Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 08:29 Bu haber 2618 kez okundu
 
Ardahan'da 80 genç işinden edilip sokağa atıldı
Ardahan'da Türk Telekom'un 2018 yılında açtığı AssisTT çağrı merkezi kapanıp 80 kişi sokağa atılıyor,STK lar ve diğer siyasi partiler ve ilgili herkes bu durumu protesto ediyor ama gelgörki
EKONOMİ Haberi
Ardahan'da 80 genç işinden edilip sokağa atıldı

 Bu merkezi 2018 yılında seçim öncesi beraber açılış kurdelasını kestikleri bu işyerinin şimdi kapanması hususunda sesleri çıkmayan ama o zaman en ön safta boy gösteren eski Bakan Ahmet Arslan ve AK Parti Milletvekili Orhan Atalay'dan şimdi bu konuda en küçük bir açıklama gelmemesi herkesi şaşırtmış durumda.

 

İster ekonomik gerekçe gösterilsin veya başka gerekçelerden kapatılsın ama konuya muhatap birilerinin çıkıp bu konuda kamuoyuna bir açıklama yapması gerekmektedir.

 

Ardahan'da işsizlik had safhada iken bu konuda çözüm üretmek yerine devlet bürokrasisiyle kavgalı olan ve siyaseti tıkayan bu adamların Ardahan'da kimsenin göremediği,ulaşıp sorunlarını anlatamadığı kurnaz siyasetçilerin yarın bu milletin karşısına çıkma cesaretini bulamayacakları muhakkak.

 

İktidarın nimetlerinden aile boyu yararlanan,Göledeki yaptırdığı muhteşem villasıyla,Kardeşine verdiği destekle ahır ve hayvancılık üzerine yapılan yatırımlarla geleceklerini kuran bu siyasetçi ve tayfası bu işlerin yanında milletin çoluk çocuğunun ağzına bira bal çalıp daha sonra dönüp sülalesini ihya etmiş ama sokağa atılan 80 gencimizin ve ailelerinin neler yaşadığı umrunda bile olmayan AK Partinin kaymak tabakası bu siyasetçinin bu vurdumduymazlığına karşı bende diyorumki, Ardahan artık bu insanlardan kurtulmalıdır.

 

9 Yıldır bir Göle-Ardahan Karayolunu dahi bitirttiremeyen,kamu kurum ve kuruluşlarına akraba ve yakınlarını dolduran,Ankara'da vatandaşın ulaşamadığı bu adamların artık Ardahan siyasetinde bundan sonra yerinin olmaması gerekmektedir.

 

Attığı Twetlerle ulusal medya ile kendini ön plana çıkarmayı ve gündemde kalmayı beceren bu zatın mesele Ardahan'ın gariban çoluk çocuğunun sokağa atılmasına sıra gelince bu konuda sessiz kalıp suskunluğunu bozmaması manidardır.

 

AK Parti Ardahan'da bu insanlar yüzünden çok kan kaybetti ve bu durumu gören bu adamlar artık bittiklerinin farkında olduklarını gördükleri için şimdi siyaset sahnesine başka bir akrablarını sokma peşindeler,AK Parti bunlar için bitti ya CHP yada HDP den siyasete atılmayı düşünen Kars'taki DOKTOR akrabaları artık gündeme getiriliyor ve bu sefer aile boyu buraya yığınak yapılacak çalışmaya başlamışlar bile.

 

AK parti olmadı,sıradaki parti bu insanlar için çantada keklik ne de olsa ALLAH bu sülaleye yürü ya kulum demiş ya bunlarda iyi yürüyorlar.

 

Bugün AK Partinin nimetlerini paylaşanlar yarın bir bakmışsınız CHP'de veya HDPde siyasete devam ediyor olacaklarına kimse şaşırmasın maalesef ortadaki tablo böyle

 

Kimin umrunda 80 genç işsiz kalmış,kim bu konuda gayret sarfeder ve kim birileriyle kendini kötü ederki.

 

Bizi istifa et Ankara'ya gel ben gerekeni yapacağım deyip ortada bırakanlar için bu milletin çocukları işsiz kalmış onlar için hiç önemli değil.

 

Olan garip gurebaya ve çocuklarına oluyor

 

Mesele bu.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, 80, genç, işinden, edilip, sokağa, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı