Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 08:05 Bu haber 12157 kez okundu
 
GENÇ ÇİFTÇİLERİ DOLANDIRMAK İSTEYENLER YAKAYI ELE VERDİ
Ardahan-Göle'de jandarma tarafından geçtiğimiz gün ortaya çıkarılan küpe yolsuzluğu sonucu, Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda Jandarma tarafından 6 il'de operasyon yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
GENÇ ÇİFTÇİLERİ DOLANDIRMAK İSTEYENLER YAKAYI ELE VERDİ

Ardahan'da Jandarma tarafından yapılan küpe operasyonu sonucu 6 ilde 28 kişi gözaltına alındı,2 kişi aranıyor.Göleli olan ve Ankara'daki şirketin sahibininde arasında bulunduğu MORKOÇ HAYVANCILIK şirketinden 9 çalışanında gözaltına alındığı bu operasyonda şirket sahibi Lütfü Morkoç'un da gözaltına alındığı iddiası var.

 

Geçtiğimiz gün haberini bizden duyduğunuz ''Van'daki hayvan küpelerinin Ardahan'da ne işi var'' haberinden sonra Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca Ardahan ve Ankara başta olmak üzere 6 ilde operasyon yapıldı.Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada şöyle denildi.

 

Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde ve talimatları ile Ardahan İl Jandarma Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekiplerince soruşturma başlatılmıştır.

 

Soruşturma kapsamında; fiziki ve teknik takibi yapılan şüphelilerden; Ardahan, Erzurum, Van, Kars ve Yozgat illerinde yapılan operasyonlarda suç işlemek amacıyla üretilmiş 2940 adet hayvan kulak küpesi, 350 adet hayvan pasaportu ve 11 adet hayvan kulak küpesi pensesi ele geçirilmiştir.

 

Projeyi suistimal ederek haksız kazanç sağladığı, vatandaşı ve devleti zarara uğrattığı değerlendirilen şüphelilere yönelik Cumhuriyet Başsavcılığımızca 15 Ocak 2019 tarihinde, 30 şüpheliye yönelik Ardahan 1, Ankara: 10, Van: 10, Erzurum:3, Kars: 5, Aydın 1 eş zamanlı operasyon icra edilmiş 9 şirket çalışanı, 7 hayvan toplayıcısı, 12 veteriner hekim ve 2 veteriner teknikeri olmak üzere toplam 30 şahıs hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmiştir.

 

Ardahan iI Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekiplerince bu 30 kişi hakkında işlem yapılmış olup 28 kişi gözaltına alınmış, 2 kişi hakkında yakalama çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, ÇİFTÇİLERİ, DOLANDIRMAK, İSTEYENLER, YAKAYI, ELE, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı