Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 06:25 Bu haber 162 kez okundu
 
Milli Görüş Davası Ardahan'da Ayağa Kalktı
2018 yılında kurulan Yeniden Refah Partisi 81 il ve 800 ilçede örgütlendikten sonra ilk il Başkanlığı seçimini Ardahan'da yaptı.Parti Kurmaylarıyla Ardahan'a çıkarma yapan Genel Başkan Fatih Erbakan Ardahan'da karşılaştığı manzara karşısında çok etkilendi ve coşkulu bir konuşma yaptı.Daha sonra tüm esnafı gezerek gezisini sürdürdü.
SİYASET Haberi
Milli Görüş Davası Ardahan'da Ayağa Kalktı

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Ardahan İl Başkanı Caner Çoban’ın ardından kürsüye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, burada yaptığı konuşmada, Ardahanın köşede kalmış bir il olarak yatırımlardan uzak durduğunu 20 yıldır Göle Ardahan karayolunun bitirilmediğini Ardahan'da ,eş,dost akraba kayırmacılığıyla işe adam alındığını liyakate ve diğer hususlara dikkat edilmediğini anlattı.83 milyonun istisnasız refah seviyesinin, alım gücünün artırıldığı yeniden büyük Türkiye'yi kurmayı hedeflediklerini anlattı.
İktidar oldukları ilk yılda asgari ücrete, memura ve emekliye yüzde 50 maaş zam yapacaklarını anlatan Erbakan, "İşçi, emekli, memur maaşları üzerinden alınan vergileri ortadan kaldıracağız. Elektrik, su, doğalgaz gibi zorunlu ihtiyaç kalemlerini belli bir asgari orana kadar devlet olarak ücretsiz şekilde vereceğiz" dedi.
Erbakan, tüm Türkiye'de çalışma yapacaklarını belirterek, şöyle devam etti: "Milli kaynak paketleriyle kaynak üreteceğiz, bunun kitabını yazdık Türkiye'ye ilan ettik. 1 yılda 100 ile 150 milyar dolar kaynak, bu kaynakla aynı 54. hükümet Milli Görüşün yaptığı gibi işçi, memur, emekli ve çiftçinin alım gücü ve refah seviyesi yükseltilecek ve böylece piyasada çarklar dönmeye başlayacak, inşallah 83 milyona refah sağlanacak. Yine bu kaynakla Türkiye'nin dört bir yanında doğusunu, batısını ayırt etmeden 81 ile 81 proje kapsamında Türkiye'nin dört bir yanına memleket evlatlarının alın teriyle helalinden rızkını temin edeceği aş ve iş imkanı sağlanacak. Ve bu maddi kalkınma hamleleriyle manevi kalkınma adımları atılacak.”
Konuşmaların ardından yapılan seçimde, tek listeyle seçime giden Caner Çoban, partinin Ardahan İl Başkanı oldu.
Kongrenin ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’i de ziyaret etti. Erbakan, daha sonra Kongre Caddesi üzerinde bulunan Parti İl binasını ziyaret ederek İl başkanı Caner Çoban, Teşkilat Başkanı Volkan Bozkurt ve yöneticilerle toplantı yaptı. Bu gece Ardahan Üniversitesi Yenisey Konuk Evi’nde kalacak olan Erbakan, yarın Göle ilçesinde esnaf ziyaretini gerçekleştirecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Görüş, Davası, Ardahan'da, Ayağa, Kalktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı