Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 07:32 Bu haber 1215 kez okundu
 
İşte 9 Ayda CHP'li Belediyelerin geldiği nokta
31 MART SEÇİMLERİNDE CHP İÇİN ÇALIŞIP AYLAR ÖNCE ESENYURT BELEDİYE BAŞKANININ HAKKINDA YAPILAN ELEŞTİRİLERE KARŞI ÇIKAN GÖLELİ İŞ İNSANI RAMAZAN TAN ŞİMDİ KENDİ KALEMİNDEN ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI KEMAL DENİZ BOZKURT'U ANLATMIŞ VE ELEŞTİRMİŞ...
GÜNDEM Haberi
İşte 9 Ayda CHP'li Belediyelerin geldiği nokta

İŞTE TAN'IN YAZISI

Ve 2019 Kemal Deniz BOZKURT.

 

Tek adam rejimiyle yönetilen ülkemizde iç ve dış politikalarda yaşanan yanlışlarla birlikte bir değişim yaşandı.
Kullanılan sert dil yalan iftira ve hakaret diliyle Kutuplaştırılmanın son aşamasına geldiğimiz noktada Türkiye genelinde yaşanan değişim isteği Esenyurtta da yaşandı.

 

Eğer bir başarı varsa o sadece aday olanların başarısı değildir, o başarı o adayla birlikte sokağa inen oy isteyen ekibi arkadaşları, yoldaşları, partili ya da partili olmayan herkesin kapıyı çalıp oy isteyenden sandık başında bekleyene, Oyunu kullanandan sayımlarda sabahlayanlara kadar nöbet tutanlara herkesin başarısıdır.

 

Aslında en güzel söylemi İMAMOĞLU söylüyor ben kazandım benim başarımdır demiyor beni 16 milyon seçti diyor.
Esenyurt belediye başkanını da tüm esenyurtlular seçti.
Esenyurt seçimlerinde Esenyurtluların en büyük avantajı seçime giren iki adaydan birinin esenyurtlu oluşuydu.
Dürüst karizmatik gülen yüzlü tatlı sözlü Güven veren başkan adayımız Kemal Deniz bozkurt 15 yıldır değişimle birlikte iş ve aş bekleyenlerin umudu olmuştu. Herkes Kemal Deniz bozkurtla hayal kuruyor Umutsuzluk içerisinde Umut arıyor adeta kendisini Kemal de buluyordu.

 

Kemal deniz bozkurtta bunu iyi yakalamış olmalı ki Umudun şehri esenyurt söylemiyle yoluna devam ediyordu.
Hatta Önceleri Esenyurtu siz yöneteceksiniz bir süre sonra birlikte yöneteceğiz diyerek insanların teveccühünü daha fazla kazanıyordu.

 

Herkesin umudu haline gelen Bozkurt Seçimleri zaferle kazanıp mazbatasını aldı.

 

Ne olduysa bundan sonra oldu. Öncelikle belediyede sanki hiçbir değişim olmamış gibi Eski kadroyla hatta Eski özel kalem müdürüyle eski başkan yardımcılarıyla aynen yoluna devam etti.

 

Onca yol arkadaşları partilileri destek verenleri herkese ilk şoku yaşattı.

 

Sanki değişmesi gereken tek insan önceki belediye başkanıydı.

 

Hatta ekibinde mali müşavir ve avukatlar olmasına rağmen esenyurt dışından mali müşavir ve avukat getirmesi ikinci şoktu

 

15 yıldır dininden dilinden partisinden ve mezhebinden dolayı işe giremeyen CHP ye umut bağlayan işsiz güçsüz gezen gençler aynı şekilde yine dışarıda sel sefil kaldı.

 

Bu kadar kısa sürede umudun şehrinin üzerini umutsuzluk bulutları kapladı. Bozkurttan önce Seçimle değil atamayla gelen başkan Murat Altepe bile atandığı an kendi partisi ve kendi arkadaşları olmasına rağmen hemen Tüm kadroyu değiştirip ekibini kurmuştu.

 

Hatta giderayak belediyeye iki yüze yakında personel almıştı. Onun zamanın dada belediye borçluydu ama bu kadar büyütmemiş yoluna devam etmişti.

 

Ülkemiz’ inde borcu olduğu gibi tüm belediyelerde borçlu. Esenyurt Belediyesi’ de borçlu belediyelerden biri.
Bu borçlara takılıp kalmak doğru değildir. Borcu var ancak geliri daha çok vardır.

 

Eski tas eski hamam devam etmemelidir.

 

Kadrolar değişmediği gibi Esen yurdun kira getirisi olan yerleri ’de değişmedi. 50 bin liralık kira getirisi olan yerlerin yıllardır resmiyette üç beş bin liraya kiralandığını arada başkalarının parayı götürdüğünü tüm esenyurt halkı bilinmesine rağmen daha şimdiye kadar bunlara müdahale bile edilmedi.

Sanki seçilmiş değilde atanmış gibi bir yönetim anlayışı hâkim kılındı.

 

Madem böyle devam edecekti bu insanlar neden değişim istedi.

 

Seçim sonrası göğsümüzü kabartarak gezmemiz gerekirken Toplumun eleştirilerine maruz kalmamak için toplumdan kaçar olduk.

 

Önceki AKP li başkana en azından telefonla ulaşa biliniyorken mesajlara cevap alınıyorken şimdi kendi başkanımıza ulaşmak randevu almak hayal olduğu.

 

Telefonlara ve telefonuna yazılan özel mesajlara da başkalarının cevap veriyor olması çok üzücü üzücü olduğu kadarda düşündürücü! kısa süreliğine de olsa Atanmış başkanın yaptıklarını seçilmiş başkanın yapmaması yada yapamaması kaygı verici.

 

Toplum içinde beklentileri ve talepleri olanlar bizi adam sanıp geliyorlar. Güldünüz değil mi? evet aynen öyle bilmiyorlar ki hadi başkanı bi kenara bırakalım bazı başkan yardımcılarına bile ulaşamıyoruz.

 

Dokuzuncu aya girdi yardımcılardan birinden en az üç defa randevu istedim halen dönüş olmadı.
Şaka değil gerçek.

 

Başkan yardımcısına ulaşmaya çalışanlarda en az iki üç saat yardımcının kapısında beklemesi lazım ki görüşebilsin.
Önceki yönetim sadaka’ cı toplum yaratmışlardı insanlar onların kapılarında alacakları yardım için kuyruklar oluştururdu. Peki, sizin kapılarda ki ne kuyruğu. Kibir mi yoksa işi bilmezlik mi ?

 

Bu tutum ve davranışlarla uzun mesafe yol yürünmez. Sokaktaki söylemleri savunamayacak duruma geldik.
İnsanlar belediyede takılan işlerinin yürümesini istiyor.

İnsanlar göstermelik kurslarla değil Belediyeden hizmet istiyor işsizlere iş istiyor aşsızlara aş istiyor.
Şimdi diyeceksiniz ki belediyeler iş kapışımı.

 

Evet, evet genellikle iş kapısı oldu niye AKP lirlere iş kapısı oluyor da diğerlerine olmuyor.

 

Şimdiye kadar sadece AKP li olanlar işe alındı hatta CHP ye geçen belediyelerden çıkarılanlara devletin en tepesindeki Cumhur Başkanı işten çıkarılanlara devlette iş vereceğiz diyerek sahip çıkıyor.

 

Çevremizdeki CHP li ilçe belediye başkanlarına bi bakın şimdiye kadar önce seçilenlerde şimdikilerde kendi yakınları haricinde kimseyi görmemeleri sizce de düşündürücü değil mi?

 

İşte 50 yıldır ülkede iktidar olamamanın sebebi sizce yerel belediye başkanları değil mi?

 

Peki, solcu olmak sosyalist ya da devrimci olmak başkalarının haklarını korurken sadece kendi haklarını feda etmek midir Soldan bakan eşitlikten yana olanlar hep aç susuz işsiz ve güçsüz mü kalacak.

 

Soldan bakıp Solda kalanlara Ne belediyeler iş imkânı sunuyor nede Devlet.. Yani solcu sosyal demokrat devrimci olmanın cezası bu ülkede işsizlik mi yoksulluk mu açlık mı olmalı.

 

Sağdakilere bal kaymak soldakilere soğan ekmek böyle sosyalist devrimci bir düşünce olabilir mi? Geçmişten bu güne daha önceki CHP li belediyelerde yaşanan sıkıntı soldan beslenip sağla iş yapan anlayış ne yazık ki aynen devam ediyor.

 

Esenyurtta da 15 yıldır iş yapanlar yine aynı şekilde devam ediyor.

 

Yetmedi mi bu değişimin sonucu ne zaman dönüşüm olacak ?

Esenyurt belediyesinde belediyenin kurulduğu günden bu güne işi bilen bilgi birikim ve donanım sahibi dört müdürün atanması haricinde Değişen ve dönüşen bir şey olmaması üzücü.

 

Şimdi bu deneyimli bilgi birikimli müdürlerin yanında sizde yeni insanlar yeni yüzler yetiştirin ki gelecek te onlarda toplumuna sahip çıksın.

 

Esenyurtlular olarak Sosyal Demokrat Belediyeden beklentilerimiz.

 

1)Öncelikle Kadrolarda değişime gidilmesi liyakatle işi bilen yeni insanların Sosyal Demokratların, Devrimcilerin Partililerin işe alınması

 

2)Belediye mallarından haksız kazanç elde edilen yerlerin tespit edilip gelirlerinin esenyurtlulara dönüştürülmesinin sağlanması

 

3)İnsanların sorunlarının çözümü için başkan yardımcılarının İşi bilen donanımlı işin ehli ve ulaşılır olması

 

4)Derneklerin yaptığı gibi kurslarla zaman kayıp ettirilmeden Sosyal belediyecilik ilkeleri doğrultusunda Üniversite mezunu işsizlere iş ortamı sağlayacak gerçek projelere imza atılması

 

5)CHP Belediyelerine umut bağlayan vatandaşların istek ve görüşlerine zaman ayrılıp istek ve taleplerinin olumlu yönde olması için çaba harcanması.

 

6)Belediyedeki imar iş bitimi iskân emlak gayrimenkul müracaatlarının hızlı bir şekilde olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılması.

 

7)Belediye başkanının Dikey binada ulaşılmaz olması yerine yatay binada onu seçen halkla iç içe olmasının sağlanması.

 

8)Belediye birimleri içerisinde yaşanan lal kayıtlığa acilen son verilip en azından AKP döneminde olduğu kadar ciddiyetle işlerinin yapılmasının sağlanması.

 

9)Sağ düşünenlere hoş görünmeye çalışan başkanlar desteğini ve oyunu alarak oturdukları koltuklarda sol düşünenleri de en az sağdakiler kadar koruyup kollamalarının sağlanması.

 

10)Başlangıçtan bu güne çizgisini değiştirmeden her dönemin adamı olmadan düşüncelerinden ödün vermeden uzun yıllardır iktidar yüzü görüp nimetlerinden faydalanmadan aynı çizgisinde durup sosyalist pencereden uzaklaşmayan insanların da bu ülkede en az diğerleri kadar ekonomik olarak rahat ve huzurlu yaşama haklarının sağlanması

 

Bunu sağlayacak olanlarda CHP li belediye başkanlarıdır. AKP li Yönetim ve belediyeler Tüm Ak partililere aş iş sağladığı haricinde birde mültecilere aş iş sağlıyorken CHP li belediyeler Kendi partililerine sahip çıkamıyor.

 

11) Dr. Gürbüz ÇAPAN kendi döneminde ülkeye mal olmuş yazarların çizenlerin düşünürlerin isimlerini caddelere verdi. Necmi KADIOĞLU beraber yürüdüğü iş yaptığı para kazandığı ekibinin isimlerini birçok yere verdi.

 

Kemal Deniz Bozkurttan beklentimiz de 1989 seçimlerinden şimdiye kadar Emeklerinin üzerine oturduğunuz Esenyurtun İlk Kurucu başkanı Dr. Gürbüz ÇAPAN ve o dönem'ki 15 Meclis üyesinin İsimlerini esenyurt’un çeşitli sokak ve caddelerine vermesidir.

 

*Kemal Deniz bozkurtun AVANTAJLARI

 

- Esenyurtlu oluşu Bölge halkı tarafından tanınan Gülen yüzlü genç dinamik biri.

 

* DEZ AVANTAJI

- Seçimlerde iyi bir meclis listesi oluşturamadığından dolayı meclis çoğunluğunu kayıp etmesi

- Ekip anlayışını ikinci planda tuttuğu için ekibini kuramadı

- Seçilmiş olmasına rağmen atanmış gibi duruş sergileyişi

- Kendisinden başka hiç kimseye güve duymaması

- Belediyede gerekli değişiklikleri yapamayışı

 

Daha iyi bir belediyecilik anlayışıyla tüm insanlara sahip çıkıldığı güçlüden yana değil düşkünden yana durulduğu Sosyal demokrat anlayışın lafta değil özde hayata geçirildiği fakir fukaranın haklarının savunulduğu İnsanlara sadece insani boyutta bakıldığı hak hukuk ve adaletin tecelli ettiği güzel düşüncelerin hâkim kılındığı bir ortam olması temennileriyle

 

Saygı ve sevgiyle

Ramazan Tan

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, 9, Ayda, CHP'li, Belediyelerin, geldiği, nokta,
Yorumlar
Haber Yazılımı