Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 05:52 Bu haber 812 kez okundu
 
Göle'nin pamuk yürekli anneleri örnek işlere imza atıyorlar
Başkanlığını Mali Müşavir Türkan Deli'nin yaptığı İstanbul Göle Kadın Meclisi isminde bir STK olduğunu hepimiz yakınen biliriz,fakat bu kadın meclisini oluşturan fedakar ve cefakar insanların nelere imza attıklarını yakınen bilmiyoruz.Göle tarihine not düşecek çalışmalarıyla göz dolduran bu insanlar göğsümüzü kabartacak işlere imza atıyor.
GÜNDEM Haberi
Göle'nin pamuk yürekli anneleri örnek işlere imza atıyorlar

Bu bir avuç insanın yüreklerindeki memleket sevgisi ve yaptıkları işleri görünce övgü dolu bir yazıyı hakettiler diye düşündüm,çünkü orada bir araya gelenlerin hepsi Göleli,hepsi işi ekmeği için gurbete gelmiş yaşam mücadelesi veriyor,hepsinin yüreği doğup büyüdükleri memleketin özlemiyle dolu,hepsine bir dokunsan gurbette olmanın verdiği hüznü sizinle ağlayarak paylaşır.hepsi koca yürekli birer anne,ve bu güzide insanlar topluluğu bir arada olmanın verdiği güçle Göle insanı için neler yapabiliriz düşüncesiyle kendilerine bir yol haritası çizmişler ve başlattıkları çalışmayla Göleli kız öğrencilere burs vermek için bakın nelere imza atmışlar.
1-Köprülü Beldesinde Başkan Yücel Akkoç'un desteğiyle patates ekmişler buradan elde edilecek gelirle kız öğrencilere burs verecekler.
2-Göle'de 5-6 köyde ''kavlıca buğdayı'' ekerek yine buradan elde edilecek gelirle kız öğrencilere burs verilecek.
3-yine bu kadınlarımız eliyle Göle'ye has ''kımi turşusu''yapılarak satışa sunulmuş buradan elde edilecek gelir yine okuyan kız öğrencilere burs olarak verilecek.
4-Burs vermek isteyen iş insanlarımızın bu katkılarını geri çevirmeyen kadın meclisimiz takdire şayan bu çalışmalarıyla kamuoyunda ciddi bir memnuniyet oluşturmuş durumdalar.
5-Daha başka etkinliklere de imza atmaktalar (tiyatro vs )
Onların bu memleket sevdası kapsamın da,okuyan kız çocuklarımıza destek çalışmalarının yanında, bölge de eğitimin daha da ileri seviyelerde olması için altyapıya verdikleri desteklerde ayrı bir konu.
Göle'nin isimsiz kahramanları olan bu kadın meclisi Başkanı Türkan Deli ve diğer kadınlarımıza Göleli kız çocuklarımızın eğitimi için gösterdikleri gayret için Göleliler adına teşekkürü bir borç biliyoruz,kadın eli değen her işte bir bereket olduğunu biliyoruz ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Zafer Tahiroğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle'nin, pamuk, yürekli, anneleri, örnek, işlere, imza, atıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı