Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 08:27 Bu haber 1691 kez okundu
 
Milletvekili Atalay'dan HDP ve CHP'ye ağır suçlamalar
AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay hafta sonu yapılan İl Danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmada HDP ve CHP için çok ağır suçlamalar yaptı.İşte Atalay'ın konuşmasından satır başları.
GÜNDEM Haberi
Milletvekili Atalay'dan HDP ve CHP'ye ağır suçlamalar

BAŞKA YERDEN TALİMAT ALIYORLAR

 

Atalay, “HDP’nin hali ortada. HDP’nin yapacağı tek şey var. Bütün alt yapısı tamamlanmış Ardahan’ın doğalgazın geçtiği cadde ve sokaklarına dinamit koymak, çukur kazmak. Barut kokusuna mamadul hale getirmek. Yapmadılar mı, daha dün yaptılar. Dağdan talimat gelince burada da yapacaklar. HDP kendisini kurtarmak zorunda olan bir parti. Bir önceki yerel seçimlerden bir hafta sonra İdris Baluken, Pervin Buldan adaya gidiyorlar. Öcalan soruyor bunlara, nereleri kazandık, nereleri kaybettik.

 

Bunlarda sayıyorlar falanca yerleri kaybettik. Niye kaybettiniz, efendim demek ki adayları halk beğenmedi, peki diyor adayları kim belirledi, parti meclisi belirlemedi mi. Hayır efendim dağdan geldi liste. İşte itiraf. 2 bin nüfuslu bir beldenin belediye başkanını dağ belirliyorsa milletvekillerini kim belirliyor, büyük şehirlerin belediye başkanlarını kim belirliyor. Hani halkın özgür iradesinden dem vurup duruyorsunuz. Yarın dağdan talimat geldiği zaman Ardahan’a neler yapacaklarını biz tahmin edemiyor muyuz? Sur’u, Cizre’yi ne hale getirdilerse burayı da oraya getirecekler. Niye çünkü bunların akılları kendi başlarında değil, vicdanları kendi yüreklerinde değil. Bunlar 15 Temmuz darbesini ülkeye kim yaptırdıysa hangi beyaz efendilerine hizmet etmekten zevk alan beyaz köpeklerine yaptırdıysa bunlarda aynı efendilerin beyaz köpekleri.

 

Bunların Kürt halkının sorunlarıyla uzaktan yakından alakaları yok. Hangi Kürdün ayağını çamurdan kurtardılar, hangi Kürdü cehaletten kurtarıp okullara kavuşturdular, hangi Kürdün sokaklarına asfalt döktüler, hangi Kürdün evine huzur getirdiler. Kürt çocuklarını dağa ölümlere süren bu adamalarda vicdan yok, ahlak yok, edep yok, haya yok. Bunu artık görmeniz lazım, bunlar Kürtler adına savaşmıyorlar, bunlar efendilerine hizmet etmekten zevk alan köpek olmayı tercih ettiler. Çünkü bunlar ortaya çıktıları günden beri 40 yıldır Kürtler ne adam gibi bir ticaret yapabildiler, ne adam gibi bir hayvancılık yapabildiler, ne adam gibi siyaset yapabildiler, ne adam gibi kültürel etkinlikte bulunabildiler. Siz beyaz efendilerinize hizmet etmekten zevk almaya devam ederseniz Yusuf İslam’ın dediği gibi olacak. “Ağıtlar Türkçe, Kürtçe, Arapça zafer marşları, İngilizce, Fransızca, Almanca olacak” dedi.

 

KÜRT KARDEŞLERİME SESLENİYORUM

 

Vekil Atalay, “Bugün tabanda Kürtlerin oyuna talip olan CHP’nin Kürt sorunun mimarı olduğunu duymayan bilmeyen kalmamıştır. Özellikle Kürt kardeşlerime buradan sesleniyorum, senin dilini yasaklayan CHP’dir. Sana dağ Türkü, kendisini Kürt zanneden Türkler diyen, seni asimile eden, seni ekmeğe, bilgiye muhtaç eden CHP’dir. Kim ki Kürdüm diyorsa yüzüne tükürün diyen CHP’nin bakanıdır. Halit Paşayı meclis koridorlarında şehit eden CHP’dir. Onun hakkını savunduğu için birinci dönem Ardahan mebusu Hilmi efendiyi aynı şekil akşam alıp sabah namazından önce darağacına çekip idam eden CHP’dir.

 

Ardahan’ı cezalandırmak için 1926’da il olma hakkını elinden alıp, ilçeye dönüştüren, düşünen CHP’dir. Benim iki milletvekilimi öldüreceksin, Halit Paşa gibi bir kahramanı Anadolu yakıp yıkan Yunan tümenini tüm generaliyle esir alıp getirip tümeniyle teslim eden Halit Paşayı mecliste öldürecektin, vuracaksın, yaralı hale getireceksin, doktora dahi götürmeyeceksin, odaya kapatıp kan kaybından öldüreceksin sonra gelip Ardahanlıdan oy isteyeceksin. Bir millete de izzet olmalıdır, bir millette de haysiyet olmalıdır, bir ilde de olmalıdır.

 

Beni cezalandırdın, mebuslarımı öldürdün, il olma hüviyetimi aldın ilçeye dönüştürdün hangi yüzle gelip Ardahanlıdan oy isteyeceksin. Soruyorum? İzmir’e, Çankaya’ya ne yaptın ki Ardahan’a ne yapacaksın. Ufak tefek şikâyetlerle AK Partinin Belediye başkanlarını yıpratmanın anlamı yok. O yüzden bütün bunları sahaya düşüp anlatacağız. İzmir, Çankaya CHP’ye oy versin onun o lüksü var, onların bir eli yağda, bir eli balda, onlar beyaz efendiler, beyaz Türkler. Ama gariban Ardahan’ın muhalefete oy verme lüksü yok” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Atalay'dan, HDP, ve, CHP'ye, ağır, suçlamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı