Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 08:06 Bu haber 2452 kez okundu
 
Ardahan'ın Eğitimi yine bir Ardahanlıya emanet edildi
Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Bakanlık Müfettişi Erhan Bulut Göle'de bizim gençlik yıllarımızdaki bir grup idealist gençlerden birisiydi.
GÜNDEM Haberi
Ardahan'ın Eğitimi yine bir Ardahanlıya emanet edildi

Bulut ve ailesi aslen Ardahanlı olup,babalarını çocukken kaybedip,bir devlet kurumunda çalışan Annelerinin gösterdiği çok büyük bir özveri karşısında hayata tutunan ve Göle'nin ilk islami gençliğinin çekirdek kadrolarındandı.

Göle,12 Eylül öncesi sol bir gençlik tarafından gündemdeki yerini korurken o gençlik darbenin ezici zulmü karşısında cezaevlerine doldurulmuştu,12 Eylül sonrası Göle'de o yıllarda yeni bir gençlik oluşumu vardı bizlerde o ilk gençliktendik ve o gençlik farklı bir çizgideydi,şimdiki Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin,Gazeteci Levent Gültekin vs onlarca genç hep birlikte bir davanın yolunda gidiyorduk o dava uğruna yıllarca mücadele verdik sonuçta kazananlar oldu,kaybedenler oldu şimdiki noktaya gelindi.

Erhan Bulut,sanırım Üniversiteyi Antalya turizm meslek yüksekokulu ve Ankara Gazi Üniversitesine bağlı Kastamonu Eğitim yüksekokulunda okudu,Yine bu üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde aynı alanda Yüksek Lisansını tamamladı.kardeşi Kamber Kayseri'de okumuş ve öğretmen olmuştu.Yetim büyümüşlerdi,alçak gönüllü ve çevreye karşı çok saygılı gençlerdendiler,kader 35 yıl önce Göle'den okumak için yola çıkan ve yıllardır Gurbette bu memleketin evlatlarına hizmet eden Erhan Hocayı kendi memleketine hizmet etmek için yolunu buraya düşürdü.

Dün arayıp tebrik ettiğim Erhan Bulut kardeşimize hayırlı olsun dileklerimi iletirken kendisine acizane şunu söyledim ''O memleketin çocukları senden büyük özveri bekliyor her şeye kulağını tıka onlara hizmet et''dedim.Büyük bir heyecanla işe sarıldığını anladığım Bulut bana sen rahat ol abi biz gereken hizmeti doğup büyüdüğümüz memleketimize yapacağız dedi.

Umarım Erhan hoca Ardahan eğitimine güzel bir katkı sunar,o genç neslimizin yarınlarına bir ışık tutar,arkasında bir eser bırakarak insanların hayır duasını alır.

Göreve daha yeni başlamış kardeşimize eminim ki Ardahan insanı da destek olacaktır.

Bulut ile konuşurken hafızamdan benimde Ardahan da yaptığım hizmetler geçti ve o memlekete büyük bir eser bıraktığım için gittiğime hiç pişman değilim dedim.

Hizmet sırası şimdi bu kardeşlerimizde.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'ın, Eğitimi, yine, bir, Ardahanlıya, emanet, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı