Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 11:13 Bu haber 1539 kez okundu
 
Yeniden Refah Partisi Ardahan il başkanlığı basın açıklaması
Kriz doğru yönetilmiyor... Hükümetimiz korona virüs Krizini yanlış yönetmekte ve gözlemlediğim kadarı ile buna ısrarla devam etmekte ve ayrıca sosyal devlet yapısına zarar verecek şekilde krizi yönetmektedir.
SAĞLIK Haberi
Yeniden Refah Partisi Ardahan il başkanlığı basın açıklaması

Virüsün dünyada tespit edildiği daha ilk zamanlar çin ‘e bir doktor ekibi gönderip doktorları orada eğitip virüsle savaşa bilecek bir düzeye getirmeliydi...


Virüsün ülkemizde tespit edildiği ilk gün Meclis Olağan dışı toplanıp “Meclis virüsle mücadele" komisyonu oluşturulup alınacak tedbirler ivedi bir şekilde işleme koyulacaktı.
İlk olarak ülke genelinde 15 gün o hal ilan edilecek sadece 65 yaş üstü değil herkese sokağa çıkma yasağı uygulanacaktı. Çünkü 65 yaş üstü evinde oturan kesime çalışan ve dışarı ile irtibatli hane halkının virüsü taşımaması söz konusu bile olamaz...

 

Keza sayıları onbinleri geçen umrecilerimiz virüsün tespit edildiği daha ilk günden geri çağrılacak en az 15 süre ile karantina uygulacak Ülkeye giriş çıkışlar yasaklanacak kapilar ayni gün kapatılıp karantina kurallari dışına çıkılamayacaktı .
Vatandaşa Kira ,Elektrik ,Su, Doğalgaz, İnternet bizden denilip evlerinde gönül rahatlığı ile karantina süresinin geçirilmesi sağlanmaliydi .

 

Esnafa Kira ödemeleri en az 3 ay ertelenmeli ve çalışanlara geri ödemesiz en az bir aylık maaş ve sigorta devletten olmalıydı yine esnafa en az 1 aylık kira yardımı devlet tarafından yapılmalıydı.

 

Yine Karantinanın başladığı ilk gün maske, eldiven,kolonya ,dezenfektan , temizlik ürünleri, solunum cihazları devletin taşın altina elini koyarak halkına ücretsiz olarak bunlari sağlamalıydı. Bu ürünlerin ücretli olması demek fırsatçıların karaborsacıların ekmeğine yağ sürmek demektir şuan da tam da bu tablo yaşanmaktadır daha önce fiyati 5tl olan kolonya 20 tl ye ve yine daha önce 0.50 kuruş olan maske 5 ile 10 tl arasında satılıp vatandaş sömürülmektedir.

 

Peki bunca şeyi devlet nasıl yüklenir diye soracak olan arkadaşlara da cevaben olaya Erbakan ca bakacak olursak çözüm daha da basitleşir...

 

Sistem şeffaf hale getirilmeli israfın önüne geçilmeli araç makam filolarının derhal elden çıkarılıp devletin yan gelip yatma yeri değil çalışma üretme ve halkına değer katan Üniversitelerini sadece ders verilen yerler değil de kendi motorunu ,ilacını üreten kurumlar haline getirilmeli ayrıca toplumda gelir adaleti sağlanmalı bir adama 10 yerden kıyak maaş sisteminden vaz geçilmeli toplumda paylaşımcı milli görüş ve milli duruş sergilenmeli ithalat adı altında dışa akittiğımiz milyarlarca doların önü kesilerek çok kolaylıkla bu kriz da aşılır.

 

Acil Dışarı Çıkma Yasağı uygulanmalı yoksa saglik personelinin uğraşlarıda boşa heba edilecek; Sonunda Hükümet doğru adımlar atmazsa, doktorlar bu denizi küçük bir kaşıkla boşaltmaya başlamak zorunda kalır. (Sağlık çalışanları) Büyük rakamlara kendilerini hazırlamalılar. Organizasyonel modelleri incelemeliler. Aksi halde bu dalga, doktorları ve hastaneleri ezer geçer”...

 

Kamu oyuna Saygılarımla...

 

CANER ÇOBAN

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ ARDAHAN İL BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeniden, Refah, Partisi, Ardahan, il, başkanlığı, basın, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı