Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 07:30 Bu haber 724 kez okundu
 
TÜM MESELE ''KALPLERDE İZ BIRAKTIN GÜLE GÜLE'' DEDİRTEBİLMEK
Dün,2019 yılının Ocak ayında Bursa Kemalpaşa Kaymakamı iken Ardahan'a Vali olarak atanan Mustafa Masatlının aradan geçen 18 aylık süre sonunda yeni görev yeri olan Amasya'ya gitmek için ayrılma zamanıydı ve bunun için bir uğurlama töreni düzenlendi ve Masatlı yaptığı hizmetlerle insanların gönlünde bir iz bırakıp gitti.
GÜNDEM Haberi
TÜM MESELE ''KALPLERDE İZ BIRAKTIN GÜLE GÜLE'' DEDİRTEBİLMEK

Bugün ise Balıkesir-Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner gelip yeni görevine başlayacak,bunun içinde karşılama töreni düzenlenecek.Ardahanın kaderidir şimdiye kadar hep kaymakamların vali olarak atandığı bir il ünvanına sahiptir Ardahan.

 

Ardahan İl Olduktan sonra Vali Masatlı 15.vali,Hüseyin Öner ise 16.vali olarak kayıtlara geçecek.

 

Ardahan'da siyasetçinin diş geçiremediği 2 vali bu ilde görev yaptı.Birisi 2007 yılında Saffet Kaya'nın AK Parti'den vekil seçildikten sonra Ardahan'a yeni atanan Selim Cebiroğlu ile giriştiği kavga sonucu Cebiroğlu'nu zoraki görevden aldırması ve aldırana kadar akla karayı seçmesinin sonucunda o zaman Başbakan olan Erdoğan'ın 2011 seçimlerinde Saffet Kaya'yı siyasetin dışına atması ve yerine Orhan Atalay'ı aday gösterip siyaset sahnesinde yer vermesiydi.

 

Saffet Kaya o kavgadan sonra bir daha AK Partiden aday gösterilmedi,ve siyaset mücadelesinde bu güne kadar etkisiz bir şekilde geldi.

 

Saffet Kaya'nın yerine aday edilip Milletvekili seçilen Atalay beraber Çalıştığı valiler ile bir sorun yaşamamıştı,ama 2019 yılında atanan Vali Mustafa Masatlıyla yıldızı bir türlü barışmıyordu,bu gerginlik en son il Genel Sekreterliği konusunda had safhaya ulaştı ve kavga başladı.1.5 yıl süren bu gerginlik sonucu AK parti lideri Erdoğan AK Partinin daha fazla zarar görmemesi için Masatlı'yı ödüllendirip Amasya'ya vali yaparak Atalay'ın ''Merkeze aldıracağım'' sözlerini boşa çıkarması,yine Atalay'ın beklemediği bir kişiyi yeni vali olarak ataması herkesin dikkatii çekti.Burada ilginç olan Yeni vali Hüseyin Öner'in Masatlıyla hem fakülteden aynı dönemden (1992 yılı) sınıf arkadaşı hemde samimi bir arkadaşlıkları var ve bu durumu bile bile Erdoğan yine bir kaymakamı Ardahan'a vali yaptı burada Atalay'ın muhtemel planlarını da bana göre boşa çıkaran bir hamle yaptı.

 

Vali Mustafa Masatlının soruşturma açtığı İl Genel sekreterini İçişleri Bakanlığının emri doğrultusunda,Genel Sekreter yardımcısıyla birlikte uzmanlık görevine ataması Atalay'a gider ayak büyük bir gol atmış olarak kayıtlara geçti.

 

Şimdi eli kolu bağlanan Atalay'ın yeni valiyle nasıl bir diyalog kuracağını hep birlikte merak ediyoruz.Atalay'ın bu saatten sonra kavga etme şansı yok ve bunu yaparsa siyaseten biteceğini iyi bilmesi gerekmektedir.

 

Ardahan'da yaşanan gelişmeler sonucu,1.5 yıldır Milletvekilinin valiyle kavgasının Ardahan'a faturası çok ağır oldu.

 

Başta Ardahan-Göle Yolunun 10 yıldır bitirilememesi,Posof Ilgar dağı Tünelinin inşaatının durdurulması Ardahan-Şavşat arası Sahara tüneline ait hiçbir işlemin yapılmaması,Çıldır tünelinin bitirilmemesi,Ardahan-Hanak-Damal-Posof duble yol yapımında henüz bir yol alınamamayışı, velhasıl ilde Milletvekili-Vali arasındaki kavganın Ardahanın önemli avantajlarını kaybetmesine sebep olması apaçık ortada bizleri üzen gerçek bir durumdur.

 

Ümit ediyoruz ki yeni atanan çiçeği burnundaki vali Hüseyin Öner giden vali gibi aynı yolu seçmez Ardahan'ın acil sorun ve sıkıntılarına Milletvekiliyle birlikte çözüm üretip Ardahan'a nefes aldırır,temennimiz bu yönde..

 

Dün yolcu edilen vali Masatlı Ardahanlının gönlünde iz bırakarak gitti,ve bir Muhtarın açtığı pankartta dediği gibi ''KALPLERDE İZ BIRAKTIN GÜLE GÜLE''mesajının gerek yeni gelen vali Hüseyin Öner tarafından,gerekse Milletvekili Atalay tarafından dikkate alınması gerekmektedir.

 

Zaman,tıkanan Ardahan siyasetine nefes aldırma zamanıdır.

 

Yoksa Ardahan yeni bir gerginliği,kavgayı kaldıracak durumda değil.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜM, MESELE, ''KALPLERDE, İZ, BIRAKTIN, GÜLE, GÜLE'', DEDİRTEBİLMEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı