Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 08:10 Bu haber 2327 kez okundu
 
Göle'de boy gösteren çete ilçenin kaderiyle oynamaya başladı...
Göle'de son günlerde yaşanan olaylar birilerinin kirli siyasi emelleri için ilçeyi huzursuz bir hale getirdiği gibi bu kirli hesapların sahipleri bu sefer ilçenin su şebekesine sabotaj yaparak zaten huzuru kalmayan Gölelileri büyük bir sıkıntıyla yüzyüze bırakmışlar.
GÜNDEM Haberi
Göle'de boy gösteren çete ilçenin kaderiyle oynamaya başladı...

Göle Belediye başkanı İlhan Gültekin dün akşam herkesi şok eden bir paylaşım yaptı. Başkan günlerdir Göle'de suların akmamasının nedeninin okçu köyünün yayla yolundan geçen su borusunun kesilerek her iki ucuna odundan hazırlanmış tıkaç vazifesi gören ve kelepçeyle bağlanmış durumda bir sabotajla ilçenin suyunun kesildiğini ve ortaya çıkan bu skandal gelişme ile ilgili bu şerefsizliği yapan kişi veya kişilere çok ağır ithamlarda bulundu.


Göle'de 31 Mart seçimlerinden sonra birilerinin sosyal medyada sahte hesap açıp ilçede şantaj, iftira, kamuoyunu yalan yanlış bilgilendirip kedilerine göre halkı korkutup, sindirme çalışması yürütürken bu çalışma içerisinde Göle Belediye Başkanının aleyhinde ve yıpratıcı suçlamalarda bulunması tesadüf değildi. bu çete eliyle Milletvekiline kardeşi üzerinden itibarsızlaştırma suçlamalarının yapılması, AK Partili Köprülü belediye başkanından tutun,AK Parti il başkanına ve bu arada iftiracı ruhuyla bizlere de ağır ithamlarda ve iftiralarda bulunmaları tesadüf değildi.


Kanaatimce ve ilçede yaşananlara bakınca, Göle'de gelecekle ilgili siyasi hesabı olan birileri kurdukları bir çete, organize suç örgütü diyebileceğimiz oluşumla hem bahsettiğim çalışmayı yürütürken, diğer taraftan su gibi bir silahı kullanarak ilçe halkını Başkan Gültekin'e karşı kışkırtacak böyle bir şerefsizliğe imza atmalarının altında yatan olay, AK Partili belediye yıpransın, kamuoyu bu insanlardan usansın ve kendi kafalarına göre gelecekte belediyeyi kazanma hesaplarıyla bu çirkefliğe imza attıkları apaçık ortadadır.


Göle'de halkın  huzurunu bozan sahte hesap trollerinin arkasında her kim varsa kanaatimce bu su sabotajında da onların parmağı vardır. Ardahan'da devletin ilgili birimleri bu çeteyi, suç örgütünü ortaya çıkardığında bu yazdıklarımın doğruluğunu da Göle kamuoyu görmüş olacak.


Bu çeteyi kuranlar,suç örgütünü oluşturanlar ilçede aşağı yukarı az-çok tahmin edilen kişilerdir,bunların pisliğine,iftiralarına destek veren Gölede siyaset yaptığını sanan bazı siyasi kişilerin ve bazı gazeteci diye geçinen ihanet şebekelerinin Göle insanına karşı yürütülen bu psikolojik yıldırma savaşında bilerek bu işlerin perde arkası organizasyonunda görev aldıklarını herkesin bilmesi gerekmektedir.


Bu yapılanma ortaya çıkarılmadığı sürece Göle'de bu tür sabotaj ve tehditlerin önüne çok zor geçileceğinin bilinmesinde fayda var.bugün bu suyu kesen,yarın bu suya zehir'de atıp ilçede büyük bir katliam yapabilirler de. Bugün sosyal medyada kurduğu sahte hesaplarla özellikle AK Partili siyasi kişileri attığı iftiralarla karalamaya çalışan ve onları kamuoyunun gözünde itibarsızlaştırmaya çalışan iftira ve şantaj ekibi kanaatimce gözleri dönmüş birer cani olarak  ortaya attıkları yalanlarıyla toplumu zehirleyen bu zihniyet aynı kaynaktan beslenmektedir. 


Burada devletin ilgili emniyet birimlerinin yapacağı çalışmayla bu işleri yapanların birbiriyle bağlantılı organize bir suç örgütü haline dönüşen bir yapının bu işin arkasında olduğunu göreceklerdir,bunların ortaya çıkarılmasıyla da gerçeklerde günyüzüne çıkarılmış olacaktır.


Bu su kesintisi olayı çok profesyonele tasarlanmış bir olaydır,kimse zavallı,gariban insanları suçlayarak konuyu başka yöne çekmesin.Burada yapılan düpedüz AK Partili Belediyeyi halkın gözünde iş yapamıyor algısıyla karalamak,ve kendi siyasi hesaplarına Göle insanını kurban etmekten başka kimseler değildir bunlar.


Göle insanı yaşanan bu gelişmelere bu pencereden bakmalı ve tutum ve davranışını ona göre ortaya koymalıdır.
Sonuç olarak, Göle'de birilerinin gelecekle ilgili siyasi hesapları bozulmaya başladı.ne attıkları iftiralarla Göleliyi kandırabildiler,ne de Göle'nin suyunu keserek bunu başarabildiler.


Bu kişiler kanaatimce Göle'de şimdi başlarına geleceklerden korkmaya başlasınlar bu şerefsizliğe imza atanlar kendilerini çok iyi biliyorlar.


Bu işin şakası olmamalı, bunu yapanlar artık apaçık camii duvarına işediler.

 

Göle insanı böyle şerefsizlikle insanlara korku salmaya çalışanlara fırsat vermez

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle'de, boy, gösteren, çete, ilçenin, kaderiyle, oynamaya, başladı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı