Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 10:03 Bu haber 2176 kez okundu
 
Tıkanan Ardahan Siyasetine yön verecek gençler ortaya çıkacak mı?
Ardahan'ın siyasette tıkandığı yıllardan geçiyoruz,bu nereden çıktı diyenleriniz olacak ama bu tıkanıklığı herkes bizim gibi görmekte ve bu tıkanıklığı gelecekte çözecek genç siyasetçilerimiz sahaya indiğinde bu sıkıntı çözülmüş olacak.
SİYASET Haberi
Tıkanan Ardahan Siyasetine yön verecek gençler ortaya çıkacak mı?

Ardahan 1992 yılında il olduktan sonra bir çok Milletvekilini meclise gönderdi,Saffet Kaya,Ensar Öğüt,Kenan Altun,Faruk Demir,İsmet Atalay,Taşkın Aktaş,Öztürk Yılmaz ve Orhan Atalay bu saydığım isimler farklı farklı partilerden Ardahan Milletvekili olarak meclise gittiler.

 

Bu Milletvekillerinin içerisinde 3 dönem miletvekilliği yapan Ensar Öğüt,Saffet Kaya ve Orhan Atalay olarak gözükmekte.Saffet Kaya'nın ve Ensar Öğüt'ün Milletvekilliği döneminde Ardahanlılar Mecliste sorunlarını dile getirecek rahatlığı yaşamaktaydılar.2011 seçiminde siyasete atılan Orhan Atalay ve 2015 yılında Milletvekili seçilen Öztürk Yılmaz'ın Ardahan siyasetini tıkanmaya doğru ittiğini ve Ardahan adına Öztürk Yılmaz'ın hiç birşey yapamadığını,Orhan Atalay'ın ise kişisel egolarının önüne geçilemediği için Ardahan'da siyaset mekanizması işleyemez duruma gelmiş durumda.

 

Bunun önüne geçmek için genç siyasetçilere ihtiyaç olduğu açık açık ortada duruyor bu bağlamda gerek AK Parti'de,gerek CHP'de ve gerekse HDP'de genç ve vizyon sahibi yeni nesil siyasetçilerin ortaya çıkacağı söylemekte bir abartma olmaz.

 

Bunlar kimler olacak diye sorulacak olursa,

 

--AK Parti'de, Ardahanlı olup Cumhurbaşkanlığı Ekonomik Politikalar Kurul üyesi Korkmaz Karaca'nın ismi geçiyor,bakalım Karaca bu konuda nasıl bir karar verecek.

 

-CHP'de, Göleli olup Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olan Deniz Demir'in ismi geçmekte,Bakalım Deniz Demir nasıl bir karar verecek,

 

-HDP'de İlter Senem,Özgür Tanış ve Öztürk Polat siyasete devam edecekler.

-MHP ve İYİ Partininde Ardahan'da pek iddiası olmadığı için adayları rutin hale gelmiş prosedüre uyan kişilerden olacaktır sanırım.

 

Atalay ve Yılmaz'ın politik olarak tıkadığı Ardahan siyasetinde bu gelişmeler yaşanırken sürpriz bir şekilde Saffet Kaya'nın yeni kurulacak bir partiden Ardahan'dan aday olacağına herkes hazırlıklı olsun.

 

Tıkanan Ardahan siyasetini Korkmaz Karaca ve Deniz Demir  ve HDP'li gençler açacak mı bilemiyoruz ama şimdilik gündemde olanlar bunlar.

 

Ardahan'ın önümüzdeki seçimde genç ve dinamik,kendini yetiştirmiş böyle siyasetçilere ihtiyacı var.

Ardahan kamuoyu şimdiden bunun hazırlığını yapmalı.
 
Zafer Tahiroğlu
 
action="https://www.facebook.com/ajax/ufi/modify.php" id="u_185_3" method="post">
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Tıkanan, Ardahan, Siyasetine, yön, verecek, gençler, ortaya, çıkacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı