Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 08:14 Bu haber 1549 kez okundu
 
Kılavuzu karga olanın...
Ardahan'da Faruk Demir 31 Mart sonrası Başkan seçilir seçilmez yanına danışman olarak ilk önce Zonguldaklı Selahattin Partlak isimli şahsı ve CHP Gençlik kolları başkanı Yusuf Ocak'ı danışman olarak almıştı.
GÜNDEM Haberi
Kılavuzu karga olanın...

Seçimin üzerinden 15 ay geçti bu kişilerin Belediyede ne tür bilgisine başvurulduğunu kimse bilmiyordu.Başkan Demir'e o zaman yaptığı bu atamaların kamuoyunda destek bulmadığını yazmış ve uyarmıştık bu uyarımızdan sonra seçim öncesi hergün bizimle istişare yapan Demir seçim sonrası bir anda bizi muhatap almaz olmuş farklı bir tavır ortaya koymuş ve bizimle köprüleri atmıştı.CHP'li gençlerde bize hakaret üzerine hakaret yapıyordular.

 

Oysa biz iyi niyetle kendisini uyarmış ve dikkatli olmasını istemiştik.Aradan geçen bu süre zarfında Zonguldaklı danışman olan Selahattin'in facebook ta insanlar adına sahte hesaplar açıp ortalığı karıştırmaya çalıştığını gözlemlemiştik.en son Ardahan'a bu kışın gittiğimde NEŞVE Cafe'de Misafirlerimle otururken İ.T İsimli bir genç masamın önünde dikilmiş bana sen Facebookta sahte hesap açıp bana neden küfrettin diye çıkışmasının arkasında kapıda Belediyenin arabasıyla İ.T isimli genci getirip üzerime salan bu danışmanın olduğunu tesbit etmiş ve dönüp işimize bakmıştık.

 

Bu danışmanın Ardahan'da CHP'li partililer arasında çok büyük bir rahatsızlık oluşturduğunu görüştüğümüz kişilerden öğreniyorduk.ve bununla birlikte eski gençlik kolları başkanı Yusuf Ocak'ın da hakkında bir çok dedikodunun çıktığını duyuyor ve bu ikilinin vukuatlarının birgün ortaya çıkacağını çok iyi biliyordum ve geçtiğimiz hafta Yusuf Ocak'ın Başkan Faruk Demir tarafından danışmanlık görevinden alındığını buna gerekçe olarakta Belediyenin resmi aracıyla yaptığı yanlışın sonucunda Başkanın bunu kızağa çektiği bilgisi bizlere gelmişti.

 

Fakat Mayıs ayının 21 inde İlhan Çelik isimli bir arkadaş kendi hesabında şu bilgiyi paylaşmıştı

 

''Ardahan Belediyesine danışman adı altında istihdam edilen Ardahanlı Olmayan çocuğa tahsis edilen lüks araç keyfe keder kullanılmakta ve giderleri bütün Ardahanımızın vergileri ile karşılanmakta. Her akşam bu araç ve yanında keyif çatan kişilere kim dur diyecek?! paylaşımı dikkatimizi çekmiş ve sonuçta bahsettiği kişi olan Selahattin Partlak'ın dün Belediyeye ait araçla şehir girişinde kaza yaptığını ve araçta yanında bulunan bir bayanı petrol tesislerine bırakıp gittiği kaza yapan araca Belediyeden başka birisinin getirilip bu kişinin kaza yaptığının kayıtlara geçirilmesi sonucunda ehliyetsiz araç kullanan bu danışmanın kurtarılmaya çalışıldığının ortaya çıkması üzerine yapılan şikayetler üzerine kamera kayıtlarının incelemeye alındığını ve nihai kararın bugün-yarın verileceğini öğrenmiş olduk.

 

İlhan Çelik isimli arkadaş dün bu olayı şöyle anlatmış ve paylaşmıştı ''Zamanında söylemiştim! Bugün belediyenin ARBEL İşçisi ithal danışmanı aşağıdaki paylaşımda belirttiğim belediyenin aracıyla herhangi bir GÖREV, YETKİ ve RESMİYETE haiz olmadan yanındaki keyif çatanlarla beraber hovarda bir şekilde gezerken kaza yapmış ve her iki aracı kullanılmaz hale getirerek bir vatandaşın da ciddi şekilde yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Henüz sürücü belgesi bile olmayan bu ithal danışmanın şahsi kullanımına tahsis edilen bu aracın yaklaşık 100 bin liralık zararı kim tarafından karşılanacak? Kaza sonrasında olay yerinden koşarak kaçması ayrıca bir rezalet. Bu yönetim ve kadrosuna da ancak bu yakışırdı'' şeklinde bir açıklama yapması Ardahan'da işlerin seyrinin değiştiğini bir çok kişinin Belediye araçlarıyla kadınlı alemler yapmaya başladığını bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Başkan Demir'in danışman diye yanına aldığı bu kişilerin danışmanlık dışında yaptıklarına bakınca Ardahan'ın ne kadar zor bir dönemden geçtiğini ortaya koymaktadır.

 

Bu yaşananlar bir Ardahanlı olarak kabul edeceğimiz bir durum değildir Ardahan dışında olan Başkan Demir'in bu olay karşısında zor bir durumda kaldığını ve Ardahan'a döndüğünde bu durumu masaya yatırıp gereğini yapacağına inanıyoruz.

 

Yoksa gözüken tabloya göre Belediyeyi DALLAS ÇİFTLİĞİ'ne çevirmeye çalışanlar var.

 

Ardahan adına

 

YAZIK...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılavuzu, karga, olanın...,
Yorumlar
Haber Yazılımı