Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 12:18 Bu haber 1547 kez okundu
 
İthal aday dediğiniz kişilerde bu memleketin çocuğudur
Seçimlere doğru adım adım yaklaşırken Ardahan'da ''İTHAL ADAY'' tartışması ile yine birileri kendi çıkar ve hesaplarını ön plana çıkarmaya başladılar.
GÜNDEM Haberi
İthal aday dediğiniz kişilerde bu memleketin çocuğudur

Yok efendim Ardahan'a Ardahan'da yaşayan,buranın kahrını,çilesini çekenler aday olsun dışarıdan gelenlerin aday olmaya hakları yok türünden basit,insanı yaralayıcı,sığ düşüncenin tartışmaya açılmasını ben doğru bulmuyorum.

 

Ardahanlı olup gerek Ardahan'da,ilçe ve köylerinde yaşayanlar olsun,kimisi mecbur kaldığı için,kimisi ekmeği için,gurbet yollarını tuttu,kimisi çocuklarının gurbette iş bulup çalışmaya başlaması üzerine gitmek zorunda olduğu için,kimisi okumak ve bu memlekete güzel şeyler yapmak için,kimisi o memlekette iş-aş sıkıntısı çektiği için gurbet ellerde çile ve sıkıntılarla savaşıp ayakta kalmaya çalıştı.

 

Bu insanlar memleket özlemi çekip büyük sıkıntılar yaşarken fırsatını buldukça baba ocağını ziyaret edip o memleket sevgisiyle yanıp tutuşurken fırsatını bulup tatil için geri dönüp memlekette zamanını geçirirken İTHAL MİSAFİR olmuyor da,neden seçim zamanı bende memleketime bir nebze olsun hizmet edeyim sevdasında olanlar İTHAL ADAY oluyor bunu bize birileri çıkıp anlatsın.

 

O zaman Ardahan'da yaşayanlar,Ardahan dışında yaşayan binlerce Ardahanlının artık tatil için bile o memlekete gelmesini istemesin o zaman Ardahan'da yaşayanlar kendileri çalıp kendileri oynasın.

 

Ne demek İTHAL ADAY,,bu bahsi geçen kişiler Ardahan'da doğup büyümedi mi? bu kişilerin çocukluğu ve gençliği buralarda geçmedi mi? bu kişiler karın doyurma sevdasına sevdikleri o güzelim memleketlerini istemeyerekte olsa terketmediler mi?,tutturmuşlar İTHAL ADAY'ların burada aday olma hakkı yok.

 

Sizler kendi çocuklarınıza o memleket kapılarını kapatıp o küçük dünyanızda bir şeyler yapmaya çalışıyor olabilirsiniz ama o memleketin yetiştirdiği değerleri görmezden gelemezsiniz.

 

Ben 18 yaşıma kadar Göle'de büyüdüm,okul okumak için gurbette yıllarımı tükettim,o memleket sevgisi yüzünden gelip 7 yıl Ardahan'a hizmet ettim,Telekom'dan ayrılıp Gazeteciliğe başladığımda Ardahan ile ilgili haber ve yorumlar yapınca bile bu durumdan rahatsız olan ve beni bile İTHAL GAZETECİ sınıfına sokmaya çalışan küçük beyinlere sözüm şu,o memleket bizim,dağlarıyla,ovasıyla,çiçeğiyle,suyuyla bizim,sizler buralara sahip çıktığınızı iddia ededurun gurbetteki bizler olmazsak,o memleketin sorun ve sıkıntılarını dile getirmezsek sizler deve kuşu misali kişisel çıkarlarınız yüzünden o memleketi yaşanmaz hale getirirsiniz.

 

Dün beni Göle'den arayıp Zafer abi Belediye Başkanlığı için İTHAL ADAYLAR gelmiş bunu yazsana demeleri üzerine,çok kızdığımı anlamış olacaklar ki susup beni dinlemek zorunda kaldılar.

 

O memleketin sorunu, cahil insanların toplumu kendi kişisel çıkarlarına alet etme planlaması yapmasıdır,nitelikli insanların sahaya inip o memlekete bir şeyler yapmasından çekindikleri ve kendi vasıfsızlıkları ortaya çıkacağından korktukları için milleti bu sözlerle proveke etmeye çalışmalarıdır..

 

Ne gurbetteki Ardahanlı,Göleli,Posoflu,Hanaklı,Çıldırlı,Damallı o memleketi unutabilmiş,ne de aslını inkar edebilmiştir.

 

Örnek olarak,ben Ardahan'ın çocuğuyum bana o memlekette farklı muamele yapmaya çalışanlar şunu bilsinler ki,

 

BİZ SİZİN GİBİ CAHİLLERLE UĞRAŞMAYACAĞIZ.

 

Ardahan ve ilçelerinde dışarıdan gelip,büyük özveride bulunan ve aday olan herkesi bu cesaretinden dolayı cani gönülden kutluyorum.

 

Ardahan'ın en büyük sorunu okumak için çıkıp gidenler geri dönüp hizmet etmeye çalıştığında bunları barındırmama sorunudur.

 

Buna örnek olarak,

 

Ardahan'da bürokraside 3 tane Göleli il Müdürü hariç tüm makamlar neden yabancılar tarafından yönetiliyor ve neden bu duruma ses çıkarılmıyor.

 

Gazetecisi cahil ve uçkuru peşinden koşan,milleti söğüşleyip en küçük bir sorunu yazmaktan aciz insanların var olduğu

Ardahan'da siz hala İTHAL ADAY tartışmalarıyla zamanınızı geçirirseniz,

 

Neden iki yakanızın bir araya gelmediğini iyi düşünün.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: İthal, aday, dediğiniz, kişilerde, bu, memleketin, çocuğudur,
Yorumlar
Haber Yazılımı