Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 23:47 Bu haber 2817 kez okundu
 
Gurbetteki Ardahanlılara ve STK'lara çağrımızdır
Bugün yerel seçimler öncesi neden böyle bir çağrı yaptığımızın nedenlerini anlatacağım.
GÜNDEM Haberi
Gurbetteki Ardahanlılara ve STK'lara çağrımızdır

Yaklaşan yerel seçimler öncesi hep Ardahan üzerine yorum ve analizler yaptığımı düşünerek bu sabah kendi kendime şu soruyu sordum,Ardahan'da doğup büyüyen birisi olarak başta ben olmak üzere,kimisi okumak için,kimisi geçimini sağlamak için o memleketi terkedip Ankara'da,İstanbul'da,İzmir vs şehirlerde yaşamaya başladı,buralarda kurulu bulunan, memleketin insanlarını bir araya getiren, onları bir güç olarak tutan, STK yöneticilerimiz neden metropol şehirlerde İl Genel Meclisi üyesi veya Belediye Meclisi üyesi olmasın.Parti ve tercihlerini kendileri belirleyecek bu kişilerin bence bu durumu dikkate alıp yaşadıkları iller'de ve çevrelerde böyle adımlar atmalarının gerekli olduğunu düşünerek bu konuda bir çağrı yapayım dedim.

 

Bu duruma bir örnek verecek olursak İstanbul'da Ardahanlılar derneği başkanı Ahmet Demirbaş'ın böyle bir zamanda bu tür görevlere talip olmasını ve bu konuda bulunduğu istanbul'da hemşehrilerinin de görüş ve desteğini de alarak aday olması Ardahanımıza çok şey kazandırır.Ankara da,izmir de kurulu bulunan STK ların böyle adımlar atmasını istiyorum.

 

Ahmet Demirbaş benim öğrencilik yıllarından beri tanıdığım samimi ve alçak gönüllü bir abimiz,yıllardır İstanbul'da yürüttüğü dernek başkanlığında Ardahan insanına sağduyulu hizmetler sunmaya devam etmektedir,bence bu insanın İstanbul'da tercihi olan siyasi partiden İl veya Belediye Meclis üyeliğine aday olup Ardahanlılara hizmet etme yarışına daha fazla katkı sunmalıdır.

 

Konu sadece Demirbaş için değil gurbetteki tüm STK başkanlığı yapanların böyle bir çalışmanın içerisinde olmaları gerekmektedir diyorum.

 

Ardahan lobiciliği ve gücü böyle yapılacak çalışmalarla güç kazanır,yoksa seçimden seçime siyasilerin emir askerleri gibi başında bulundukları STK'nın gücünü birilerine pazarlayıp kişisel rant elde etmeye çalışanlar gibi olunmaması gerekmektedir.

 

Bir Ardahanlı olarak bende diyorum ki,buralarda yani gurbette bulunan Ardahanlıların sıkıntılarının çözümü ve her konuda desteklenmesinin ancak böyle adımlar atılıp,güç birliği oluşturulmasıyla sonuca gidileceğinin şart olduğunu görmemiz gerekmektedir.

 

Ankara'da gördüğüm üzücü tablo böyle bir çağrıyı dile getirmeme neden oldu,yıllardır buralarda yaşıyorum doğru dürüst bir Ardahanlının buralardaki Belediyelerde ne il nede Belediye encümeni olduğuna şahit olmadım,birkaç bireysel çabası olanlar hariç.

 

İşte ben burada gurbetteki Ardahan adına kurulmuş tüm STK Başkanlarına sesleniyorum,gelin bu seçimde bu dediklerimi uygulamaya koyacak adımlar atın Ardahanlıyı bu güç birliğiyle güzel yarınlara taşıyın.

 

Yoksa başkalarının değirmenine su taşımaktan birgün çok pişman olursunuz.

 

Gurbetteki Ardahanlılar böyle çalışmaların yapılmasını çok istemekteler.

 

Neden Ardahanlı olup bir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasın ki,O ilin insanının diğer insanlardan eksiği ne olabilir ki.

 

Koskoca İstanbul Karadeniz lobisinin emrinde hizmet vermeye devam ediyor,Ardahan lobiciliği bu saatten sonra neden gücünü ortaya koymasın ki.

 

Ben bugün böyle bir çağrıyla güne başlayayım dedim.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gurbetteki, Ardahanlılara, ve, STK'lara, çağrımızdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı