Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 10:19 Bu haber 1825 kez okundu
 
Göle'de AK Partililer Başkan İsmailoğlu'nu neden terkettiler?
Ardahan'da seçim öncesi haberlere konu olan gelişmeler yaşanırken,Ardahan'da Milletvekili Atalay'ın hafta sonu CHP ve HDP'lileri suçlayıcı ağır sözleri ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile ilgili söylediği sözler bu hafta boyu tartışıldı durdu.
GÜNDEM Haberi
Göle'de AK Partililer Başkan İsmailoğlu'nu neden terkettiler?

Gelişmeler sadece bununla sınırlı kalmadı,Posof'ta Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ı suçlayıcı haberlerin sosyal medyada yer alması ve yine Ankara'da Avukatlık Yapan Onur Bayraktutan'ın Posof'tan CHP adayı olarak ilan edilmesi,Çıldır'da CHP'nin adayının Mülazım Karaçanta olarak açıklanması,yine CHP'nin Hanak ve Damal'da mevcut Belediye Başkanlarıyla seçime gidecek olması gündemi şimdilik meşgul eden konulardı.

 

Herkesin asıl merak ettiği konu Ardahan'da AK Parti'nin adayı kimin olacağıydı,bu arada CHP kiminle seçime gidecek,HDP aday çıkaracakmı yoksa CHP ile gizli bir ittifakmı yapacak Ardahan kamuoyu şimdilik buna odaklanmış durumda.

 

AK Parti Ardahan'da Faruk Köksoy ile devam edecek diyorduk ama sanki bu konuda tahminimiz tutmayacak gibi çünkü Milletvekili Atalay'ın hafta sonu verdiği mesaj açık ve netti Köksoy'a kenara çekil der gibiydi,ama Köksoy'un yerine kimleri getirebilir diye baktığımızda AK Parti çevrelerinden aldığım habere göre eski Tarım Müdürü Fevzi karakoç ile Ankara'da Atalay'ın görüşme yaptığını ve aday olmasını istediğini,bunun yanında ARÜ'de çalışan Erdal Başdemir'in de Atalay ile Ankara'da görüştüğünü Başdemirin'de Milletvekilinden olumlu mesajlar alıp sahadaki çalışmalarına devam ettiğini gördüğümüz bu süreçte,AK Parti'nin adayı kim olabilir diye soracak olursak durum henüz net değil,Köksoy'da,Karakoç'da,Başdemir'de olabilir demekten öte bir şey söylemek yanlış olur.

 

Bu arada Ardahan'da CHP'nin aday belirlemede AK Parti'nin hamlesini beklediğini,CHP'li parti yetkililerinin Ardahan HDP'lilerle perde arkası görüşmeler yapıp Ardahan'da ve Göle'de gizli ittifak için çalışma başlattıklarını ve bu iki yerde belediyeyi AK Partinin elinden almayı çok istediklerini öğrenmiş durumdayız.

 

Göle'ye gelince burada işler hem çok karışık,hemde adaylar belli.Karışık çünkü AK Parti'nin İlçe Başkanı da aday,mevcut Belediye Başkanı da aday,2 tane Belediye Meclis üyesi de aday,ayrıca AK Parti İl Başkanlığına bir süre bakıp sonra istifa eden Mutlu Şanlıtürk'te aday.Şimdi sormak lazım 5 kişilik Ekip olarak beraber çalıştığınız bu ilçede başarı varsa hepinizin katkısıyla bu ortaya çıkmıştır,başarısızlık ta varsa yine bu ekip olarak sizlerin eseri olarak ortada durmaktadır.Madem Akın ismaioğlu'nun bugüne kadar arkasında durup biriniz çıkıp yaşanan olumsuzluklar için o ilçede ters giden birşeylerin olduğunu açıklamadıysanız ne diye şimdi çıkıp bizde adayız dersiniz diye adama sormazlar mı?

 

Akın İsmailoğlu başarısızsa aynı taşın altına elini koyan sizlerde başarısızsınız öyle denmezmi bu duruma,Başarısz gördüğünüz İsmailoğlu'nun yerine nasıl aday olma cesaretini gösterdiniz,siz bir ekip değilmiydiniz diye adama sormazlarmı.

 

Milletvekili Atalay'ın bu durumu iyi bildiği için aldığım duyumlara göre ve görüştüğüm kişilerden edindiğim intiba bende şu kanaati oluşturdu.Atalay Göle'de seçime bu birbirine benzeyen kişilerle değil,İstanbul'dan gelen İnşaat Mühendisi Abdurrahim Karakoç'la göleyi yeniden inşaa etmek için yoluna devam edeceği yönünde bir karar aldığı kesin gibi.

 

Göle'de CHP Eczacı Özgür Tanış konusunda henüz karar vermemiş durumda,CHP'nin adayı İstanbul'dan Çetin Aşula'nın olma ihtimali yüksek gibi.

 

Eğer AK Parti'den Abdurrahim Karakoç aday olur,CHP'den Çetin Aşula,HDP'den henüz belli olmayan bir adayla seçime gidilirse,30 Mart sabahı Göle'nin yeni Belediye Başkanı AK Partili Karakoç olacaktır bunu kesin ve net olarak söylüyorum ve buraya not düşüyorum.

 

Göle'de Belediyeyi Alibabanın çiftliği gibi yönetip koro halinde sesleri çıkmayan, ama birşey yokmuş gibi aday olmak için başvuranlar kusura bakmasınlar o ilçede yaşanan sıkıntıların altında sizinde imzanız var o yüzden AK Parti yetkili organlarının ve Miletvekilinin sizinle Göle'de yeni bir maceraya gireceğini sanmıyorum çünkü

 

Göle ve Gölelinin sizin koltuk sevdanıza harcayacak bir 5 yılı daha yoktur.

 

Göle'de görülen durum şu AK Partililer Başkan Akın İsmailoğlun'dan ümidini kesmişler!

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle'de, AK, Partililer, Başkan, İsmailoğlu'nu, neden, terkettiler?,
Yorumlar
Haber Yazılımı