Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 07:25 Bu haber 1108 kez okundu
 
İstanbul'da,Göleli Kadınlar olmaz denilen işleri yapmaya devam ediyor...
İstanbul Göle Kadın Meclisi, herkesi duygulandıran çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Göle'de yetiştirilen Patates, Kavlıca buğdayı ve turşuluk malzemeleri satarak biriktirdiği paralarla ihtiyaç sahibi Üniversite öğrencilerine burs vermeye bu yılda devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
İstanbul'da,Göleli Kadınlar olmaz denilen işleri yapmaya devam ediyor...

İstanbul Göle Kadın Meclisi 2020-21 Eğitim döneminde 75 Ardahanlı ve ihtiyaç sahibi her öğrenciye yıllık 800 tl burs verecek,bu bursun birinci partisi 400 tl olan bursları öğrencilerin hesabına yatırıldı.


Bu konuda emek veren Başkan Türkan Deli ve çalışma arkadaşlarına bu duyarlı tavırlarından dolayı teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.
Memleketimizin bu gönlü, yüreği kocaman özverili kadınlarımıza şükran borcu var.


Bu yüreği büyük insanlar, Köprülü'de patates ektiler, Senemoğlu ve diğer köylerde Kavlica buğdayı ektiler onlardan elde edilen geliri toplayıp Üniversite okuyan Ardahanlı ihtiyaç sahibi öğrencilerle paylaştılar, bu fedakarlığın ve özverinin karşısında bu emeğe saygı duyulması gerekiyor.


İstanbul Göle Kadın Meclisinin bu örnek davranışından Ankara,İstanbul vs illerdeki kurulu bulunan il Federasyonlarının ,il,ilçe ve köy derneklerinin kanaatimce büyük bir ders çıkarması gerekmektedir.


Demek ki isteyince her şey oluyormuş.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul'da,Göleli, Kadınlar, olmaz, denilen, işleri, yapmaya, devam, ediyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı