Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 07:44 Bu haber 831 kez okundu
 
Allah sevgisi ve Kurban ibadeti
Kurban bayramı nedeniyle sosyal medyada kurban kesenler boy boy keseceği kurbanın reklamını yaparken,kurban kesimine karşı olanların bu konuda akıl almaz yorumlar yapmalarıyla karşılaşınca İnsanoğlu'nun ne kadar tuhaf bir yaratık olduğunu görmek beni gerçekten şaşırttı.
GÜNDEM Haberi
Allah sevgisi ve Kurban ibadeti

Malum,Kurban kesimi olayı Hz İbrahim'in Allah'a karşı oğlunu kurban etmeye niyetlenmesi üzerine Allah'ın kurban kesmeyi İnsanlara emretmesi üzerine Müslümanların o gün bu gündür bu ilahi emri salih bir niyetle yerine getirmesinin sonucu bu uygulama günümüze kadar devam etmiş ve kıyamete kadar da bu ibadet'i ben Müslümanım diyen ve durumu uygun olanlar devam ettireceklerdir.

 

Bu konuda Cenab-ı hak bunun böyle olmasının hikmetini biz insanlara Bayramlar geldiğinde göstermektedir,Yarattığı İnsanoğlu Rabbi'nin emrini yerine getirmenin sorumluluğu içerisinde hareket etmektedir.

 

Sosyal medyada bu işleri kendi inanç bilgileri çerçevesinde anlatmaya çalışan insanların yanında,birde bu olayda hem olayı sorgulayan ve hemde hakarete varan paylaşımlar yapan inancı olmayan,Allah ve Peygamber deyince beynine kan sıçrayan ve bu durumu hazmedemeyip ağır hakaretlerde bulunan bir çok insanın olduğunu görünce gerçekten bu dünya hayatının çok ağır bir imtihan olduğunu,Allah'ın bu imtihan'da kullarının nasıl davrandığını gözlemlemek için bu tür ibadetleri biz insanların yapması için ortaya koyduğunu görmekteyiz.

 

Bu dünya hayatında,kendisini yaratan ve yeryüzünde her türlü rızkı veren Allah'a karşı şükreden,hamdeden milyonlarca insana karşı,İsyan eden,bu isyanını hakaret etmeye kadar vardıran bunu da özgürlüğünün karşılığı olarak yaptığını sanan insanlarla aynı dünyada ve aynı sosyal platformlarda beraberce bazı şeyleri paylaşmaktayız.

 

Allah'a İnanma özgürlüğü olduğu kadar,inanmama özgürlüğü olan insanoğlunun bu dünyadaki imtihanı bitince bir şekilde göçüp gittiği bu dünya hayatında geride bıraktığı en büyük şey hayatta iken neler yaptığı konusudur.

 

Bu dünya hayatında İnsanoğlu bir Müslüman'a yakışan bir hayat sürdürmüş ise kazanan bu kişiler olmuştur,Allah'a ve kutsal değerlerine hakarete varan sözler söyleyip bu dünya hayatından göçüp gitmişse kaybedenlerde bunlar olmuştur.

 

Tüm mesele Allah'ın yarattığı bir insan olarak onu ne kadar sevdiğimizin ortaya çıkması meselesidir.

 

Tüm mesele Allah'a gönülden bağlanmak veya inkar etmek meselesidir.

 

Bu konuda kimseye zorlama yoktur.

 

Zafer Tahiroğlu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Allah, sevgisi, ve, Kurban, ibadeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı