getireceğiz diyerek birilerine de mesaj vermiş oldu.

 

CHP Ardahan'da bu sefer tüm Belediyeleri alacaktır diyen Demir,Vatandaş artık bir değişim istiyor,17 yıldır iktidarda olan ve çok yorulan AK Parti'nin biraz muhalefette kalmasının gerekliliğine inandığı için değişimden yana tavır koyacaktır dedi.

 

Ardahan'da halkın herşeyden haberdar olduğunu gördüğünü belirten Demir,İnşaallah kazanan Ardahanımız olacaktır diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: FARUK, DEMİR;, ''ARDAHAN'A, HİZMET, ETMEK, BENİM, İÇİN, BİR, ŞEREF, OLACAKTIR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı