Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 11:37 Bu haber 3600 kez okundu
 
AK Parti Milletvekili Orhan Atalay Ardahan'a 3 önemli proje ödeneği çıkardı
Son günlerde Ardahan gündemini meşgul eden işleri bir tarafa koyan AK Parti Ardahan Milletvekili Atalay üç önemli proje için uğraşıp ödeneklerini çıkardı
GÜNDEM Haberi
AK Parti Milletvekili Orhan Atalay Ardahan'a 3 önemli proje ödeneği çıkardı

.Ardahan Valiliği İl Özel İdaremizin 2018 yılı içinde başlattığı çalışmalardan DAP İdaresi 2019 programı kapsamında sunulan aşağıdaki üç projemiz kabul edildi ve ödenekleri resmi olarak onaylanmış oldu.

1- Kafkas Arısı Kovan Üretimi Altyapısının iyileştirilimesi Projesi 
2- Mera Aytyapısınının İyileştirilmesi (Yayla Yolları) Projesi 
3- Orman Ürünlerini Değerlendirme Projesi (Ahşap Kurutma Fırını)

Böylece ilimizin ekonomik altyapısını güçlendirme konusunda önemli bir adım daha atılmış oldu. Artık yaylalarımıza daha rahat ulaşım sağlanacak, Arıcılık Gen Merkezi'miz çiftçilerimize kovan üretiminde daha fazla katkı sağlayacak ve Göle'de kurulacak ağaç fırını ile artık sarıçamlarımız dışarıya sadece kereste olarak değil aynı zamanda doğrama olarak da kullanılma imkanı bulmuş olacaktır.

Bu projelerin gerçekleşmesinde katkıları olan herkese; Sanayi Bakanlığımız yetkililerine, DAP İdaresi Genel Sekreteri Adnan Demir'e, 2018 yılında bu projeler için Erzurum'a birlikte defalarca gittiğimiz dönem valimiz Sn. M.Emin Bilmez'e ve özellikle de bu projelerin hazırlanmasında, takibinde ve neticelendirilmesinde ciddi emeği olan İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Anıl Aksel Hanım'a ve ekibine teşekkür ederim.

Küçük ama güzel Ardahan'ımıza hayırlı olsun.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Milletvekili, Orhan, Atalay, Ardahan'a, 3, önemli, proje, ödeneği, çıkardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı