Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 07:44 Bu haber 1330 kez okundu
 
KAI Federasyonu İstediğini elde etti,Ardahan'a büyük bir gol attılar
Ankara'da KAI Tanıtım günleri devam ediyor,Bu tanıtım günlerine Maalesef Ardahan'ın yönetici kadroları tam tekmil katıldı ve kendi illeri adına kurulu Federasyonun tavrını boşa çıkardılar.
GÜNDEM Haberi
KAI Federasyonu İstediğini elde etti,Ardahan'a büyük bir gol attılar

Şöyleki,

 

Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüder Şimdi yapılacak bu tanıtımın Ardahan'ı içine almaması gerektiğini belirterek kimsenin itibar etmemesini ve kendilerinin Mart ayında böyle bir tanıtım yapacağını söylemesine rağmen,Başta Ardahan Milletvekili,Vali,Rektör,Belediye Başkanı,Ticaret odası başkanı ve diğer kurumların KAI Tanıtım gününde yer alması beni hayretler içerisinde bıraktı.

 

Bu tanıtım günleri devam ederken Ardahan Dernekler Federasyonunun dün bir otelde düzenlediği yemekli toplantıda ,Mart ayında yapılması planlanan Ardahan Tanıtım günleri çalışmasına KAI Tanıtım günlerinden koşarak gelen Milletvekili,Belediye Başkanı ve Ticaret odası Başkanının katılması bana biraz tuhaf geldi.

 

Bu kişilere sormak lazım,hem,Ardahan adına kurulu bir federasyonu hiçe sayıp Ardahan adına tanıtım yapan bir KAI Federasyonunun etkinliğine koşa koşa gidip kendi Federasyonunuzun ortaya koyduğu tavrı boşa çıkaracaksınız,hem de utanmadan,sıkılmadan dünki Ardahan Dernekler Federasyonunun düzenlediği yemeğe katılacaksınız.bu ikircikli tavır sizce doğrumu,olmaz böyle birşey her iki tarafı da idare etmek dürüstlüğe yakışmıyor.ya adam gibi Ardahan Federasyonunun arkasında duracaktınız ya da KAI Federasyonunun gölgesinde itibar bulmaya çalışacaktınız zaten sizler öyle yaptınız.

 

Burada Ankara Dernekler Federasyonuna bu konuda dik durmadığı içinde eleştirilerim var.

 

-Öncelikli olarak ortaya koyduğunuz bu tavrı önemsemeyip koşa koşa KAI'nin etkinliğine katılan Başta Milletvekili olmak üzere diğer Belediye Başkanı ve Ticaret Odası başkanını dünkü toplantıya çağırmayacaktınız.

 

-Madem KAI Federasyonu size inat,sizi gölgede bırakacak hamleler yapıyor ve madem sizin ilinizin milletvekili,belediye başkanı vs tüm önemli kişileri bu çalışmaya destek verecek şekilde koşarak gelip sizin elinizi zayıflatacak hamleler yapıyorlarsa sizlerin bu insanlara karşı tavır almayıp dünkü o otelde çalışma yemeği düzenlemenizin ve bu kişileri davet etmenizin bir esprisi yok artık neden korkuyorsunuzki?

 

Ya bu Federasyonu kurmayacaktınız,ya da sizi böyle ortada bırakanlara haddini bildirecektiniz ama bunu yapamadınız.

 

Bence Mart ayında yapmayı planladığınız bu tanıtımı yapmanın bir ciddiyeti kalmadı artık.çünkü bahsi geçen kişiler sizin elinizi çok zayıflatıp ortada bıraktılar,şimdide sizinde gönlünüz kalmasın diye idare etme politikası gereği toplantınıza katıldılar hepsi bu.

 

Eğer bu tanıtımı yapmaya kararlı iseniz kendi gücünüz ve imkanlarınızla bunu yapmanız gerekiyor.Bu kişilere bir ders vermeniz gerekiyor.

 

Ardahan yine Kars lobisinin ağırlığı altında ezildi bunu gören ve anlayan maalesef yok.

 

Ardahan bir başka baharda belki bu birlik ve beraberlik ruhunu yakalar.

 

KAI Lobisi Ardahan'ı boş bırakmayacak,bakın göreceksiniz DOĞU EXPRESİ'nin son durağı Ardahan olsun çalışmasına en büyük çomağı bu Kars lobisi sokacak ve istemeyecektir.

 

Bu sözü burada tarihe not düşsün diye yazıyorum.

 

Çünkü,Ardahan siyaseti bitmiş herkes bildiğini okuyor,birlik ruhu kaybolmuş,herkes siyasi kazanımlar ve reklam peşinde hal böyle olunca ortadaki tablo net bir şekilde gözüküyor.

 

Ardahan bu haliyle ayağa kalkmayı çok bekler...

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAI, Federasyonu, İstediğini, elde, etti,Ardahan'a, büyük, bir, gol, attılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı