Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 08:54 Bu haber 1358 kez okundu
 
Bırakın bu Millet neyi okumak istiyorsa onu okusun
Okullar'da okutulan ANDIMIZ'ın geçtiğimiz yıllarda kaldırılması üzerine bunu kabul etmeyen Sivil toplum kuruluşlarının DANIŞTAY'da dava açmaları sonucu,DANIŞTAY kararın iptali yönünde karar verince ortalık toz duman oldu.Karşılıklı hakaretler ve ağır suçlamaları sosyal medyada ve basında görmekteyiz.
GÜNDEM Haberi
Bırakın bu Millet neyi okumak istiyorsa onu okusun

Atatürkçü kesim bu karara haklı olarak karşı çıkıp ANDIMIZ'ın okullarda tekrar okutulmasını isterken,AK Partili diye bilinen İslamcı kesim bu AND'ın okutulmamasından taraf olup buna ilişkin gerekçeleri de bu AND'ımızın ırkçı,şövenist duyguları beslediği için okutulmamalı anlayışında olduklarını göstermekteler.

 

Bu ülke'de,bu ülkenin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşları TÜRK milletinin varlığı ve bekası için savaşmış ve ardından Türklüğe biatı çağrıştıran ve Türk'ün üzerinde olması gereken vasıflar üzerine yemin içeren bu uygulamanın hayata geçirilmesini sağlamış olmasından sonra birilerinin bir nevi toplumu tek vücut olarak diri tutan bu AND'ımızın kaldırılmasına neden yeşil ışık yaktığını zaten anlayabilmiş değilim.

 

Başkan Erdoğanın sürekli söylediği ''Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' sloganı, son dönemde birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı olmuştur. Bu söylemler ülkede birliği ve beraberliği çağrıştırırken,ANDIMIZ'ın da Türk milleti için aynı işlevi gördüğünü söylemek abartı olmazdı.'

 

ANDIMIZ'ın kaldırılmasının ne ülkeye yararı var nede toplumsal birliğimize,bence yargının verdiği bu karara saygılı olunup bu işin burada kapatılması gerekmektedir.

 

Ülkenin onca sorunu varken bu tür toplumsal yaraları kaşımanın ülkeye bir yararı olamaz.Bizde yıllarca okullarda bu AND'ı okuduk bizim duruşumuzu ve siyasal düşüncemizi değiştirecek bir etkisi olmadı.

 

İslamcılar iktidarla birlikte hayli radikal işler yaptılar yapmasına ama bu da toplumda kutuplaşmayıda beraberinde getirdi.

 

Bu işleri yapanlar dönüp şöyle diğer ülkelerde yaşanan aynı sıkıntılara bakarlarsa bu yapılanların sonucu o toplumların tepki vermesi üzerine iktidarlarını kaybettiklerini görürler.

 

Örnek olarak,

 

Bir Tunus,bir Mısır örneği ortada durmaktadır ve birgün aynı şeyler Türkiye'de bu işleri kural tanımadan yapan bu kesimin karşısına çıkarsa o zaman bugünkü siyasiler 1 gün dahi iktidarda kalamaz ve bunun siyasal karşılığı çok ağır olur,ben durumu böyle yorumluyorum.

 

Türküm,doğruyum,çalışkanım.... sözleri beni hiç rahatsız etmedi,peki birilerini neden çok rahatsız ediyor bunu anlayabilmiş değilim.

 

Oysa ben Anası da,Babası da KÜRT olan bir ailenin çocuğuyum,buna rağmen neden bu AND'a takılıp kalmıyorum?

 

Asıl mesele nedir biliyormusunuz?

 

Asıl mesele, eğitim ve kültür meselesidir,

 

Asıl mesele, hayata bakış meselesidir,

 

Asıl mesele nereye,nasıl geldiğini ve nerede durduğunu bilememe meselesidir.

 

Bence İslamcı kesim için,

 

Bu duruş iyi bir duruş değildir.

 

Bırakın bu millet neyi okumak istiyorsa onu okusun,

 

Yoksa bir gün bunun hesabını sorar!

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bırakın, bu, Millet, neyi, okumak, istiyorsa, onu, okusun,
Yorumlar
Haber Yazılımı