Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 08:34 Bu haber 1943 kez okundu
 
Milletvekili Atalay:Ardahan'da bazı Belediye Başkanları değişebilir
Hafta sonu yapılan il danışma kurulu toplantısında konuşan Atalay,bazı Belediye Başkanlarının değişeceği sinyalini verdi,konuşmasının satır aralarını iyi okuyunca Göle Belediye Başkanının kesinlikle değişeceğinin mesajı var.Toplantıya Göle Belediye Başkanı katılmamış nedeni ise bilinmiyor. İşte Atalay'ın konuşmasından bir bölüm.
GÜNDEM Haberi
Milletvekili Atalay:Ardahan'da bazı  Belediye Başkanları değişebilir

NE İSTEDİYSEK ALDIK

Atalay, “Bir seçime giriyoruz, Genel Merkezimiz kimi aday gösterirse göstersin partim göstermişse partimin yanındayım, partimin adayının yanındayım, gece gündüz ona çalışacağım demesi lazım. Birçok aday adayımız olabilir, bazı kardeşlerimiz o an için uygun görülmemiş olabilir. Çünkü siyaset birçok dengeyi gözeten mercidir. Aday olmayan arkadaşlarımızın kötü ya da yetersiz olduğundan değil, belki farklı dengelerden dolayı öyle karar verilmiştir. Varsayalım ki genel merkezimiz isabetsiz karar vermiş, olabilir mi olabilir. Vahiyle iş yapmıyorlar neticede. İnsandır beşerdir şaşar. Bunu bahane ederek düşmanın değirmeninde su taşımak yakışmaz bize. Bizim memleket meselemiz varsa Aliye, Veliye bakmayacağız.

 

Ben Faruk Başkanın yüzüne de söyledim. Ben seni seviyorum ama bilesin ki Ardahan’ı senden daha çok seviyorum. Ben Ardahan’ı riske edemem senin için. Allah için başarılısın, çalışkansın, dürüstsün, temizsin ama halk yeter diyorsa bir komutan elbisesini çıkaracaksın nefer elbisesini giyeceksin bu davaya, hizmete devam edeceksin.

 

Bizim bir şahsı yüceltmek, şahsa makamlar, yetkiler devretmek diye bir davamız yok. Bizim davamız memleket davasıdır. Bu memleket AK Parti iktidarından şaşarsa 2009’dan bugüne kadar getirdiğimiz tren baş aşağı gitmek zorundadır. Örnek mi? İspat mı? CHP’nin yönettiği belediyelere bakın, HDP’nin yönettiği belediyelere bakın birde AK Partinin yönettiği belediyelere bakın vicdanınız açıksa zaten gereken şey sizlere söylenir. Bu garip memleketi, bu yoksul memleketi yol bulmuşken, şaha kalkmışken ne olursunuz yarı yolda bırakmayınız.

 

Biliyorsunuz ki Ardahan kişi başına kamu yatırımı alan iller sıralamasında Artvin birdi biz ikiydik. Deriner barajını çıkarırsak birinci sıradayız. Ne istediysek aldık. Ilgar dağının tüneline karar verilirken ekonomik hesaplar yapılmadı. Günde şu kadar araç geçiyor o kadar para yatıramam demediler. Doğalgaz getirilirken şu kadar abone var demediler.

 

Kargaz’ın sahibi ben bu parayı 60 yılda alamam dedi. Cumhurbaşkanımız telefon açtı yapıldı. Nasip olursa şimdide Göle’yi hazırlıyoruz. Şimdi Ardahan’ın her tarafı güzelliklerle dolu. Kura nehrinin bir tarafı hayvan pazarıydı, bir tarafı açık pazardı, bir tarafı askeri kışlaydı şehirle nehir sırt sırta vermiş yüz yüze bakamıyordu.

 

Nehirle şehri buluşturduk. Ardahanlı artık kuranın üzerinde oturup kuranın nazenin akışını izleme zevkine vardı. Bunlar kolay olmadı, yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin. Bütün belediyelerimiz çalıştı, şahsım adına bütün teşkilatlarımızın, bütün belediye başkanlarımızın emeklerine binlerce kez teşekkür ediyorum. Oylarını arttıran iller arasında en öneli yer Ardahan’ındır. Şehir merkezinde bizden sonra gelen partiye 600 oy fark attık. İşimiz kolay aslında. Ama kolay diye rehavete düşmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Atalay:Ardahan'da, bazı, , Belediye, Başkanları, değişebilir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı