Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 08:12 Bu haber 3777 kez okundu
 
YAPILAN HABERLER DOĞRU AMA BİRİLERİNİN İŞİNE GELMİYOR...
Bir Gazetecinin Halilefendi mahallesine yapılması planlanan 5 yıldızlı otel ile ilgili yaptığı haber doğru ama CHP İl başkanına göre yalan haber.
SİYASET Haberi
YAPILAN HABERLER DOĞRU AMA BİRİLERİNİN İŞİNE GELMİYOR...

Ardahan da Halilefendi Mahallesine 5 yıldızlı Otel yapmak isteyen Ensar Öğüt ''eğer karar 3 metre olarak çıkmazsa yatırımdan vazgeçeceğiz'' açıklaması karşısında Belediye Meclisi 2.5 metreye inşaat izni veren karar alıyor ve bu yatırımın önünü kesecek bir karar,ama CHP İl Başkanı olan biteni gördüğü halde bazı Gazetecileri yalan haber yapmakla itham ediyor oysa aşağıdaki Meclis kararı CHP İl Başkanını yalanlıyor.

 

Ensar Öğüt'ün bizzat bana bile söylediği 3 mt kararı çıkmazsa yatırım yapmaktan vaz geçeceğiz sözüne rağmen Faruk Demir'in başkalığında alınan bu 2.5 mt kararı bizzat yatırımın önünü kesecek bir karar olarak kayıtlara geçiyor.Ensar Öğüt'n TKDKnın teşviğiyle yapmak istediği bu yatırımın yapılmasını engelleyecek bu kararı haber yapan 75Haberler.com haber sitesi doğru bir habere imza atmış,ama CHP İl başkanı belli ki konuya hakim değil olayı basite indirgeyerek yalan haber yapıyorlar suçlamasıyla konuyu kapatmaya çalışmış.şimdi Başkan Yalçın Taştan'a soruyoruz bu haberde nerede yalan var bunu açıklayabilirmisin.

 

Ayrıca birilerinin Ensar Öğüt'ten borcu olan spor kulübü Hoçvanspor'a bağışta bulunsun biz gereğini yapacağız dediğini bunun üzerine Ensar Öğüt'ün Belediye Meclis üyesi birisinin hesabına hayli yüksek meblağda yardım gönderdiğini bilmiyorsanız onuda bizden duyun ve olan biteni bizlerden öğrenin,görevini yapan bir gazeteciye yalan haber yapıyor Belediye başkanımızı karalıyorlar türünden aslı astarı olmayan suçlamalar yapmanız doğru değil.

 

Ayrıca Ardahan da herkesin bildiği Anket yapan bir firmanın KAYYUM sorusunu haberleştirip konunun tartışılmasını ve halkın oyu ile seçilmiş bir başkanın böyle ulu orta vatandaşa sorulup milleti paniğe sevkedecek işlerin önüne geçmek için yaptığımız habere algı operasyonu denmesini de anlayabilmiş değilim.Konuya muhatap Başkandan bu konuda bir açıklama bekledik o yine her zamanki taktiklerle bize iftira attıracak kadar elindeki maşaları kullandı.CHP İl Başkanına son sözümüz ''kimsenin algı operasyonu yaptığı''sözkonusu değil asıl sizlerin bu konuda KAYYUM meselesine anında sert tepki vermeyip günler sonra konuyu biryerlere yıkarak geçiştirmenizi anlayamıyorum.

 

Kimdi bu anketi yapanlar ve neden vatandaşa bu soruyu sorma gereği duydu buna neden tepki koymadınız burasıda önemli.

 

Halkın oyuyla seçilmiş bir belediye başkanının yine halkın oyu ile gitmesinin dışındaki uygulamalara şiddetle karşı çıkacağımızın bilinmesini istiyorum.

 

Ayrıca geçtiğimiz gün CNN Televizyon programına katılan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın Başkan Faruk Demir'in mesaj atarak sorduğu soruya verdiği cevapta ''Faruk Demir Ardahan'a tuvaletten başka ne yaptı öyle benim HDP'nin desteğiyle seçilmiş biriyle ne işim olabilir''açıklamasına sessiz kalınmasını da anlayabilmiş değilim.

Fotoğraf açıklaması yok.

Mahalle Halkımızın DİKKATİNE
Neden yatırımlar engelleniyor mahallemizde

Alınan bilgilere göre, Ardahan Halilefendi Mahallesinde Ardahan Kalesi'nin hemen yanı başında Ensar ÖĞÜT kendi arsasında inşa ettirmek istediği 5 yıldızlı otel için 3 kat olarak Belediyeden imar yapı ruhsatı istedi. Şehir plancısı ve imar müdürlüğü 3 kat otel için herhangi bir sakınca olmadığı raporuna rağmen, belediye başkanı belediye meclis toplantısında talep edilen 3 kat otel inşaatı ruhsat izni yerine 2,5 kat olarak otele izin verilmesini oylamaya sundu. Meclis toplantısından 2,5 kat olarak geçen otel yapı ruhsatı talebi karşılamadı.
Bunu Halilefendi mahallesine ihanet olarak görüyoruz ve kınıyoruz
Bu şehrin ve mahallemizin kalkınması gelişmesi için gerekli kolaylıkların tanınmasını talep ediyoruz.
Mahallemize yapılan bu ihaneti halilefendi mah halkının taktirine bırakıyorum saygılarımla

Yaşar Ekmekçi-Halilefendi mah.Muhtarı

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: YAPILAN, HABERLER, DOĞRU, AMA, BİRİLERİNİN, İŞİNE, GELMİYOR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı