Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 08:14 Bu haber 2402 kez okundu
 
Faruk Demir,AK Partili Orhan Atalay ve Saffet Kaya ile ne görüştü?
Ardahan'a Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir İlk il dışı ziyaretinde Ankara'da AK Partili Orhan Atalay ve Saffet Kaya ile görüşme yaptı,herkes merak ediyor bu alelacele görüşmenin sebebi nedir?
SİYASET Haberi
Faruk Demir,AK Partili Orhan Atalay ve Saffet Kaya ile ne görüştü?

Ardahan Belediye başkanı Faruk Demir Başkan seçildikten sonra hepimiz çok sevinmiş aylardır süren seçim çalışmalarında bizler haber ve analizlerimizle kamuoyunu bilgilendirmiş ve sonuçta bu başarıya karınca misali desteğimiz olmuştu.

 

Faruk Demir seçildikten sonra ilk gezisini Ankara'ya yaptı ve bizlerde burada oturduğumuz için gelince görüşüp tebrik ederiz düşüncesiyle kendisini defalarca aradık ama o bir türlü telefonumuza cevap vermedi ve mesaj yolladık hazır gelmişken görüşmemiz mümkünmü diye ricada bulunduk cevap yine gelmedi,şaşırdım kaldım.

 

Yeni seçildiği için yoğun bir trafik yaşadığını düşünerek beklemeye başladım,birde gördümki Faruk Demir AK Parti eski Milletvekili Saffet Kaya'ya uğrayıp poz vermiş,AK Parti Milletvekili Orhan Atalay'a uğramış poz vermiş,Çankaya ve Yenimahalle Belediye Başkanlarıyla birlikte poz vermiş.Ayrıca Göleli bir esnafın işyeri açılışında kurdela kesip açılış yapmış.
ama bizlerle irtibat kurma konusunda bir çabası olmadığı gibi telefonlarımıza cevap bile vermedi.

 

Bizim görüşme talebimize cevap vermediği gibi bizi görmezden gelip bu seçimde kendisine faydası olmayan kişilerle ilgilenmiş.Ben bu görüşmelerini eleştirmem bu karar onun kararı belki'de Saffet Kaya'ya seçimde kendisine destek verdiği için teşekkür etmeye gitmiştir,Orhan Atalay'a Ardahan'da yatırımların devamı için veya ileride doğacak sıkıntıları bertaraf etmek için vs ilişkileri güzel tutmak için gitmiştir bunu bilemiyorum.

 

Ben 5 aydır burada Faruk Demir'in hem adaylık sürecinde,hem adaylığı açıklandıktan sonra ne kadar açık açık emek verdiğimi biliyorum ve okuyucularımızda biliyor.Bu hasta halimle dilim döndüğünce destek olduğum bir insanın Ankara'ya gelip benimle görüşmek istememesine hem şaşırdım hem de çok,üzüldüm.

 

Karar Faruk Demir'in kararı,ne saygı duyuyorum,ne de hak veriyorum.Bir insan Ahde vefa'yı kaybetmişse ona söyleyecek söz bulamıyorum.Belliki sayın Demir amacına ulaştıktan sonra beraber yol yürüdüğü arkadaşlarıyla ilerleyen süreçte yollarını ayıracak durumda gözüküyor,başlangıçta bu işe benimle başladı sanırım.

 

Seçim süresince hergün görüştüğüm Faruk DEMİR'in seçim bittikten sonra telefonlarıma çıkmayı bırak bizi adam yerine koyup görüşmek istememesi benim için yaralayıcı bir husus oldu belliki bu durum onun akıl hocalarının şimdiden harekete geçip yol haritası çizdiğinin belirtileridir.

 

Ben CHP'li değilim ama bu seçimde hem CHP'yi destekledim hemde oyumu verdim,bu saatten sonra gördüğüm bu tablo karşısında asla bir daha bu yapının ne içerisinde yer alırım ne de destek veririm çünkü bir makamı elde ettikten sonra ortaya konan emekleri görmezden gelen bir siyasal anlayışla benim işim olmaz.

 

Bu yazıyı kamuoyunu bilgilendirmek için yazdım,aylardır emek eden insanları unutup,kendi partisine demedik laf bırakmayanların ayağına kadar gidip görüntü verenlerin,Ardahan'da kime çalıştığı belli olmayan bitmiş siyasilerin gölgesinde görüntü verenlerin ne siyasi duruşuna güvenirim ne de bundan sonra yanında dururum.

 

Ben adam gibi bir mücadelenin arkasında durdum,ama bu mücadelede makamı elde ettikten sonra beraber yol yürüdüğü insanlara sırtını dönüp gidenlerle bu saatten sonra ne işim olabilir ki.

 

Ben bir Mühendisim,Bürokratlık yapmış o ile yıllarca önemli hizmetler yapmış birisiyim,aynı zamanda binlerce okuyucusu olan 2 tane haber sitesinin sahibiyim Faruk Demir sanırım bizi hafife aldı,görüşmek istemedi.Nede olsa Ardahan'da Yunus Baydar'ın şakşakçılığını yapan bazı gazeteciler şimdi etrafında pervane olmuş durumda sanırım artık onlarla yaptığı istişareler sonucu bana bu tavırı takındı.

 

Bu konuyu kamuoyu ile paylaşmam gerekiyordu çünkü çok incindim ve hayal kırıklığı yaşadım,hevesim kursağımda kaldı.

 

Ankara'da bizimde çay içirecek bir mekanımız elbette vardı ama adam bizimle görüşmek istemedi.

 

Benim ne Ardahan Belediyesiyle işim olur,nede eyvallahım olur ben sadece ortaya konan bu tutum ve davranışa hayret ettim,Faruk Demir bu seçimde benden iyilikten başka ne buldu ki bana bu hayal kırıklığını yaşattı,

 

Ona ne AK Partili Orhan Atalay ne de Saffet Kaya bu seçimde benim kadar emek verdi,verilen bu emeğin karşılığı bu olmamalıydı.

 

Artık diyecek bir söz bulamıyorum.

 

Ahde vefa böyle olmamalıydı,

 

Bu saatten sonra o yoluna ben yoluma,

 

Yazacağım yazılardan,yapacağım haberlerden hiç korkmasın ne yazılması gerekiyorsa onları yazacağız.

 

Benim kimseye ne diyet borcum var ne de eyvallahım bunu herkes iyi biliyor.

 

Ardahan insanı bu konuyu bilsin istedim.

 

Herkes şunu merak ediyor,

 

CHP'li Faruk Demir alelacele AK Partili Orhan Atalay ve Saffet Kaya ile ne görüştü?

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Faruk, Demir,AK, Partili, Orhan, Atalay, ve, Saffet, Kaya, ile, ne, görüştü?,
Yorumlar
Haber Yazılımı