Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 09:32 Bu haber 3166 kez okundu
 
Göle'de AK Parti adayları neden susmuş durumdalar?
Ardahan'da seçim arefesinde herkes basın üzerinden neler olup bittiğini takip ediyor.Ardahan yerel basınının bir kısmı adayların haberini geçerken,yaşanan siyasi gelişmelerin perde arkası olaylarını yanlızca bizler yazıp kamuoyuyla paylaşmaktayız.
GÜNDEM Haberi
Göle'de AK Parti adayları neden susmuş durumdalar?

Ardahan ve ilçelerinde her parti'nin adayının kimler olduğu bazı ilçeler hariç belli değil,bizler bu belirsizlik içerisinde perde arkası gelişmeleri takip edip gereken bilgileri yazarken okuyucularımız olan biteni daha'da merak edip neler olduğunu bizim ağzımızdan öğrenmekteler.

 

Ardahan'da satranç hamlesine dönen aday belirleme sürecinde Göle ile ilgili yazdığım en son 5'li koro yazıma medeni cesaretini ortaya koyarak bana cevap veren Göle Belediyesi Meclis üyesi Filiz Topçu'nun bu cesaretli çıkışına saygı duymaktan başka verilecek cevabımızda var ama şimdi yeri değil.

 

Filiz Topçu eski Başkan Sabri Muratoğlu zamanından beri AK Parti'nin Göle Belediye Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır,Topçu bana gönderdiği mesajda ''Zafer bey merhaba adaylık konusundaki yazınızı okudum .gönül isterdi ki bir bayan olarak Tc.'nin bana verdiği bu demokratik hakkı ve medeni cesaretimi siz kardeşimde tebrik etsin .eleştirebilirsiniz yanlış yada doğru saygı duyuyorum selamlar' açık açık medeni cesaretinin tebrik edilmesinin önemini işaret etmiş ben buna saygı duydum ve Filiz Topçu'nun bu sözü üzerine kendisini tebrik ediyorum.

 

Ben burada diğer 4 kişinin neden Topçu kadar cesaretli olup bize verilecek cevapları yokmu diye düşündüm ama onların mahalle dedikoducuları gibi perde arkasında atıp tuttuklarını ve bizim karşımıza geçip konuşacak medeni cesaretlerinin olmadığını gördüm.

 

5'li koro kimdi?

 

1-Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu

 

2-AK Parti eski İl Başkan Yardımcısı(kısa bir süre il başkanlığı yaptı) Mutlu Şanlıtürk

 

3-AK Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin

 

4-AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nurbay Gürbulak

 

ve

 

5.nci kişi olarak Belediye Meclis Üyesi Filiz Topçu aday olmak için ortaya çıktılar.

 

Biz yazımızda madem bunlar Göle'de bir ekiptiler,madem bunlar o ilçede Belediye Başkanının elinden tutup getirip oraya oturmasına destek oldular,madem başkan doğru işler yaptıysa neden yeniden destek vermeyi bırakıp hepsi aday olmaya karar verdiler? demek ki Başkan İsmailoğlu'nun istenen performansı ortaya koyamadığını görmüş olacaklar ki hepsi birden bizde adayız diye ortaya çıktılar ve bizde haklı olarak eleştirimizi yaptık ve dedik ki,

 

''Sizler geçmişte bu ekibin bir parçasıydınız,neden şimdi ortadaki başarısızlığın ortağı olduğunuzu kabul etmeyip bu konuyu bir kenara itip koltuk sevdası yüzünden mevcut başkanı yüzüstü bırakıyorsunuz'' diye soruyoruz.

 

Başlangıçta il başkan yardımcısı Mutlu Şanlıtürk olsun,ilçe başkanı İlhan Gültekin olsun,meclis üyeleri Nurbay Gürbulak ve Filiz Topçu olsun mevcut başkan Akın İsmailoğlu'nun arkasında durmuştunuz, şimdi çıkıp hangi gerekçeyle adamı terkedip aday olmaya karar verdiniz sorusunu soruyorum sizin önce çıkıp buna bir açıklama yapmanız gerekiyor.

 

Biz bu soruları sorduğumuzda bu kişilerden bir cevap beklerken maalesef dut yemiş bülbüle dönen bu kişilerin içerisinde cesaretli bir çıkış yapan Filiz Topçu'yu tebrik ediyorum.

 

Diğer suskun şahıslar anlaşılan bu konuda cevap verecek halleri kalmadığı için sadece bizi karalayarak işin içinden çıkmaya çalışıyor olabilirler bu onların ne kadar çaresizlik içerisinde olduğunu gösterir.

 

Göle'nin böyle bir kadronun elinde ne hale düştüğüne herkes şahit oldu.

 

Milletvekili Orhan Atalay'ın bu adamlarla nasıl bir başarı yakalayacağını çıkıp anlatması gerekiyor.

 

Göle,

 

dün beraber yola çıktığı arkadaşlarını bugün terkedip,onun yerine göz diken adamların eliyle değil,

 

Göle,

 

İşinin ehli,vizyon sahibi,alçak gönüllü,o memleket sevdalısı,ahde vefalı bir insanla yoluna devam etmelidir,

 

O kim diye soracak olursanız?

 

Milletvekili Orhan Atalay onu çok iyi biliyor ve şu an onu aday edip Göle'yi bu iş bilmez adamların elinden kurtaracak çalışmayı yapıyor.

 

Bizim gayemiz Göle'nin yarınlara daha güzel bir şekilde hazırlanmasına destek vermektir,birilerine koltuk ikram
edilmesi için çaba göstermek değildir.

 

Göle'yi ''Alibabanın çiftliği'' gibi yönetenlere değil,gerçek manada iş üretecek insanlara teslim etmek gerekmektedir.

 

Göle geçtiğimiz yıllarda kaybettiği güzelliğini umarım gelecek 5 yılda yakalayacaktır.

 

Bizim bir sevdamız var o da doğup büyüdüğümüz o memleketin düştüğü bu halden kurtarılması ve YEŞİL GÖLE olarak hafızalarımızdaki saygınlığını koruması sevdasıdır.

 

Başka bir derdimiz yok.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle'de, AK, Parti, adayları, neden, susmuş, durumdalar?,
Yorumlar
Haber Yazılımı